INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe formum, si vreau sa le felicit pe cele care au reusit, si sa le urez succes celor care inca mai incearca. Am sentimentul ca anul acesta va fi unul cu noroc pentru multe dintre noi.

Eu sunt programata luni la prima IA, dupa 7 zile de stimulare cu Gonal. In a 6-a zi am fost la monitorizare, aveam 4 foliculi maricei (nu mai stiu dimensiunile), la noapte tb. sa fac injectia cu Predalon pt spargerea foliculilor, iar luni e ziua cea mare. Sunt optimista, mai ales dupa ce v-am citit.

roxaboxa si piolica, cum a fost? sper sa avem toate vesti bune peste 2 saptaman :)

Va imbratisez cu mult drag!
Lulu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui camcris


Buna fetelor sunt noua pe forum, dar am o intrebare la voi a mai facut cineva inseminare la clinica Genesys Fertility doctor Matei, mi-a zis dr. tutunaru ca IA costa 500 lei fara tratament de stimulare.
eu luna asta am facut monitorizare la tutunaru si daca nu raman,
luna care vine fac IA, a mai facut cineva IA cu dr. tutunaru, cum a fost si ce rezultate a-ti avut?

Anul acesta ajuta-ma Doamne sa fiu



Eu am facut o inseminare cu dr.Tutunaru in noiembrie , dar din pacate nereusita .
k si profesionist il recomand

Acum astept rezultatul la a 2 a IA .....sper sa fie cu oki

Succes Camcris !!!





Viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

anda82, de ce nu faci dosar pt a fi subventionat cheltuielile de stat?

nu stiu sa iti spun cum se obtine subvenitia. eu fac fiv in alta tara, dar ma gandesc ca poate reusesti asa.

tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

anda82,
ET se face la 3 sau la 5 zile. depinde de calitatea ovocitelor. nu toaote au sansa de a ajunge la 5 zile, adica la stadiul de blastocist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

viss, toate starile tale sunt firesti, ma refer la complexul scorpiei.
este omeneste si nu trebuie sa iti fie rusine.
sper sa iti gasesti puterea sa te mobilizezi, iti spun dupa 5 IA cu cezara nereusite, plus 1 fiv nefinalizat in ungaria. si tot lupt. intr-o zi te vei detasa de toate astea, le vei privi cu mai multa neimplicare si vei ramane gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Camcris,
Eu am facut inseminare cu Tutunaru si a fost horror din punctul meu de vedere. Dr. Matei mi-a dat tratamentul de stimulare pe care Tutunaru l-a oprit dupa 5 zile si rau a facut pentru ca cei 4 foliculi pe care ii aveam nu au mai crescut vreo 5 zile la rand. Cu greu au ajuns la 17-18 mm si mi-a dat Pregnylul. In ziua inseminarii sotul meu nu avea suficiente zile de abstinenta, el fiind cu probleme la noi in cuplu si proba a fost proasta. Abstinenta nu a avut pt. ca Tutunaru a zis ca vrea si contact iar Matei a zis ca vrea abstinenta. Nu prea am stiut pe cine sa ascultam. Concluzia este IA nereusita si nu as repeta la el in veci experienta asta.

Iti doresc succes.

Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

anda82, de ce nu faci dosar pt a fi subventionat cheltuielile de stat?

nu stiu sa iti spun cum se obtine subvenitia. eu fac fiv in alta tara, dar ma gandesc ca poate reusesti asa.

tin pumnii

subventia de la stat e praf in ochi la noi.
nimeni nu stie cand si cum o sa demareze "marele program" pt cele 250 de cupluri

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

lulusor77 bine ai venit si sedere cat mai scurta printre aspirante!
tinem pumnii pentru IA!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

anda82, atunci fa cu banutii de la parinti si nu te mai gandi ca nu iese. sa sti ca cel mai important intr-un fiv e sa nu fii stresata.iti tin pumnii, m-ai impresionat f tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Lulusor, procedura a fost super ok, joi dimineata aveam un folicul de 19 mm, seara am facut ovitrelle, iar simbata dimineata a fost inseminarea. A fost ok, peste 2 saptamini trebuie sa fac testil betaHCG. Eu sint destul de cu picioarele pe pamint, poate si din cauza ca am deja un bebe, asa ca daca nu o sa fie de data asta, o sa mai fie o alta data.

Insa, daca va fi de data asta, am un stilou de Gobal F 300 neatins (mai am unul din care am facut o doza, insa se poate pastra doar 28 de zile...), asa ca daca vreuna dintre voi il vrea pe cel sigilat, i-l dau cu cea mai mare placere. Eu vin in Ro in mai, asa ca va fi usor sa i-l dau cuiva care are nevoie. Sint f scumpe, iar aici costurile au fost acoperite 100%, banuiesc ca in Ro nu e chiar asa.

pupicei si mult succes la toate fetele.

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput