INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

nici nu stiam ca exista clinica asta Kaali in Budapesta si am stat acolo aproape 8 ani, culmea e ca am stat citiva ani chiar la 1 km de clinica, dar pe vremea aia nu ne gindeam la copii / si nu stiam ce o sa ne astepte.
Mult succes fetelor! Clinica asta Devai de care va spuneam eu este mica, insa doctorul Devai este super!

alinutahu, unde stai in Budapesta? Mi s-a facut dor de orasul asta!

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

piolica, multumesc de urari, va doresc mult succes tuturor

de clinica kaali si de dr. kovacs am auzit pe acest forum, mi-a raspuns prompt la e-mailuri si ne-am gandit sa incercam; multe fete de pe forum au fost multumite de el, dar majoritatea au facut FIV; m-ar fi interesat sa stiu daca a facut cineva cu el inseminare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

roxi...intra pe Fiv Ungaria 96 si veii gasi acolo toate info despre Kovacs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multumesc, samira

multa bafta, sa se prinda embrionasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

La mine ieri a decurs totul ok, am facut doar o inseminare. A durat f putin (5 min.), nu a durut deloc, si vad ca ma simt bine. Nu a trebuit deloc sa stau intinsa, am voie sa fac de toate, inclusiv sport, dar bineinteles ca o sa stau linistita zilele astea. Rezultatul il primesc pe 29 Martie (of, ce mult mai e pana atunci!!), sper sa fie asa cum visez.

piolica, merci de oferta pt. Gonal, dar si eu mai am inca (nici nu stiam ca e valabil doar 28 de zile). Eu locuiesc in Germania, si aici asigurarile acopera cea mai mare parte a costului medicam. Cineva din tara, cum ai spus tu, sigur s-ar bucura (desi am vazut ca acolo nu se prea prescrie Gonal, poate si din cauza ca e asa scump). Tu cand primesti rezultatul? Te simti bine?
roxaboxa, la tine cum e? Cum te simti?
Arianna M, ai primit rezultatul?
alla76, merci pt pumnii tinuti, au ajutat la stapanirea emotiilor cel putin :)

Bafta la fetele care se pregatesc de IA, sa primim toate cate o burtica sanatoasa cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

piolica si ei acuma deja asta este a treia luna de stimulare si totul este perfect dar din pacate nu se prinde

acuma luna ata medicul era in concediu la inceputul cm asa ca luna viitoare incepem si noi insemanarea sper
noi in cartierul x stam kobanya dar intradevar tu ai stat destul de departe
sa sti ca si eu sunt foarte multumita de medic eu la semmelweis I szamu szuleszeti nogyogyaszati klinika care este pe baross ut 27 in cartierul 8 merg ,nu este particular dar este foarte moderna si curata ,si personalul este de nedescris de dragut

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

roxi25 iti urez mult noroc si sa fie cu ochisori

astept vesti de la tine cum au decurs lucrurile daca totul a mers ok...


buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Roxi, cind mergi la doctor?
alinutahu, noi am stat in districtul XII destul de mult timp, nu departe de clinica de care vorbeati voi, dupa care ne-am mutat in XIV - Zuglo, ca sotul meu s-a mutat cu serviciul la Fot.
Spitalul ala de care zici tu pe Baross ut nu e cumva Clinica nr 1 de femei? Nu ma lua cu maghiara ca eu nu stiu nicio boaba, eu am lucrat pt o firma americana si nu mi-am batut capul cu limba absolut deloc.
Eu am fost la clinica nr 1 de femei, daca-mi amintesc bine pe Baross ut era si asta, o cladire mare din caramida rosie. Eu am niste amintiri neplacute de acolo, nevorbind limba era cam nasol, gen asistentele bagau la greu alte paciente in fata mea, plus ca doctorul mi-a dat tratament de stimulare fara sa astepte rezultatele de la analize. I-am dat flit si am gasit un doctor roman care mi l-a recomandat pe doctorul asta Devai. Numai ca toate chestiile administrative au durat asa de mult ca eu mi-am bagat picioarele si am inceput sa iau eu tot felul de tratamente naturale sa ma duc la acupunctura, sa fac yoga... si uite asa a trecut anul fara nimic. Cin m-am reintors la Devai mi-a zis ca analizele nu mai sint de actualitat si trebuie sa refac totul. Mi-am muscat mainile si am luat-o de la capat, iar dupa 6 luni de stimulare am facut inseminarea si a mers din prima.
Mult succes cu inseminarea! Sa dea doamne doamne sa fie din prima cu ochisori.

Lulusor, felicitari pentru IA, sa fie cu ochisori din prima. Si eu ca tine, ma simt bine, totul e ok, o sa vedem cum va fi rezultatul pe 27. Poate o sa fim colege de odisee! Mult succes!
Da, Gonal se pastreaza numai 28 de zile dupa ce l-ai desfacut. In schimb poti sa tii 3 luni un stilou nedesfacut. Si tu tot sub forma de stilou il ai? Imi amintesc ca la Budapesta am facut merional, si aveam praful intr-o parte, solutia in alta parte si era o adevarata nebunie comparativ cu stilourile astea Gonal. Plus ca acele sint aproape ca firul de par, nu era asa la merional...

o seara buna!


Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

buna dimineata, fetelor

piolica, nu stiu inca, azi este prima zi de menstruatie, i-am dat mail lui kovacs si astept raspunsul lui; celelalte doua inseminari le-am facut in ziua 14; deci, cred ca vom fi la budapesta pe la sfarsitul lunii

alinutahu, va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaa_82 spune:

Buna dimineata fetelor, sunt nou venita in randul vostru si urmaresc cu interes discutile voastre. Dupa multe incercari nereusite pe cale naturala , ne-am hotarat sa incercam o inseminare artificiala. Cine poate sa-mi ofere detalii despre Polisano - Sibiu(in special preturi actualizate) si sa-mi recomande un doctor de acolo?
Eu am 28 ani , sotul 33, incercam de vreo 2 ani jumatate,.. problema e la el...dar cum in ultimul timp am renuntat la tot ce inseamna vicii, mai putin la , speram sa avem rapid sanse de reusita. Va multumesc!

Mergi la inceput