Gravidutze si mamici de Cluj - 153-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna seara, fetelor!

Eu sunt asa fericita, am fost azi cu Sofi la control, ecografia pt rinichi, si totul este OK. Adica iubita e perfect sanatoasa. Nu se mai vede nicio dilatare la rinichiul drept. Nu va dati seama ce usurata sunt.Am fost in plimbare pana la Medstar, intr-adevar, frumos afara, dar cam batea vantul.Neonatologul m-a felicitat pt dezvoltarea frumoasa si armonioasa a Sofiei, si mi-a saltat inima in piept de bucurie..Adevarul e ca s-a facut asa frumusica!cra-cra-cra
Altfel, noutatile noastre, azi am vazut variantele de bone, acum e acum ca trebuie sa alegem, si mi-au placut vreo 3A ramas ca vin la noi acasa, luni, marti, miercuri, fiecare in acelasi interval orar, 10-14.00 si vedem reactia Sarei! Pana la urma, ei trebuie sa-i placa! Doamne ajuta!

Erika, in P. Ion Mester, este un magazin de jucarii, langa o rulata unde se vand muraturi. Mai e un magazin de fornetti langa. Nu stiu cum sa explic. Nu e magazin cu eta, Un magazinas mic.

Ani, vezi ca primisera ieri masuta cu scaunele.Cum e printesa mica?

Simina, la cat mai multe lunisoare pt Andrei!Sa creasca mare si sanatos, iar voi sa bucurati de el!Ma bucur ca ati iesit afara si ca ai rezolvat cu preotul.

Alex, Sara e superincantata de piscina, toata ziua spune ca vrea sa mearga din nou.Mi-a zis C ca e f curajoasa, in comparatie cu alti copilasi. Dar ea iubeste apa de cand era mititca. Intentionez sa incurajez mersul la piscina, mai ales ca e aproape, f curat si ii face f bine. Chiar ne-a recomandat si medicul ortoped. Cred ca i-ar placea si lui Tiadris mult. Poti merge si tu cu ei, daca ai timp.

Anca, sa va ocoleasca bolile si virusii! Of, ce ati mai tras!

Ioana, nu te stresa cu ortopedul, eu nu am fost pt Sofi, ci pt Sara, eram restanta, cu ea nu am mai fost de la 1 an. La ea, e asa cum stiam deja, trebuie avut grija la incaltari si sport, miscare. Mi-a spus ca pe Sofi trebuie sa o vada la 2 luni, dar nu stiu daca o mai duc, ca azi a vazut-o si neonatologul si a zis ca nu sunt probleme, doar daca vreau sa merg. DE regula, la baieti nu e asa mare suspiciune de luxatie de sold, asa ca fii fara griji. Fa-ti programare, e ok si la 4 luni, eu cred ca asa o mai duc pe Sofi. Vezi ca la Vasilescu se face cu 1, 2 luni inainte.
Cu baita la noi e jale, ca Sara vrea in fiecare seara si asa ii facem, ca altfel nu avem zile bune, atat e de ratusca fata asta a mea!

Raluca, ce bien ca ati identificat cauza. Macar acum stii cum stai. Sava ajute Dumnezeu sa vina si bb 2 cat mai repede si sanatos si dulce ca surioara.

Andreea, Meli, felicitari pt rezultatele bune la TT!

Meli si la tine a ramas baiat? NU te stresa cu varsta gestationala, la mine, Sofia a fost mereu ecografic mai mare cu 2 saptamani chiar, si a fost si este perfect sanatoasa! Cum va fi si bbele tau!M-ai mai intrebat cu fertilitatea, Sofia a fost conceputa in afara perioadei fertile, dar relativ aproape de ea

V-am pupat, trebuia sa mergem la un chef, dar nu mai am chef, abia a adormit Sara, Sofia se trezeste nu stiu cand...asa ca stau acasa. Poimaine pleaca mama...

Somn usor, fete frumoase!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

DULCINEEA LA CAT MAI MULTE LUNITE INGERASULUI TAU..

GABY tu vi la intalnire?mi-ar placea sa vi,am avea ce povesti noi doua..chiar vroiam sa te intreb si la SARA cand ii faci?si fetei mele ii place mult apa..dau nu pot zice ca se cere la dus seara.ei ii fac intre baile lui ALEES.o zi si-o zi...mi-ar fi f greu daca ar fi mai mult,ca si asa tot cam singura sunt la toate..tu ai ajutor seara de seara?unde as suna pt programare pt sold?sau sa vb cu dc oare prima data?cat costa sedinta?sau abonamentul acolo la piscina?poate ai scris si n-am vazut.e in manastur?pe ALEES l-as duce mai degraba,ai lui ii place f mult in apa.oare de la cate luni pot merge?

KITZY mult noroc si sanatate si sa vina bb2 cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ioana, sper sa ajung luni, nu stiu sigur daca pe 18.00, probabil mai tarziu, ca abia la 18,00 inchide C magazinul. Chiar ca noi doua aveam ce povesti
Intra pe http://babyswim.ro/rolunk.php?lang=ro sa vezi mai multe cu piscina. Cred ca totusi Alees e cam mic. Poate prin vara? Eu asa vreau sa o duc pe Sofi.
Eu la ortoped am fost la Artis, la Vasilescu, dar tot a fost programare cam cu o luna jumate inainte.
Hai ca povesti mai multe luni!
Numai noi mai bantuim pe aici, si tu il astepti pe Alees sa se trezeasca?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Gabi saru'mana esti o scumpa!ma bucur ca sunt bine fetele.Ma distrat tare faza cu cra-cra-cra
Dulcineea , Gabi Voua v-a facut vaccinul (BCG)? noi inca nu il avem si imediat trebuie sa-l facem pe cel de 2 luni.

alex de fiecare data cand am ocazia , mai ales ca "te cunosc" Distractie placuta la barbati(macar la privit dupa atatea luni de gravideala ptr mine...tare asi mai fii venit si eu cu voi)...si imi place ca le rezolvi repede pe fete cu rezervarile
mai stati o luni ca vin si eu in tara glumesc....dar pe urmatoarea sigur o prind si eu

Ma puteti trece si pe mine pe lista daca vreti.Mi-am revenit....dupa aproape o luna dar acum ma simt oficial Mamicuta de Cluj pana acum nu mi-am gasit locul aici acum sper ca dade dade
Alina (data nasterii 18.03.1985) cu bb David (02.02.10) mai trebuie ceva?

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!

Va ma aduceti aminte de mine?Am avut o saptamana supra-incarcata. Multumim mamicii care a facut capitolul nou

De-abia astept sa ne vedem, deci la ce ora a ramas intalnirea?

Alicredo, te trec eu acum in lista



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

LA MULTI ANI, SARA!!!!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Sara, printesa frumoasa, La multi ani!!!

Eu am avut 2 saptamani extrem de pline si stresante, nu am avut vreme sa fac nimic altceva, de saptamana asta ma apuc de pregatit cursurile...

Aseara am avut o intalnire tare faina, la ziua Sarei cu Eric cel mic, al Andreei, cu Stefan si mamicile, 2 gravudute dragute, ne-ma pupat cu Eric de numa, tare scump e.

In rest, suntem ok, Carina a fost toata saptamana la gradi, o zi numai ea din 10 copii, in rest ea si un baietel. Asteptam cu nerabare refacerea gastii de la gradi

Weekend fain, fetelor si multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Neata fetelor
Raluca,bine ca stii acum care e problema si ce rezolvare are Doamne ajuta sa fie bine in continuare
Andreea,multumesc pt ajutor
Alinanu ne-am facut vaccinul S-ar putea in Aprilie sa vina
Multumim de urari,fetelor
La multi ani ,Sara


Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Andrei ,dupa fiecare masa regurgiteaza Oare cat e normal ? ce cantitate? uneori e laptic,uneori e branzica
Am, folosit batista bebelusului Atata e de scump ,asa cuminte sta cand aude zgomotul aspiratorului Doar si in burtica a auzit non stop un alt tip de aspirator,la mami la munca Nu prea au iesit muculeti dar cu toate astea tot horcaie noaptea Foarte urat face Uneori si ziua nu stiu ce sa mai fac cu el Am pus si apa pe calorifer...

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Simina, e normal sa regurgiteze cate un pic, ai grija insa sa ragaie dupa fiecare masa si atunci regurgiteaza mai rar!

Sara, La Multi Ani, frumoasa noastra fetita! Sa cresti mare, sanatoasa!

Co, sa treaca si perioada asta stresanta!

Alina, bine ai venit! Sper din suflet sa te simti bine aici si sa ne auzim des! Cu siguranta te convocam noi si la intalnire!Ce face bebele tau?

Adriana, bine ai mai revenit si tu, mai poti, mami?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput