Gravidutze si mamici de Cluj - 153-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

cu gandul asta ma consolez si eu Biancaca bani de tratamente speciale nu avem Numai ca eu aveam o greutate mare si inainte Daca socotesc,ar trebuisa dau jos exact 20 de kg,ca sa arat bine

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

mersi,IoanaOare trebuie programare ca bilet de trimitere sigur trebuie E fain ca e aproape de mine

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!

intru rapid, nu am timp..

Raluca, ma bucur ca i-ai dat de capat cu analizele..macar acum stii de unde sa incepi... tin pumnii si sa iasa cat mai repede...stii tu ce...

Simina, eu zic ca esti prea stresata, obosita, ai grija de tine, odihneste-te, si fii mai optimista...lasa kilele, lasa hainele, astea nu sunt elemente importante acum...ai vreme pt asta peste vreo cateva luni....

acum concentreaza-te asupra puiului, a relatiei voastre, si a perioadei prin care treceti...e frumoasa si-i pacat sa treaca pe langa tine fara sa te bucuri de ea..

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 21+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am fost la dr, mi-a dat sa iau acid folic cate 2 tb/zi, B-uri si cand raman insarcinata o sa iau Aspenter si daca ajungem in sapt 8-12 intram cu Clexane. Mi-a zis ca am avut mare noroc c-am dus-o pe Diana pana la capat, ca putea in orice clipa sa se opreasca din evolutie. Cred ca asa a fost dat, sa vina pe lume sanatoasa, nimic nu e intamplator in viata si cineva acolo sus sigur ma iubeste

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

ioi tu fetelor...........GABY,am citit eu aseara ca trebe sa mergi cu SOFI la ortopedie...dar n-am prea realizat,acuma citind si despre DULCINEEA mi-am dat seama....TREBUIA SA MERGU CU ALEES LA ORTOPEDIE PANA LA 2 LUNI?NU MI-A SPUS NIMENI,NICI DIN SPITAL,NICI DC DE FAM..STIAM CA TREBE MERS DAR PE LA 4 LUNI...IN ITALIA CU SARA ASA AM MERS...IMI DATI VA ROG MAI MULTE DETALII??OARE E PREA TARZIU?UN NR DE TEL?NOI AVEM DEJA 2 LUNI JUM...OATE PANA NE PROGRAMEAZA DACA MERGE GREU FACEM 3 LUNIE CONTROLUL LA SOLD NU?

DA,intr-adevar a fost f frumos afara si noi am stat vreo 2 ore..acuma i-am facut baita lui ALEES,ca suntem singurei si il pandesc daca adoarme sngurel.mai nou adoarme mai repede si mai bine seara...ce bine.

DULCINEEA ai un baietel tare frumusel..nici mie nu mi-s bune hainele,adica cam de 3 ani jum incoace numa in haine mari ma umblat..slabisem dupa ce-am intarcat-o pe SARA laun an jum aproape pana atunci deloc.si am ramas cu vreo 17 kg dupa nastere..stai linistita.

BIARA nici nu m-am uitat,ca uit sa ma uit la mailuri..bine ca mi-ai spus.mersi mult.

ANI cum e pitica?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Tu fetelor,care va pricepeti la contabilitate ? sunt furioasa de mor Cati bani trebuie sa primesc daca salariul meu de incadrare e 820 ? nu 85%din banii astia ? neimpozabili? adica 697 Ron ?

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Tu fetelor,care va pricepeti la contabilitate ? sunt furioasa de mor Cati bani trebuie sa primesc daca salariul meu de incadrare e 820 ? nu 85%din banii astia ? neimpozabili? adica 697 Ron ?

Simina,mami de Andrei Sorin 26.01.2010
http://www.flickr.com/photos/47195125@N02/


salariul tau pe ultimele 12 luni inainte de nastere a fost acelasi? adica 820ron?

intra aici, pe prima pagina, gasesti un model de calcul al indemnizatiei...sper sa te descurci...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149179&whichpage=1

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 21+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Am fost la dr, mi-a dat sa iau acid folic cate 2 tb/zi, B-uri si cand raman insarcinata o sa iau Aspenter si daca ajungem in sapt 8-12 intram cu Clexane. Mi-a zis ca am avut mare noroc c-am dus-o pe Diana pana la capat, ca putea in orice clipa sa se opreasca din evolutie. Cred ca asa a fost dat, sa vina pe lume sanatoasa, nimic nu e intamplator in viata si cineva acolo sus sigur ma iubeste

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



ma bucur Raluca ca totul se indreapta sper bine...sigur este cineva acolo Sus care ne iubeste si are grija de noi...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 21+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da, asa-i....acuma 3 luni stau pe tusa, dupa-aia Doamne ajuta!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Vin si io luni! Vin si io luni! Am loc? Daca nu stau stau si eu acolo pe un colt de masa, nu ocup mult loc

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput