Pufuleti pufosi cu mamici sexy-Ian-Feb 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

elefantica...... ce poze frmi aveti voi...

onitza multa sanatate pt puiutii tai!

danyelana eu zic fara supozitor...daca ii dai doar san,atunci poate asimileaza mai mult,nu e constipatie [asa e alex]

voi trebuie sa ajungeti la pediatru sa inregisterze copilul????? pe mine m-au intrebat inca din maternitate cine e pediatrul copilului sa noteze pe fisa medicala , iar d-na dr a venit acasa sa-l consulte [asta s-a intamplat si la radu,desi era...pe vremuri...... si eu nu apucasem sa vb cu dr daca il primeste:m-am pomenit cu ea la usa,zicand ca e dr cutare,si a fost informata de la maternitate ca are un nou nascut nou...si a venit sa-l vada ]



cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Cristies, am inteles ca de aia intrebai. Dar eu nu prea imi faceam griji pt ca stiam ca i-am dat doar putin insa de acum voi incerca sa nu-i mai dau


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Daca nu-i mai dai deloc chiar daca nu mai iese afara o perioada e ok, inseamna ca il asimileaza pe tot; daca ai dat lp atunci e normal sa ai dubii si sa ajungi la supozitor.
Cum e fara mami?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Plateea, iti raspund eu la intrebarea ta! Ei sunt cu capul! Daca stateati in varful muntelui si trebuia sa-l duceti la doctor ce-i faceati? Il teleportati? Daca copii mici n-ar trebui sa fie plimbati cu masina nu se inventa scoica auto. Si soacra-ta, ce sa mai zic, zici ca produce ea laptele praf si-o doare. Nu te mai supara, lasa-i in durerea lor si cu prima ocazie cumpara-ti un marsupiu si iesi cu el afara cat mai des.

Hai ca am facut eu ca fluturasii pe jumatate de ora de Zumba, dar s-a trezit Gargaritza.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Neatza!

Fetele la cat timp dupa nastere apare depresia post partum? Ca la mine acum da semne. As prefera sa fie hormonala ca aia trece odata cu hormonii, pe cand depresia obisnuita nu prea trece singurica.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Eu stiam ca apare imediat dupa nastere, deci esti doar intr-o pasa proasta! Vezi aici:



Ca sa-ti ridice moralul. Cris.dogarel, ai grija sa nu-ti rupa tzitzi!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata...sau cum se zice knd nu dormi deloc....DELOC!!!! ... zicea decenuela ca erau bune zilele de 30 de ore...ce dreptate avea

pap si revin(daca ma lasa printesa)

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

buna ziua................:)

hop si eu............

la noi a venit primavara si nu mai avem timp de forumeala..............

nu am citit nik in urma........................lorex nu a nascut inca asa-i?????


la noi bebe cuminte, kk tot mai rarut ca-i mai dragutz......................




fetele cu bibe...........folositi careva sterilizator lichid chicco????????si sterilizati bibe dupa fiecare folosire?????????





am fost si la dr.................
gata au trecut 40 de zile..................

totu e ok
am ceva scurgere, mi-a dat niste ovule pe baza de plante.............

si mi-a dat Cerazette
luati careva din astea sau nu???????????????????




va pupam pe toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de bebe roz Ivan Matei

Doamne ajuta !!!!!!!!!!

Poze Ivan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

buna ziua................:)

hop si eu............


si mi-a dat Cerazette
luati careva din astea sau nu???????????????????




va pupam pe toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de bebe roz Ivan Matei

Doamne ajuta !!!!!!!!!!

Poze Ivan





Deci: Lorex naste pe 1 Martie
Intra pe contul comun si pune o poza cu Ivan pentru colaj!
Eu iau Cerazette.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

buna ziua................:)

hop si eu............

la noi a venit primavara si nu mai avem timp de forumeala..............

nu am citit nik in urma........................lorex nu a nascut inca asa-i?????


la noi bebe cuminte, kk tot mai rarut ca-i mai dragutz......................




fetele cu bibe...........folositi careva sterilizator lichid chicco????????si sterilizati bibe dupa fiecare folosire?????????





am fost si la dr.................
gata au trecut 40 de zile..................

totu e ok
am ceva scurgere, mi-a dat niste ovule pe baza de plante.............

si mi-a dat Cerazette
luati careva din astea sau nu???????????????????




va pupam pe toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bea de bebe roz Ivan Matei

Doamne ajuta !!!!!!!!!!

Poze Ivan





eu una sterilizez bibe clasic...le fierb si nu o fac dupa fiecare masa...mi-a zis dr ca e ok o data pe zi, seara dupa ce se culca bebe fac treaba...am 4 biberoane si le folosesc o zi intreaga
in legatura cu calcatul si spalatul hainutelor lui bebe...eu le spal separat cu un detergent senzitiv dar nu le-am calcat niciodata si bebe nu pare ca ar avea ceva impotriva.

Despre noi, tocmai am venit si noi de la control, e oki totul pe acolo dar si noi avem o secretie asa ca mi-a dat niste ovule(nu am retinut numele si acum sunt cu gaza in brate si nu ajung la reteta) dar i-a dat si sotului niste pastilute(4 la nr in doza unica de luat cand incep eu tratamentul). Dupa trebuie sa facem un Papanicolau si am vb cu el apoi sa punem sterilet. Pana atunci cica orice contact musai protejat

-----------------------------------------
Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

CRIS, te tii scai dupa mine, hai? Ca si noi avem pe Paul racit cobza cu simptomele descrise de tine , de vreo 4 zile, abia azi au inceput sa curga mucii aia verzi, pana acum decat albi si tuse seaca. Uaf, sper sa treaca mai repede ca o iau pe campii!!!! SI bebe Daniel la fel fornaitor....ca deh....il pupa frac-su des...iar eu nu pot ma sa il indepartez pe Paul ca mi-e drag rau cand il vad cat il iubeste pe micut!

FETELOR, pls, de unde iau Lanolina de Bioclin? Parca a cautat cineva in farmacii si nu a gasit...so????? Ma ustura tzatzili rau!

SI eu am la bord inca o noapte nedormita! Vreau si eu 2 ore sa dorm linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

oani, cris.dogarel, xela, danyelana, elefantica multumim de aprecieri! roman am scris acolo nu alta! multumesc ptr rabdarea de care ati dat dovada sa ne cititi si pe noi!

cristies te trec imediat vei ramane mereu in gandul meu


din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput