Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice_14mara spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayda_m

Ddanagh multumesc mult. Nu a fost nimic premeditat pt ca la noi erau sanse aproape nule sa raman insarcinata natural dar D-zeu a facut inca o minune...efectiv nici acum nu-mi vine sa cred ca sunt insarcinata si mai ales natural...si atat de rpd dupa nastere.

Ayda8+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici


eu de abia acum am avzut ce mica e diferenta intre Andreea si viivtorul bb. Felicitari. cineva acolo sus te iubeste


7+ si Luca(20.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_14mara spune:

vai si ce frumoasa e Andreea...ptiu ptiu,Luca zice: bebe gigea

7+ si Luca(20.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Alice_14mara multumesc, si pupici lui Luca din partea Andreei

Ayda8+ si Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

LilianaR, hahahahahahaha! Ce m-ai distrat cu fripturile tale!!! Dar sa stii ca te inteleg perfect!!! Dintodeauna am fost o mare pofticioasa si mancacioasa, acum insa se pare ca au disparut limitele! As manca intruna!

Donna79, imi pare rau ca te confrunti cu astfel de neplaceri... sper sa treaca cat mai repede! Insa am si eu o intrebare: e ok sa folosim crema depilatoare? Ma gandesc ca este facuta dintr-o mie de chimicale... daca nu este recomandabila vopsirea parului cel putin in trim. I (ca vezi Doamne vopseaua ar patrunde prin pielea capului si nu stiu prin ce minune ar putea afecta cresterea armonioasa a bebelului), e ok crema depilatoare care arde firul de par? Nu vreau sa te sperii si ma gandesc ca nu sunt probleme din moment ce nu ti-a spus dr., dar ma intreb... Buba mea este vopsitul parului...

Bun venit noilor burtici!!!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Ayda, acum am vazut-o si eu pe Andreea! E superba!!! M-au dat gata pulpitele ei!!! Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa va faca numai bucurii!!!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

moshulik, bine ai venit! Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos! Da-ne mai multe date despre tine sa te trecem in listuta: UM, DPN, DN

Povestea nasterii

Mada 8+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Mai vitezomanelor! aveti spor la scris nu gluma ...am avut ce recupera.Am intrat sa va salut si sa spun WELCOMEnoilor burtici.
Noi nu ne mai saturam de primavara...e atata de placut afara de duminica tot +15 grade sunt peste zi.
Noi am dat avansul pentru biletele de concediu.Am gasit o oferta super avantajoasa: 14 zile in Turcia, hotel de 5 stele, all inclusiv = 1180 de euro pentru tot familionul.De abia astept.Parca vad ca piticul nu se mai satura de apa...e ca un ratoi.Ii va prinde bine aerul ca si noi avem probleme cu bronsita...face de 3-4 ori pe iarna
.
Liliana esti tare simpatica cu fripturile tale.Esti o norocoasa ca poti sa mananci.La mine pofta de mancare e zero ...si ma miram ca ma doare stomacul.
Donna stiu cat e de neplacut.La prima sarcina am patit-o si eu.Eu am facut tratament cu tablete vaginale si unguent local si s-a rezolvat. Cu privire cu cremele epilatoare cica ar trebui evitate.

Va pe toate si av doresc somn usor si vise placute !!!

10 + Eric Joshua (05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore. spune:

Fetelor,cele care va luptati cu starea asta de greata ,ce mancati?A devenit mai complicat.Sincer nu stiu ce sa mai mananc.Imi este greata aproape de orice.Nu mai pot nici sa gatesc.Doar miros de mancare sa simt si...
Merg doar merele ,apa minerala si cate ceva dulce.Nu imi vine sa cred in ce hal am ajuns.Nu mai pot sa beau nici suc de portocale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ddanagh, nu vreau sa fiu eu "Gica Contra" din Odiseea asta dar eu stiu doua dintre fetele din acea listuta ca s-au bucurat ca s-au regasit la "prietene dragi". Mie mi se pare fireasca acea listuta, nu sa se mearga pe premiza "fuse si se duse". In cele din urma fetele au dat dovada de multa tarie de caracter si respect fata de noi daca au intrat si ne-au anuntat pierderea lor. Sigur ca eu am banuieli ca au mai fost pierderi de sarcina, nu doar cele 9 fete dar efectiv au refuzat sa mai intre pe forum sa mai zica ceva.
Hai sa facem un test sincer: Inchide ochii exact in momentul asta si numeste in gand fetele care au pierdut sarcina, poti? Eu una nu pot. Si-atunci, nu merita sa le regasim undeva, alaturi de noi, ca prietene dragi? Eu cred ca nu deranjeaza chiar pe nimeni numele lor si prezenta lor la Odisee.

Chiar nu vreau sa fiu dura dar cand intra ele si ne mai dau cate un sfat, te deranjeaza ca "ne tulbura" linistea noastra, a gravidutelor, ca ne amintesc ca, Doamne fereste, i se poate intampla oricui?

Acum scriu si din prisma faptului ca am pierdut o sarcina si m-ar fi durut sa fiu tratata astfel...

Andreea, in 12+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Va burtici. Acum o ora am ajuns acasa de la 'scarbici', sunt franta si sunt plecata de la 9 dimineata... noroc ca maine e vineri si incepe week. pentru mine

Mergi la inceput