Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (55)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

O veste trista, am inteles ca a fost si la stiri... O colega de pe acest forum este in coma...
Sa ne rugam pentru ea sa se intoarca la cei doi gemeni pe care ii are acasa cat mai curand!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149721

Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Doamne,
imi pare rau pt acea fata!stiu ce inseamna sa muncesti pana cand iti vine rau.
Dumnezeu si Maica Domnului sa o ajute!



Fetele,
scriu aceste randuri, pentru a depune marturie, eu pacatoasa.
Am ramas insarcinata pe 6 dec, de Sf Nicolae.Pe 28 dec am fost in desocare, la Municipal, mi s-a facut radiografie(testul imi iesise negativ,chiar daca le spuneam tuturor ca eu sunt insarcinata.nu m-a crezut nimeni). radiografie in prima luna d esarcina: toti medicii dau indicatie clara de avort.
Am avut 2 viroze si 2 traheobronsite obstructive, nu pot manca decat f putin si vomit.Pe 10 martie am dat declaratia notariala c aimi asum riscul de deces in timpul sarcinii si la nastere.
Si ieri, a randuit Dumnezeu sa vad minunea: Un baiatel"asa copil sanatos rar am vazut. copilul asta e o minune"(ecografistul).
Le multumesc lui Dumnezeu si maicii Domnului si Sf Nicolae, pe care l-am ales drept sfant protector al copilului alaturi de Sf mc Sebastian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

vestea cea mare:
un baiat mare, cu o luna mai mare decat credeau dr,adica, in loc de doua luni si jumatate, avem trei luni si jumatate. e super sanatos, transaprenta nucala 1,7. ii multumesc lui Dumnezeu. sunt f fericita.



Doamne Ajuta!

Felicitari! Tine-o tot asa iar la nastere sa ai un bebelus sanatos!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Joy21 felicitari pt veste!
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina si o nastere usoara!
Am vazut pozele cu Sofia si filmuletul la cat de uimita era cand a vazut cadoul de la Mos Nicolae. Tare dragalasa e . Sa va traiasca!

caciantoni multumim pt sinaxar si pt acastist!
Ce mai faci? Inafara faptului ca esti ocupata cu serviciul..sotul se simte bine?

alinushca wwoww..inca o . Felicitari si tie!
Sarcina usoara!

housepocket480 nici nu vreau sa ma gandesc ca nu vei urma si tu pe lista .
Imi pare rau pt acea mamica de 2 gemeni. Ma rog sa o ajute Dumnezeu sa-si revina, sa-si creasca copilasii!

Lia73 multumim pt Rugaciune!
M-am delectat cu pozele de la nunta..f frumose, iar tu radiezi de fericire.




ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna dragele mele! intrasem sa va rog sa spuneti o rugaciune pt mama celor 2 gemeni dar a facut-o housepoket deja

ce de-a vesti bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!! felicitari celor 3 proaspete burtici din inima hai fetele ca deja ploua cu burtici! cine urmeaza?

nike, ma bucur din suflet pt rezultat iar valoarea 1,7 este ffff buna, nu exista risc de sindrom Down felicitari

livsy, multumesc,crestem crestem
pogonici, Doamne ajuta!
caciantoni vrem si de la tine o veste mare
cami,cum se mai simte cumnata ta?
ioana,acusi scoatem majoretele

de noce,anadomnica,anaomaria,oanaaka80 mai stiti ceva?

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

laurra, housepochet480, raspund prezent la apel!
acum ne-am linistit, am facut morfologia fetala si ne-am linistit, morfologia am facut la dr Albu.
la pliul nucal ne-a iesit de 5 mm, si ne-am suparat ff tare, dar dr Albu nu a insistat ff mult pe amniocenteza, dar a recomandat amniocenteza in continuare! Pe urma am fost la doctora mea cu rezultatul si aceasta ne-a spus ca pliul asta nucal nu este asociat si cu altceva, deci se poate sa nu insemne nimic. Ne-am dat foarte tare peste cap in aceea dupa amiaza, am plans, refuzam sa ma gandesc la ce este mai rau, sotul meu pana la urma se gandea sa fac amniocenteza.......eu refuzam in continuare mai ales ca avusesem o luna contractii.
A doua zi am citit pe net, pliul nucal se masoara pana la maxim 13-15 saptamani, dupa care nu mai este elocvent!
Asta este, avem primele poze cu bebenita, este frumos, este puiul meu! Ne rugam in continuare sa se nasca sanatos, si sa fie sanatos!
Si Bunul Dumnezeu, Maicuta si toti Sfintii la care ne rugam o sa ne ajute!
Multumim tuturor celor care indreapta ganduri bune pentru noi, si care se roaga impreuna cu noi!Domnul sa va ajute inzecit!

Felicitari celor cu teste pozitive si nastere de prunci sanatosi si la termen!
Ioana tu mai ai putin!Doamne ajuta!
Multa sanatate tuturor,sa aveti copii sanatosi si liniste in casele voaste, intelegere!
Eu ma mai duc la cursuri, dar nu chiar in fiecare zi si jumatate de examene le voi lasa pe toamna!La servici nu mai stau chiar asa de mult, important acum este copilasul meu!Acum chiar ma pregatesc sa plec acasa!
INCA O DATA GANDURI BUNE SI NE RUGAM ALATURI DE VOI!

22+

SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!
SI AI GRIJA DE NOI , AJUTA-NE SA NE NASTEM SANATOSI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

feteleeeeeeee

sa ne rugam pt CARMEN
SOTUL O POMENESTE ACUM LA SFANTUL MASLU
VA ROG DA-TI NUMELE EI LA BISERICA
DACA VA SUNT IN CALE
SA O AJUTE DUMNEZEU
SA DEPASEASCA STAREA
PENTRU MICUTII EI
MERITA SA TRAIASCAAAAAAA

HAI CARMEN
REZISTAAAAAAAAAAAA

aceasta veste a palit parca bucuria paginilor citite mai devreme

de aceea voi reveni cu un alt mesaj ceva mai vesel cand imi voi reveni din acesta veste

PUP TOATE GRAVIDUTELEEEEEEEEEE
SI UN PUPI SPECIAL PT SPERANTAAAAAAA
MAJORETELE NU OBOSESC NICIODATAAAAAA

HAI BEBE DE SPERANTA

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


As vrea sa va rog (daca se poate) sa o pomeniti in rugaciune si pe mama mea (Anisoara). Luni tb sa o opereze, are un chist la un ovar.
Multumesc mult!

Lauraa da, nu m e mult pana la nastere.
De Oanka pot spune ca e bine, deasemeni si bebelusa Maria. Numai ca nu prea intra pe forum (decat f rar - la odisee), fiind ocupata cu printesa, iar cand doarme, tb sa se odihneasca si ea.
vvvvv multumim mult!
Doamne Ajuta sa se nasca si bebele tau sanatos!



ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 34+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna dimineata,

Vesti bune si frumoase: Veronica, Victoria si Alina, FELICITARI !!!! Doamne Ajuta pentru bebei la termen, sanatosi si binecuvantati!

Felicitati si Doamne Ajuta, cu multa bucurie, si Nicoletei (Nike) si Victorita (vvvvv)!

M-a intristat si pe mine vestea despre Carmen. Sa ii ajute Bunul Dumnezeu sa se intaorca cu bine la Familia ei! Doamne Ajuta!

Cat despre mine, nu am mai reusit sa citesc sau sa va scriu in ultimul timp din cauya ca am fost ocupata si imprastiata, asa. Astazi am sarit de pe scaun de bucurie cand am citit despre atatea gravidute noi... Doamne Ajuta, Housepocket, sa fii tu urmatoarea care ne aduce vestea cea mare si frumoasa!

Va imbratisez pe toate cu mult drag.
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna dimineata!

Multumesc pentru urari si pentru gandurile voastre bune.

Alinushca, iti doresc sarcina usoara in continuare si sa te bucuri de minunea de la Dumnezeu.

Ioanact, vad ca la tine se apropie nasterea asa ca iti urez nastere usoara! Multumesc pt cuvintele frumoase, si tu ai o minune de fetita! Iar pentru mama ta , sa fie bine luni.

pentru Carmen, sa o ocroteasca Dumnezeu!



Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput