Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (55)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Buna seara fete dragi!


nike ce faci??? Nici nu m-am gandit ca n-o sa gasesc vesti de la tine, stiind ca tre' sa mergi azi la doftori. Fa bine si spune-ne si noua cum stau lucrurile, ca eu una stau cu grija drept sa-ti spun. Sper ca totul e ok.
Lili_g, cami-antonia, speranta sper sa ne fie de folos rugaciunea. Eu am scris-o deja si am sa o pun la indemana sa o citesc cat mai des.

speranta, tre' sa vii cu vestea cea mare, e musai.
verygu Slava DOmnului pentru asa veste. Sarcina usoara si la termen. Uite ca vin vestile bune si in post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

vestea cea mare:
un baiat mare, cu o luna mai mare decat credeau dr,adica, in loc de doua luni si jumatate, avem trei luni si jumatate. e super sanatos, transaprenta nucala 1,7. ii multumesc lui Dumnezeu. sunt f fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna seara! N-am mai scris de ceva vreme aici, insa vin cu o veste buna. Sunt insarcinata. Dupa atatea luni de incercare imi vine greu sa cred ca am reusit. Dumnezeu insa e mare, m-a ascultat si mi-a indeplinit dorinta. Fara credinta in Dumnezeu nu se poate.

Va doresc la toate ca Bunul Dumnezeu sa va daruiasca atatia copilasi cati va doriti si sa va asculte rugaciunile!



Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Verygu, Joy: Felicitari!!!! Va doresc sa aveti sarcini usoare si la termen!!!
Nike: Ce frumos!!! Sa creasca si mai mare si sa se nasca sanatos!!! Inseamna ca ai avut o luna CM peste sarcina, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Buna dimineata!

nike ce vesti bune. Asa cum spunea cineva , "cand tie iti e rau, la bebe e bine". Sa fiti sanatosi amandoi. Poate iti mai revii si tu, insa trebuie sa mananci ca sa ai putere sa duci in burtica strengarul cel voinic.

Joy FELICITARI!!!
Sarcina usoara si la termen. Vad ca mai ai un copilas, asa ca esti invatata cu toate alea ce tin de sarcina. Sanatate!
O zi buna tuturor,
angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

SLAVIT SA FIE DOMNUL!

dragutelor si cipicah.....sinaxarul de azi.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/martie/martie12.htm


nike974, verygu, victoria - felicitari....Bunul Dumnezeu si Maicuta Domanului sa va ajute ..... multa sanatate, sarcina usoara si nastere la termen......

si pentru ca azi este sarbatorit Sf. Simeon Noul Teolog, va postez mai jos un link unde veti gasi acatistul acestuia.....sa va fie de folos......

http://acatistier.webs.com/martie.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Joy Felicitari!! Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si un prunc sanatos! Si eu sunt insarcinata. Si nu a fost mai putin decat o minune. Ca noi ne-am cumintit inainte de post si conceptia s-a produs la 6 zile diferentza. Ceea ce e aproape de neauzit in medicina. Asa ca am zis ca Dumnezeu trebuie sa fi vrut cu adevarat copilul asta si tot El o sa aiba grija de el. Si Serafim are aproape un an si 5 luni, asa ca ramane sa ne luam de manutza si sa vedem cum o fi.
As vrea sa mai intreb ce mai face Livsy ca nu am mai vazut-o de o vreme. Totul bine? Si Sandaa?


Mami de (28.10.2008) si 4+
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Uite ca ploua cu gravidute!!!

Verygu, Nike, Joy21, alinushca felicitari si sa va ajute Bunul Dumneyeu si Maica Domnului sa va tineti puiutii in brate, la termen si sanatosi!

Doamne ajuta sa fiu eu urmatoarea... dupa postul Pastelui!






Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

RUGACIUNE CATRE SFANTA FECIOARA MARIA


Fecioara Preacurata, primeste ruga mea,
In moarte si in viata sa fiu mereu a ta.
A Ta intru primejdii, a Ta in jale grea
A ta in suferinta, acum si pururea.


Tu Maica si Fecioara, primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine.
Ajuta-ma sa sufar, ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glasul nentrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte, spre Fiul cel de sus.

O, Maica a durerii, comoara fericirii,
A toate iertatoare, limanul mantuirii
Podoaba laudata, a cerului sobor
A celor din primejdii, liman ocrotitor.

Uitata-i Tu vreodata pe cel ce te-a rugat
Si cine de la Tine iesit-a rusinat?
Deci strig cu pocainta in suferinta mea:
Ajuta-mi dupa mila si indurarea Ta!

Din moarte si durere spre Tine ma indrept
Si de la Tine, dorul cel bun eu il astept.
Aceasta mi-e credinta, cu ea traiesc si mor
Grabeste, Preacurata, sa-mi vii intr-ajutor.

Fecioara Preacurata, primeste ruga mea
In viata si in moarte sa fiu mereu a Ta.
A Ta intru primejdii, a Ta in jalea grea,
A Ta in suferinta, acum si pururea.


Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_mona spune:

Buna dimineata ,
Citesc cu mare bucurie atatea vesti bune ... se vede ca rugaciunile noastre au fost ascultate .
verygu , joy21 , alinushca sa va dea Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa aveti sarcini usoare si bebici sanatosi .
nike bebele nu putea fi altfel decat un luptator asa ca tine , Doamne Ajuta sa fie tot asa pana il vei tine in brate.

Mergi la inceput