sa ne numaram binecuvantarile (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

escu, la 50 de ani? m-a luat ameteala. te superi daca ma folosesc de exemplul tau sa ma binecuvantez ca s-a intamplat cu mai mult de 10 ani mai devreme? probabil ca la 50 n-as mai fi facut nimic, as fi ramas. drept pentru care fac ochii mari la tine cu admiratie, asta da curaj! iti dau dreptate in tot ce spui, suntem pe aceeasi lungime de unda. spor la cumparaturi.


Nu ma supar, binecuvanteaza-te zilnic, ca ai de ce, ai viata in fata, desi nici eu nu ma simt prea rau Cred ca totul vine de la mansarda..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Morgano, sa fie intr-un ceas bun schimbarea
Incearca sa-ti faci socotelile independent de el. Ceea ce vei primi de la el, cat de putin, considera bonus si pune deoparte intr-un cont separat pentru vacante, de exemplu.

Escu, e multa impacare in mesajul tau. Cum ai ajuns la asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

In sfarsit am reusit sa ajung la zi cu cititul.Sunteti minunate!Fiecare postare are ceva ce te poate ajuta.
Conchita multumim frumos pentru aprecieri.A fost inspiratie de moment.
Morgano putere multa,sigur ceea ce traiesti acum vor deveni amintiri;uneori vei zambi,alteori...va mai fi ca un nor pe cerul sufletului.
Escu sunt impresionata de puterea ta!
Va spuneam ca la mine e al doilea divort.Si apropo de conceptii invechite,pana si tatal meu mi-a zis sa ma gandesc bine daca vreau sa divortez a doua oara,ce va crede lumea,ca nici un barbat nu poate sta cu mine?I-am spus ca prima data nu am impins-o eu pe soru-mea in patul barbatului meu,iar acum decat sa cresc un matur mai bine imi cresc fetele.Ca nu lumea ma ajuta sa le cresc,deci si prin urmare ma doare la basca daca va comenta ceva.L-am intrbat daca i-ar pica bine in afara ca ne ajuta pe noi,pe mine si fete,sa-l fi mai crescut si pe el,unul care la 37 de ani lucra 12cu 24,iar cat statea acasa nu stia decat calculator sau somn.In final mi-a inteles decizia.La mine fata cea mica nici nu-l stie practic,decat din poze.Dar cea mare are momente cand vorbeste des despre el.I-am spus ca tati e in Anglia,acolo lucreaza acum si prin urmare are si casa acolo.Imi cere sa vb cu el.Pai de unde sa-l iau?De pe net?Nu-l gasesc,iar la telefon nu prea-mi vine sa sun,nu imi permit luxul sa fac convorbiri intrnationale.
In alta ordine de idei,miercuri avem vizita de la autoritatea tutelara.Sper ca va fi ok,iar prima infatisare o avem pe 07.04,actiunea introducand-o pe 01.12.2009.Zice ca vrea sa vina la proces...ma rog,eu tot aia voi spune.A ajuns sa nu ma mai afecteze cand il vad(pe net folosim reciproc web-ul pt fete;sa nu va inchipuiti ca e o legatura permanenta-la 1-2 luni,cand isi aminteste).Dar mi se urca toti pitici pe creier cand il aud spunandu-le fetelor cat de mult le iubeste.Pai si cum le arati asta?Fara sa ai o legatura permanenta cu ele,fara sa te intereseze ce mananca copii tai,cu ce le intretin?Ma rog...si cu asta m-am obisnuit.
Vroiam sa va intreb,pe fetele care stiti,atata timp cat el va declara ca nu are nici un venit(in Anglia lucreaza fara contract,la negru) am sanse la pensie alimentara?Cum va judeca instanta?
Va ,s-au trezit mandrele!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu stiu ca se calculeaza in fct de venitul minim pe economie, in caz ca nu are niciun act ca ar avea salar.


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Multumesc Dara!Am intrebat si eu asa ca sa am habar.Caci asa cum spunea cineva nu-mi fac planuri pe ei.Sunt sigura ca nu va plati,dar...poate ma insel.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Citat:

Va spuneam ca la mine e al doilea divort.Si apropo de conceptii invechite,pana si tatal meu mi-a zis sa ma gandesc bine daca vreau sa divortez a doua oara,ce va crede lumea,ca nici un barbat nu poate sta cu mine?


Ha, ha !
Mie mama mi-a spus sa ma gandesc bine daca chiar vreau sa divortez, ca mai bine stau si sufar de la tatal copilului, decat de la unul strain Inca mai stau si rumeg ce mi-a spus atunci si inca nu am inteles exact ce a vrut sa spuna si de ce.
Precizez ca nu exista niciunul strain la momentul divortului (nici acum de altfel), dar asa vedea ea lucrurile, ca o sa ma recasatoresc si ca urmatorul o sa ma faca sa sufar si pe mine si pe copil.
Si acum la fel le vede, desi eu tot incerc sa-i spun ca nu mai renunt la libertatea mea pentru nimeni, ea periodic imi ureaza "sa gasesc pe cineva". Pur si simplu asa vede ea binele meu, musai maritata. Faptul ca nu m-am recasatorit si ca nu se intrevede la orizont o relatie care sa duca intr-acolo e pentru ea o mare neimplinire. Am esuat, adica, din punctul lor de vedere.
Ma simt foarte vinovata pentru suferinta pe care le-am pricinuit-o parintilor pentru ca ei nu pot trece peste ea.
Copilul a depasit oarecum bine divortul. S-a maturizat mai repede si a inteles situatia. Adica a inteles ca e mai bine asa pentru toti trei. Relatia cu tatal lui e foarte buna, vine cel putin de 2-3 ori pe luna sa il vada (locuieste in alt oras), si-a platit pensia alimentara la timp, ii mai da si in plus bani de buzunar sau cu diferite ocazii, il ia in vacante pe care eu n-as putea sa i le ofer, chiar nu am ce spune. In conditiile astea, cum noi nu ne-am mai razboit, copilul a acceptat relativ bine situatia. Parintii mei insa, nici acum dupa 5 ani nu accepta ca mie mi-e mai bine asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Simmonna asa zic si eu,ca linistea pe care o avem acum nu merita sa ne-o mai tulbure nimeni.Noi legal nu suntem despartiti inca,dar in fapt nu mai stam impreuna din decembrie 2007.Asa ca ne-am cam gasit echilibrul nostru si noi.
Ai mei...cred ca si ei sufera in felul lor pt esecul casniciei mele.Dar nu cred ca o vad neaparat ca un esesc personal,adica in sensul ca as fi gresit eu primordial.
De fapt cred ca e oarecum normal sa sufere si parintii nostri ca si noi.Nu ca ne-am despartit ca si fapt in sine neaparat,ci ca si vise,sperante destramate.


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

LA MULTI ANI, MAMICILOR!

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Hahahahha... mie unchiu'meu mi-a spus ca o sa fiu o lesbiana feminista cu o suta de pisici in casa :)))

Binecuvintare: este 8 Martie si ma intilnesc cu Maru la lunch.

M-am trezit la ora 5 dimineata si am facut doua duzine de muffins, le-am adus calde la munca. S-au topit in cinci minute.

E o vreme superba in Toronto, trebuie sa imi cumpar un pardesiu frumos de primavara. Vreau o culoare pastel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy, toata lumea ma intreaba azi de ce sunt atat de zambitoare. Le zic ca e 8 martie, ziua internationala a femeii, le-am dat si ciocolate, la care ei, nu si nu, ca e altceva la mijloc! OK, am recunoscut: I have a hot date at lunch!

Mergi la inceput