Hai Marsy! Bravo Cata! Iepurasi 2010 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

BRAVO STEFIMIC PT VENIREA PE LUME a PRINTESEI IOANA. refacere rapida si mult laptic.
a inceput sa se ingroase linia iepurasilor

Oana 39+ - Maria-Emilia
AMR 5 zile
poze
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am pregatit "asternutul" pentru bebelusii-iepurasi ai lunii martie. Am trecut titlul pe prima pagina si urmeaza sa completam sub el... instinctul cuibului sau ce-o fi dar sunt ca si bagata in priza.

Presiunea pe col devine din ce in ce mai ampla (ca durata si durere) indiferent daca stau intinsa sau nu (si numai de stat imi arde!)... si toate astea dupa celebrul control de sambata! :((

Mami de Luca again ~ ... dulcea si frumoasa printesa rozalie



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Cine intreba de diferenta intre Ser fiziologic si Apa distilata?

Scuze, ca nu mai retin numele. Stiu ca a raspuns ceva DENISA, dar era un raspuns inexact totusi.

Apa distilata este o apa demineralizata, deionizata si nu este buna de pus in ochi pentru ca iti da senzatia de "scama in ochi".

Serul fiziologic are o concentratie de sare si este practic precum lacrima, deci se utilizeaza cu succes la spalat ochii.

Acuma, depinde foarte mult de utilitatea lor. Unde vreti sa le folositi. Amandoua sunt dezinfectante super usoare.

Cred ca am fost clara, ca parca mi se innoada ideile in cap.

Cristina +30 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:



BRAVO STEFIMIC (CATA) - BUN VENIT IOANA!
PUP FETELE!


34 + Riccardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

JASMINE- ce draguta esti tu ca imi dai portocalele tale. Cred ca acum am mancat 1 kg. Mie imi plac ff mult, dar doar dk sunt dulci, dk nu le fac fresh toata sarcina am mancat la greu.


DAYANARA- deci zici ca e normal sa intre apa, m-am linistit, ma gandeam ca e ceva ciudat, da vad ca se scurge f greu apa.


Si ca vb de cada pt mine este un chin s-o spal mai ales ca e cu hidromasaj si pana frec toate alea, cateodata stau aplecata mai intru si in cada si stau pe vine cracanata, da si asa obosesc

Delia13 [('') 37+ David Andrei
http://family.webshots.com/photo/2154004650105762323bvXXik


http://picasaweb.google.com/mihaela.luca.17/HainuteFetite09Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Roxi, am luat un carucior DHS, direct de la fabrica la un pret ff bun.nu e nimic extraosdinar dar e solid si indeplinese cam toate conditiile pe care le aveam eu.
www.dhsbaby.ro/carucioare.htm" target="_blank">asta e. model 269A, portocaliu.

Doar ca am stat cam multe ore in masina si nu afost prea comod. se intinde bebeloiul asta uneori de-mi ia tot aerul !! e cu capul in chiloti, fundul in plamani si picioarele in ficat !!!

Cristina,ma bucur ca sunteti bine

BRAVO LORIANGI !!! VA ASTEPTAM ACASA !!!

ami, eu chiar sper sa se deruleze repede de data asta..dar totusi la timp, adica la spital

jeni sa treaca raul. zau nu ar fi bine sa mergi obosita la nascut incearca sa te odihnesti, fa tot ce0ti place...si bravo pt ca te-ai facut si mai frumoasa

Andra sa treaca colicii. stiu ca te necajesti tare, dar vor trece. Incearca si cu un scutecel de finet incalzit pe burtica, cu un pice de masaj...

BRAVO CATA !!! BUN VENIT BB IOANA !!!

Ina, ce vesti bune !!! incearca totusi sa te menajezi mai mult..cand ma gandesc ca inca te mai duci la servici...

Ioana, 37+ , si Alexandru ,07.04.2006.
Alexandru
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ioana, l.am vazut, e frumos, sa.l stapaniti sanatosi si sa.i placa lui bebe in el

delia13 eu tin de mututoiul ala de intra in gura si cu plasticul in jos, il scutur, dar asta la ivan ca e mare si nu sterilizez doar le spal
cand le bagam in sterilizatorul electric nu ramanea apa

roxana 35 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Cata, Silvia, Miruna, Lori FELICITARI MAMICI CURAJOASE!!! Sa fa fie pruncii sanatosi si voi sa va refaceti repede!!!

Vladi, mai e putin si trec si hormonii (ca si astia amplifica totul) si s-or mai relaxa situatiile... Sunt "alaturi de tine" virtual macar.

Sa luam exemplu de la Ella care merita o gramada de pentru optimism si pentru ca asa e ea cool mereu

Ma bucur pentru fiecare veste buna pe care o primiti, ma amuz alaturi de voi pt toate "nebuniile" si sunt alaturi de voi in starile "minunate" de ultim trimestru

Mai avem asa putin... Eu ma rog sa apuc macar saptamana 37, ca sa nastem la medlife ca nu am cumparat nimic pt stat...

Saptamana viitoare mergem si noi la eco si ne ies si analizele si vedem ce hotaram cu doctorul... naturala sau cezariana.

Va puuuup tare, pe toaaate



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Diana multumesc pt sfat! Pupici la mami si cei trei puiuti..

Ina felicitari pt vestile bune de la control!

Rebiana multumesc!




38+ Irina


AMR ... o data cu martisorul, nu mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanaa28


jeni sa treaca raul. zau nu ar fi bine sa mergi obosita la nascut incearca sa te odihnesti, fa tot ce0ti place...si bravo pt ca te-ai facut si mai frumoasa

Ioana, 37+ , si Alexandru ,07.04.2006.
Alexandru
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...




de frumoasa....nu zic nimic, mai putin monky da!
In fiecare dimineata, cand ma uit in oglinda, imi dau seama ca seman din ce in ce mai mult cu Angelina Am facut un boootttt. De parca nu era suficient ca sunt botoasa si aveam buzele destul de carnoase, sa ma vedeti acum .

Sa stapaniti sanatosi caruciorul, este tare dragut modelul ales. Si noi am cumparat unul, seamana destul de mult cu cel ales de tine, doar ca este Chipollino. uite, incerc sa pun link, sper sa si mearga

http://reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment/carucioare-multifunctionale/carucior-chipolino-ultra-pi-794.html?image=6&osCsid=b52afc679dd3f80d8ef5b478edeca75b

te pup si numai bine




39+ Sarah Maria

Mergi la inceput