Pufuleti pufosi cu mamici sexy-Ian-Feb 2010 (136)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Salutare mamici si burtici,

am revenit si noi marti acasa unde este minunat.
Suntem bine, sanatoase si mancacioase (eu mai putin decat ea )
Bbe Miruna seamana leit cu Roxi cand era bebelus, e doar putin mai slabuta, deh, diferenta de 600 de grame la aceeasi lungime (54-55cm)se simte tare.

In rest, Miruna papa si doarme, doarme si papa.
Cu sanii ma descurc mult mai bine decat prima data in sensul ca doar m-au durut destul de tare mameloanele dar stau la aer cu ele si sunt destul de ok. Folosesc si lanolina, e super ok.
Furia laptelui a fost mult mai blanda decat la prima nastere, sunt super fericita ca atunci tare am mai suferit.

In rest, inca avem buricutul care ne da de furca (sunt curioasa daca ii pisca cand ii curatam cu spirt...) un ochisor parca lacrimeaza in exces si are ceva secretii....de-ale bebelusilor.

Am tras concluzia ca o mamica odihnita si bine informata si poate si cu putina experienta trece mult mai usor peste toate si este mult mai relaxant asa.

Roxi a primit-o sper bine pe Miruna, ii spune numai Mirunitza mea si o pupa pe manute si pe picioruse, sunt doua papusele

Va pup pe toate si o sa revin


Aaaaa, da sa nu uitam de poze
http://picasaweb.google.ro/jidveianfamily/BebeMiruna#


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+


AMR 3 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Citat:
citat din mesajul lui plateea

carmita, stai pe pace, ca de venit, vine. si cand o sa aiba colici, o sa iti doresti sa mai fi stat...



Plateea, mami fluturas de bbTo, prematurul la 39S3Z...

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo


si daca s-a razgandit si nu mai vrea sa vina? nu mai am rabdare, vreau sa fac si eu cunostinta cu gaza mea... cand vad atatea poze frumoase cu bebeii vostri... si am asa un sentiment ciudat cand ma gandesc ca o voi avea curand in brate, vi s-a intamplat si voua? ma simt de parca tre sa fac cunostinta cu o alta civilizatie...

40+ Lorena

am intrat in prelungiri..

Mello motanelul iubit



aveam un feeling k nu nasti azi,de aia nu am scos motate....vine ea stai lin....

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricel79

Salutare mamici si burtici,

am revenit si noi marti acasa unde este minunat.
Suntem bine, sanatoase si mancacioase (eu mai putin decat ea )
Bbe Miruna seamana leit cu Roxi cand era bebelus, e doar putin mai slabuta, deh, diferenta de 600 de grame la aceeasi lungime (54-55cm)se simte tare.

In rest, Miruna papa si doarme, doarme si papa.
Cu sanii ma descurc mult mai bine decat prima data in sensul ca doar m-au durut destul de tare mameloanele dar stau la aer cu ele si sunt destul de ok. Folosesc si lanolina, e super ok.
Furia laptelui a fost mult mai blanda decat la prima nastere, sunt super fericita ca atunci tare am mai suferit.

In rest, inca avem buricutul care ne da de furca (sunt curioasa daca ii pisca cand ii curatam cu spirt...) un ochisor parca lacrimeaza in exces si are ceva secretii....de-ale bebelusilor.

Am tras concluzia ca o mamica odihnita si bine informata si poate si cu putina experienta trece mult mai usor peste toate si este mult mai relaxant asa.

Roxi a primit-o sper bine pe Miruna, ii spune numai Mirunitza mea si o pupa pe manute si pe picioruse, sunt doua papusele

Va pup pe toate si o sa revin


Aaaaa, da sa nu uitam de poze
http://picasaweb.google.ro/jidveianfamily/BebeMiruna#


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+


AMR 3 zile!!!


bn ati revenit!
ma bucur ca este totul bine,ca s-a acomodat Roxi cu micuta
da...conteaza muult experienta
e superba...o dulceata de copil

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies...wow!! ce sperietura..bine e ce totul bine akm

cris.d,xela si eu sunt de acord cu nud-ul la bebei (si in general)

roxy...ai o papusica mica si fruomasa akl

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

da...

dimineata scrisesem ca a adormit din nou(la 8)...pai s-a si trezit si a stat treaza pana la 10,iar de la 10 inca doarme
crestem domne...sta din ce in ce mai mult treaza

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

carmita stai linistita ca vine si motata. Raceala probabil ca nu o va afecta pentru ca are deja anticorpi primiti prin placenta.
Maria Sa e cuminte. Ceva colici dar nimic grav. Ziua papa la 2 ore jumate cate 1 ora deci e mai mult agatat de mine, noaptea trisez si ii mai dau si biberon si doarme cate 4 ore. De la 9:30 la 10:30 seara are program de urlat. Orice as face, orice i-as da tot urla. Asa ca il plantez la tati pe piept (macar acolo nu urla continuu) si se descurca ei.

arwen92 bine ai revenit!

plateea tare imi place de doctorita ta.





Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

... si am asa un sentiment ciudat cand ma gandesc ca o voi avea curand in brate, vi s-a intamplat si voua? ma simt de parca tre sa fac cunostinta cu o alta civilizatie...


Mello motanelul iubit



me too...
si am cosmaruri, visez numai urat! dimineatza m-a trezit sotul ca faceam urat prin somn (e prima oara de cand ne stim pt el) si am plans dupa ce m-am trezit de speriata ce eram..
...par eu calma, but inside me se dau lupte...
am impresia ca o sa intru intr-o noua era si nu stiu nimic despre ea...

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel


ma apucasem sa scriu placinta pt predare stafeta si am salvat in drafts, la capitolul trecut, cu gand sa completez cand am timp. dar acum nu mai pot deschide draftul pt ca s-a inchis subiectul pot sa recuperez cumva sau o iau de la capat?

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 7,9 kile!
poze

povestea noastra



nasol...trimite un PM la moderator poate se rezolva

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

CARMITA, sa schimb titlul cap? Il facem sexy inapoi?

FLORICEL, BUN VENIT ACASA! Ce don'soara finutza ai adus tu acolo?

NIKOL,

CRIs.M, nu cred ca o sa fie pe 1 Martie ca nu vreau sa plece dr imediat dupa ce ma taie, vreau sa mai fie prin preajma macar doua-trei ore...

ARWEN, atat?? De cand te strig aici la raport si nu raspunzi...eram sigura ca ai nascut deja..

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

update la semnatura

arwen9240s cu Darius-Matei(mai negociem)
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

prelungiri???inseamna ca intalnirea este de 1martie?
hmmm...in cazul asta ii punem snurulet

Mergi la inceput