Fiv in Ungaria 93

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Felicia ma bucur mult pentru tine si lipiciosii tai! Multa bafta iubita!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=3d83a89c375565f7f5a863&utm_source=otm&utm_medium=text_urll" target="_blank">Saint-Bernardul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

felicia felicitari pentru cei 3 blasto transferati! Doamne ajuta sa fie super-lipiciosi!

cezara bravo! nu-i rau!!! bafta maine la ET! sa-i kovacs cu mult super-glue ca sa se lipeasca bine!

cezara intrebare intrebatoare! tu cum faceai injectiile? suprefactul dimineata si gonal+merional seara? ti-a sugerat p.k. sa le faci la o anume ora?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Multumesc din suflet pt urari, Ioana, Miki, Goldi, Cezara, sami, Mirela, goggy, KiraClara, Denisa, Alinamolnar, Mami_Vreau (sper ca n-am uitat pe nimeni!)
Speranta2008 - preturile sunt cele de pe prima pagina:
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft,
Punctia ovariana - 105.000 ft, ET - 112.000 ft. Aduagi, daca e cazul ICSI -110.000 ft si criogenarea 20 000. Bafta la eco!
Cezara, deci maine ai transferul! Tin pumnii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Felicia, felicitari! Doamne ajuta sa se lipeasca 1, 2 sau chiar 3 si sa stea la mami in burtica pana la termen. Sa fie sanatosi!

Cezara, bafta multa la transfer si dupa! Asteptam vesti bune!

Mami_vreau, eu faceam Suprefact + Menopur dimineata, aproximativ la aceeasi ora in fiecare zi. Mi s-a spus ca e bine sa fie cam la aceeasi ora. Din cate tin eu minte nu conteaza in ce parte a zilei, atata timp cat sunt facute cam la aceeasi distanta. Cat despre 'super glue' stiu ca ai glumit, dar apropo de asta mi-am amintit de embryo glue. Noi am folosit la al doilea FIV. PK a spus ca nu trebuie, dar daca eu vreau, folosim, asa ca am folosit. El nici nu-mi spusese de embryo glue, dar l-am intrebat eu si cand am auzit ca au si ca nu are nici un efsecundar, l-am rugat sa-l foloseasca.

Bafta tuturor!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner
Mami_vreau, eu faceam Suprefact + Menopur dimineata, aproximativ la aceeasi ora in fiecare zi. Mi s-a spus ca e bine sa fie cam la aceeasi ora. Din cate tin eu minte nu conteaza in ce parte a zilei, atata timp cat sunt facute cam la aceeasi distanta. Cat despre 'super glue' stiu ca ai glumit, dar apropo de asta mi-am amintit de embryo glue. Noi am folosit la al doilea FIV. PK a spus ca nu trebuie, dar daca eu vreau, folosim, asa ca am folosit. El nici nu-mi spusese de embryo glue, dar l-am intrebat eu si cand am auzit ca au si ca nu are nici un efsecundar, l-am rugat sa-l foloseasca.


Laura, tiza mea bine ca mi-ai spus de embryo glue ca sa tabar si eu pe p.k. cu intrebarile cand oi ajunge la budapesta! si eu as vrea sa foloseasca glue, ba chiar as vrea sa imi faca si hatching... ca la cate bube rele am, orice imi creste sansele e binevenit! da' sa obtinem emrioni in primul rand si pe urma mai vedem! multumesc mult de sugestie!

Nu stiu de ce, dar intelesesem ca p.k. prefera sa facem injectiile de stimulare seara... de-asta am intrebat...

samira tie ti-a zis sa le faci pe la 6 seara, nu

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

mami,
Kovacs prefera tratamentul seara, pentru ca atunci cand te duci la eco sa nu ai deja tratamentul facut, caz in care e mai greu sa modifici doza, in cazul in care vrei sa o micsorezi. Daca tu ai facut tratamentul la ora 8 si el te cheama la 10, sau la 12, doza nu mai poate fi modificata decat de a doua zi. Deci doar din acest punct de vedere conteaza ca le faci dimineata, sau seara. Important e sa fie facute cam la aceeasi ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

garantat le voi face la aceeasi ora!
deci m-am hotarat injectiile de stimulare le voi face seara... si la cele de inhibare cum e mai bine? seara sau dimineata? sau nu conteaza?

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Cred ca inhibarea o poti face dimineata, din cate stiu eu nu se mai modifica doza dupa prima eco. Cu ce faci inhibare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ala77

Cred ca inhibarea o poti face dimineata, din cate stiu eu nu se mai modifica doza dupa prima eco. Cu ce faci inhibare?


cu suprefact! nu stiu daca se mai modifica doza dupa ce ajung la budapesta... momentan stiu dozele pentru primele 6 zile... in primele doua zile fac 0.5 si in urmatoarele 4 fac 0.25...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

gagaicile mele dragi, m-am intors din lumea examenelor si a noptilor pierdute!

waw, ce ma bucur pt felicia si cezara!
felicia, azi merg la biserica si pun 3 lumanari. ma bucur ca pt mine. doamne ajuta, iti tin pumnii very stransi.

cezara, acuma probabil faci trensferul. pun si la tine o pila sus. te sarut si sa stai cumintica, sa fie cu burtica mare de 9 luni!

speranta, asa-i ca-i fain hotelul ala?

samirra, eu am dizolvat 2 prafuri de merional in acelasi solvent, cu voie de la PK. si au aveam dilema, dar l-am mailuit si mi-a raspuns.

dia_na, cand HSG?
lidiadiana, ai vazut ca nu e nicio filosofie?
mami_vreau, te pupicesc!

si acum, mia cara mirela: draga de tine, eu te stiu asa luptatoate din popor, cu umor si forza mirela! sa nu vad semne de dezamagire. cum adica incotro sa o iei? lasa niste timp sa treaca, iti arata tie dzeu si feelingul ce o sa faci. pai cand o sa toarne felicia 3 dintr-o lovitura, cum facea croitorasul cel viteaz, sa vezi ce iti ies tie gargaunii!
stii ca toate te intelegem ca nimeni altcineva. ca numai tu stii ce e in sufletul tau, cu povestile astea ale tale recente amandoua.dar nu ai ce face si tre sa te aduni si sa te uiti inainte. eu am bagat munca multa si m-am mai calmat. o sa iti revii tu, ca esti stronga!

fetelor, facui si eu echo de AC, stam bine, nema chisturi. in curand bagam gonal si merional.
hai cu gravideala!

va pup preventiv de martisor, luati aici si cate o floricica

Mergi la inceput