Fiv in Ungaria 93

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Felicia bravo! Am toate sperantele ca o sa ne anunti beta mare in 12 zile! Cu 3 blasto nici nu se poate altfel!

Fetelor help!!!!! Ma dor ovarele si nu stiu ce au. Ma dor de mai mult timp dar m-am gandit ca fiind primul ciclu dupa FIV e normal sa fie obosite si suprasolicitate si am tot asteptat sa imi treaca. Dar vad ca nu se imbunatateste situatia .... ba in unele zile e mai rau ... Pe urma am zis ca e perioada ovulatiei si ma dor ca sunt la lucru, dar a trecut si ovulatia si tot nu ma lasa in pace! Are cineva vreun sfat? A mai patit cineva la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Am vorbit cu PK.Doi embrioni sunt ok si ii transferam maine la ora 10.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Felicia bravo! Am toate sperantele ca o sa ne anunti beta mare in 12 zile! Cu 3 blasto nici nu se poate altfel!

Fetelor help!!!!! Ma dor ovarele si nu stiu ce au. Ma dor de mai mult timp dar m-am gandit ca fiind primul ciclu dupa FIV e normal sa fie obosite si suprasolicitate si am tot asteptat sa imi treaca. Dar vad ca nu se imbunatateste situatia .... ba in unele zile e mai rau ... Pe urma am zis ca e perioada ovulatiei si ma dor ca sunt la lucru, dar a trecut si ovulatia si tot nu ma lasa in pace! Are cineva vreun sfat? A mai patit cineva la fel?


Kira, probabil ca au ramas chisturi pe ovare. Cea mai buna ar fi o eco.
Felicia, Cezara, sa dea Dumnezeu sa fie bine si puisorii sa fie pe drum!



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna dimineata
cam liniste pe aici.... In Budapesta e o vreme super urata...

Am o intrebare : cat costa IVF la Budapesta? Am incercat sa adun per fiecare pas in parte, dar nu prea imi iese.....
as vrea asa orientativ...

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara
Fetelor help!!!!! Ma dor ovarele si nu stiu ce au. Ma dor de mai mult timp dar m-am gandit ca fiind primul ciclu dupa FIV e normal sa fie obosite si suprasolicitate si am tot asteptat sa imi treaca. Dar vad ca nu se imbunatateste situatia .... ba in unele zile e mai rau ... Pe urma am zis ca e perioada ovulatiei si ma dor ca sunt la lucru, dar a trecut si ovulatia si tot nu ma lasa in pace! Are cineva vreun sfat? A mai patit cineva la fel?


Draguta la fel am patit si eu inainte sa fac tratamentul cu orgametril ,pe linga sangerari aveam senzatia ca merg pe cioburi de sticla,mergeam ca un semnul intrebari(?)iar ovarele le simteam ca doua mere mari, cand am fost la dr. mi-a spus ca au "uitat ovare cum sa functioneze". Asa o fi, fiindca decand am facut tratamentul, vad ca nu ma mai dor asa tare si nici nu mai sangerez intre CM, acum am programare din nou la el saptamana viitoare sa vad ce-mi spune, incearca sa mergi la un medic ptr. control si vezi ce spune.
Sanatate multa
felicia_tin pumni sa fie bine,dar din trei este imposibil sa nu se prinda unul. Bebici lipiciosi si papaciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

KiraClara aaaa am uitat sa-ti spun ca intradevar aveam si chisturi pe ovare(unul sa spart cand mi-a facut controlul clasic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

Asadar, din 4 blastocisti au rezistat 3! (Unul fusese congelat la stadiul de morula, n-a rezistat la decongelare, dar ceilalti 3 sunt f frumosi!). I-am transferat pe toti 3!

"De multe ori pierdem micile bucurii, asteptand marea fericire..." (Pearl S Buck)


moama ce de blasto..............bravo, doamna! Bafta multa, multa! Sa ne vedem bortzoase



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Felicia felicitari si sa vii cu beta mareeeeee! Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(3s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

feli pupi si felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_

Asadar, din 4 blastocisti au rezistat 3! (Unul fusese congelat la stadiul de morula, n-a rezistat la decongelare, dar ceilalti 3 sunt f frumosi!). I-am transferat pe toti 3!
Cezara, daca dr e optimist, e bine! Totul va fi bine!
Va pup si fug in pat!

"De multe ori pierdem micile bucurii, asteptand marea fericire..." (Pearl S Buck)

Bravo Feli, tin pumnii!! DOAMNE AJUTA!!


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin

Mergi la inceput