Fiv in Ungaria 93

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

mirela, cum esti ?



trista
nu inteleg de ce naiba a iesit asa de aiurea
astept sa se intoarca fetele de la budapesta si in functie de rezultatele lor ma hotarasc incotro s o iau pt FIV 3.
voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Mirela, nu fi trista
Nu mai astepta dupa fete,fiecare reactioneaza diferit.Eu zic sa te programezi deja la Peter Kovacs.Poate te intelegi cu el ca si KiraClara sa te monitorizeze altul in RO si sa mergi doar inainte de punctie.Se respecta ora programarilor,este ordine,Budapesta e un oras frumos....Fa o pauza dupa protocolul "stilul smuls"care l-ai avut si ...de la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

cezara oricum asteptam pana in aprilie, unde o sa l facem nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

bytzi, ciclurile peste 35 de zile sunt anovulatorii de cele mai multe ori; foliculul nu se sparge, nu are loc ovulatia si se face chist functional din el; acesta se va resorbi in 1-2 cicluri normale, fara nici o problema

daca nu ai urmarit semnele ovulatiei luna trecuta, nu ai luat temperatura (desi la multe persoane e irelevant), singura modalitate sa te lamuresti este o ecografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

mirela, cum esti ?


trista
nu inteleg de ce naiba a iesit asa de aiurea
astept sa se intoarca fetele de la budapesta si in functie de rezultatele lor ma hotarasc incotro s o iau pt FIV 3.
voi ce faceti?


nu stiu dk tristetea e buna, mirela; normal, nici de veselie nu este loc ; insa, o pauza cred ca ti-ar prinde foarte bine ; nu stiu dk a fost vb de "stilul smuls" pana acum, la tine, dar dk crezi ca budapesta este sansa ta, mergi acolo, fara sa astepti rezultatele altor fete, care pot reactiona total opus tie la stimulare ... zic, doar ...
noi ... merci de intrebare suntem in asteptarea celei de-a doua incercari, cat de curand
vom reusi, intr-o zi, nu crezi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Asadar, din 4 blastocisti au rezistat 3! (Unul fusese congelat la stadiul de morula, n-a rezistat la decongelare, dar ceilalti 3 sunt f frumosi!). I-am transferat pe toti 3!
Cezara, daca dr e optimist, e bine! Totul va fi bine!
Va pup si fug in pat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Bravo, Felicia! Bafta!!!!!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

feliiiiiiiiiiiiiiii,bravo fetica draga!!!!
Doamne-ajuta sa fie cu reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Felicia,adica ?Bravo!Daca au rezistat dezghetului nimic nu-i poate rapune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Felicia - bravo pentru cei 3 muschetari!!!!Felicitari!!!!


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput