Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Buna dimineata,


azi avem multi sarbatoriti


Alessia
Ilinca Anamaria
Alexia Teodora
Rose Maria
Andrei Alexandru
Eric-Mihai
Dany
Emanuel Marcu

La multi Ani ! Milly



Acum ca am facut ochi, oare pe unde mai umbla Fata Mosului?
fetele, voi mai stiti ceva de ea? si de Frantzuzoaica ei?

azi ma duc sw jucarii pentru Dinu, abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

La multe lunitze fericite ANDREI ALEXANDRU, ERIC MIHAI si ROSE MARIA

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Buna dimineata Alex, cum e Alessiutza in dimineata asta?

fetele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Anomis, buna dimineata!

Saru'mana de intrebare, dragutza ca deobicei. Alessia de ieri isi revenise (eu cred ca a fost deochiata, sa nu radeti, eu cred in asta cu deochiul ca era sa mor odata), dar aseara atata s-a foit pana a vomitat in valuri, a iesit si pe nasuc, a fost cumplit, apoi a dormit toata noaptea cum e ea obisnuita si dimineata a papat cuminte iar acum doarme iar...asadar nu pare a avea nimic. Eu insa am emotii ptr controlul la ortoped.

Spor la cumparaturi astazi, tare as fi mers si eu cand vad cat e de innorat afara.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Mada,
am vazut filmuletzele cu Irinel in jimperoo...ce scump e, ca-ti vine sa-l mananci...pupam falcutzele

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna dimineata!
Mihaela,multumim de capitol.
Am luat si noi micul dejun ,mai tragem un pui de somn ,incercam sa iesim putin afara si apoi sa ne tineti pumnii ca mergem la ortoped(eu cred ca nu are nimic).


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice


super poza, si zici a a muscat deja din el, right?
bafta azi la doftor. Doamne Ajuta sa mergeti degeaba.

adik sa va spuna ca Tudor e perfect normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

La multi ani Andreiutului de Santorini, care azi face si el o varsta, nu?! Mami Santo, hai cu tratatia, nu ne mai tine asa, pe sec.
La multi ani si sarbatoritilor de azi!

I-am vazut si pe vegetarianul Iuliei si pianistul Mihaelei! Numai bebelaci unul si unul avem! Odiseea noastra va zic eu ca e plina de talente!

Sabina, si pozicile voastre le-am vazut zilele trecute, sunteti niste dulceti toate trei. Preferata mea ramane insa Erika, fara suparare.

Uka, parca mi-ai fi citit gandurile cu cerealele astea. Pana acum i-am dat Anei cereale simple, de la Nestle amestecate cu lapte de la mine. Sunt foarte dulci, de la laptele nostru. Dupa atata timp, azi m-am gandit: daca s-o fi saturat?! Si cum eu sunt "action woman" (dupa ce fac enspe planuri, super calculate, low risk, bla bla - tot defect profesional ), am facut repede un shake de banana pe care Ana l-a ras, pur si simplu. Eu am vrut sa iese asa, un mixt de cereale si lapte, doar cu gust de banana. Pana la urma a fost aproape o banana intreaga, cu o lingura de cereale si subtiat cu gustul cunoscul ei, de laptic.
VOI SA NU FACETI CA MINE! Trebuia sa o iau treptat, cu cate o lingurita, ca la carte! Dar i-am dat cat a cerut, am riscat! Suntem bine, momentan (nu alergii sau alte cele). O sa continuam toata saptamana asta si cealalta pe acelasi cocktail la micul dejun (banana, cereale si lapte de la mine).


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui ralu0308

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

asa..

am mai vazut poze frumoase in cursul acestei zile si imi este teama ca de adormita ce sunt, as putea uita pe cineva: un baietel frumos cu bereta de mariner si care statea pe o olitza..cred ca-i al lui Ralu;
-
Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute

Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Toata lumea ma intreaba de ce am cumparat olita la baiat...ca e prea mic.

Eu ce sa fac daca scaunelul arata ca o olita

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi



Buna dimineata tuturor! Miha multumim frumos pentru capitol!

Mai ralu, deci aceea nu-i o olitza?!!! jur ca asa se vede de la mine..si m-am mai uitat o data, acum de dimineata..si de unde ai luat scaunelul acesta?

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

Poze cu noi


e BUMBO.

se gaseste acilea http:/ /www.amazon .co.uk/gp/product/ B000GX31F2/ref=s9_simh_gw_p75_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0MP7A7KKCGKH440QFPE3&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467198433&pf_rd_i=468294


ce adormita sunt....unde scrisesem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Anomis, buna dimineata!

Saru'mana de intrebare, dragutza ca deobicei. Alessia de ieri isi revenise (eu cred ca a fost deochiata, sa nu radeti, eu cred in asta cu deochiul ca era sa mor odata), dar aseara atata s-a foit pana a vomitat in valuri, a iesit si pe nasuc, a fost cumplit, apoi a dormit toata noaptea cum e ea obisnuita si dimineata a papat cuminte iar acum doarme iar...asadar nu pare a avea nimic. Eu insa am emotii ptr controlul la ortoped.

Spor la cumparaturi astazi, tare as fi mers si eu cand vad cat e de innorat afara.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Iai spus un Tatal Nostru? La noi asa trece daca se deoache.
Bafta la medic si iti doresc sa-ti alungi piticii.

Apropo de pitici, Monica, nu dai si tu catre noi niste poze cu Dragoselu' cel perfect si mimikosii?
please, please, please
[un pisoi care se uita rugator in ochii tai]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

BUna dimineata

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

La multi ani Andreiutului de Santorini, care azi face si el o varsta, nu?! Mami Santo, hai cu tratatia, nu ne mai tine asa, pe sec.
La multi ani si sarbatoritilor de azi!

I-am vazut si pe vegetarianul Iuliei si pianistul Mihaelei! Numai bebelaci unul si unul avem! Odiseea noastra va zic eu ca e plina de talente!

Sabina, si pozicile voastre le-am vazut zilele trecute, sunteti niste dulceti toate trei. Preferata mea ramane insa Erika, fara suparare.

Uka, parca mi-ai fi citit gandurile cu cerealele astea. Pana acum i-am dat Anei cereale simple, de la Nestle amestecate cu lapte de la mine. Sunt foarte dulci, de la laptele nostru. Dupa atata timp, azi m-am gandit: daca s-o fi saturat?! Si cum eu sunt "action woman" (dupa ce fac enspe planuri, super calculate, low risk, bla bla - tot defect profesional ), am facut repede un shake de banana pe care Ana l-a ras, pur si simplu. Eu am vrut sa iese asa, un mixt de cereale si lapte, doar cu gust de banana. Pana la urma a fost aproape o banana intreaga, cu o lingura de cereale si subtiat cu gustul cunoscul ei, de laptic.
VOI SA NU FACETI CA MINE! Trebuia sa o iau treptat, cu cate o lingurita, ca la carte! Dar i-am dat cat a cerut, am riscat! Suntem bine, momentan (nu alergii sau alte cele). O sa continuam toata saptamana asta si cealalta pe acelasi cocktail la micul dejun (banana, cereale si lapte de la mine).


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


Yupii, sunt live cu Nela [unu care se umfla in pene]
Bravo Ana Nazdavana care papa toata banana.

si la noi ar balota Dinu un mango intreg (cu babana nu l-am incercat inca) daca i-as da


Mergi la inceput