BIOGENESIS FERTILITY CENTER(13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shanna81 spune:

multumesc pentru raspuns
am sa sun sa intreb de metoda cu AC pentru a controla CM,nu am stiut ca se poate si astfel...,acum dupa 2 luni de diferelyne nu ar fi mai bine sa astept sa treca cel putin o luna de pauza,sa se regleze CM

stiu ca tb sa am multa rabdare si incredere.
o zi frumoasa la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

multumesc pentru raspuns
am sa sun sa intreb de metoda cu AC pentru a controla CM,nu am stiut ca se poate si astfel...,acum dupa 2 luni de diferelyne nu ar fi mai bine sa astept sa treca cel putin o luna de pauza,sa se regleze CM

stiu ca tb sa am multa rabdare si incredere.
o zi frumoasa la toata lumea




Eeeeeee.....cel mai important lucru este increderea in medicul cu care pleci la drum.Nu face nimic de capul tau, nu face nimic fara sa anunti, intreaba daca ai orice nelamurire, suna daca apare vreo problema.Cu tot personalul se poate discuta fara retineri. Stiu io cazuri concrete cu telefoane la 10-11 noapte sa afle pacienta cam care este surplusul din pen-ul de puregon ca nu iese regula de 3 simple. Nu, Tatyana ?
Iar Dr. Diakoumakos este un medic care merita toata increderea....zic eu.Cu muuuuuulta experienta in spate, de f f multi ani, vine dintr-o clinica in care se fac peste 4000 fertilizari/an.
....acorda-i putina incredere.

Nu cred ca are importanta ca ai luat dipherelin. Dumnealui de obicei administreaza AC, la tine probabil s-a gandit ca nu este cazul, ciclul tau natural fiind pe placul dansului. Dar se pare ca i-ai dat tzeapa .
Stai linistita ca solutii exista. Si nu solutii de mantuiala . Nu il caracterizeaza......



edit - si relaxeaza-te....respira adanc si lasa pesimismul ca nu da bine la o fivista si forumitza pe deasupra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Buna,
Voiam sa va intreb: cati embrioni se transfera la Biogenesis?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Nu exista un numar fix de embrioni care se tranfera, treaba asta depinde de mai multi factori : calitatea embrionilor, varsta pacientei, al catelea fiv e etc.
Ca exemplu, mie mi-au transferat 4. Dar, repet, nu e o regula. Pot fi 2, pot fi 3....asta se stabileste la momentul potrivit.
Nu stiu cum lucreaza dr Poiana, pt ca nu am facut fiv-ul cu el ( eu am facut cu grecii ), dar iti pot spune ca dr Diakoumakos ia in calcul toate datele si transfera acel numar de embrioni care iti ofera cele mai mari sanse de reusita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

ia sa verificam semnatura....

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Merci mult goggy. Inca nu ne-am decis. De-abia saptamana trecuta in urma unei laparo am aflat ca nu pot ramane insarcinata pe cale naturala, avand ambele trompe complet nefunctionale. Totusi cred ca voi stabili o intalnire cu medicii de la Biogenesis. Deocamdata tratez si eu si sotul o infectie, urmeaza sa refaceam toate analizele si sper ca prin iunie sa ma prezint la clinica pentru o evaluare. Ne punem mari sperante in FIV, mai ales ca este ultima solutie. Vestea buna e ca uterul e in regula, spermograma sotului este buna si nu avem probleme majore de sanatate. Ne-am lasat si de fumat si zic eu suntem inca tineri: eu 31, sotul 30 in aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

ia sa verificam semnatura....

5+
MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero



Si felicitari din suflet pentru sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Nu trebuie sa te gandesti ca in momentul in care te duci la consultatie, atunci incepeti si fiv-ul. Poate ar fi bine sa va duceti mai devreme, unu - sa-i cunoasteti si sa va puteti face o parere, doi - daca ar mai trebui facute anumite investigatii sa aveti timp sa le faceti.
Intr-adevar sunteti tineri, asta e un avantaj. Bafta multa!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Nu trebuie sa te gandesti ca in momentul in care te duci la consultatie, atunci incepeti si fiv-ul. Poate ar fi bine sa va duceti mai devreme, unu - sa-i cunoasteti si sa va puteti face o parere, doi - daca ar mai trebui facute anumite investigatii sa aveti timp sa le faceti.
Intr-adevar sunteti tineri, asta e un avantaj. Bafta multa!

5+
MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero



Ar fi si asta o solutie. In orice caz pana nu scapam de infectie nu putem initia nimic. Tratamentul dureaza 28 de zile la mine (cu pauza de cateva zile la jumatatea tratamentului), 14 la sot. Urmeaza sa facem analiza sa vedem daca este totul in regula. Eu ma resimt inca dupa laparoscopie. Dar banuiesc ca o intrevedere n-ar strica. Multumesc si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Unde putem gasi ce surplus are fiecare Pen de Puregon astfel incat sa nu cumparam in plus?

Mergi la inceput