BIOGENESIS FERTILITY CENTER(13)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaady
Inca o intrebare, sper sa nu sune caraghios, voi la prima consultatie ati fost cu tot dosarelul de analize sau ar fi indicat sa fac eu un rezumat ?


Adrianaady - da. Ia si dosarul cu analize si fa si un rezumat in limba engleza . Sa ai notate schemele de tratament anterioare daca ele exista, cauze infertilitate, de cati ani incercati, un rezumat cat mai complex. Eu mai sugerez sa iti faci si o listutza cu tot ce vrei sa intrebi pt ca in mod sigur vei uita cate ceva :).
Si musai filmul de la HSG.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

salut la toate fetele
daca ati mai trecut printr-o experieta similara ce ar tb fac in continuare....ca nu mai stiu,parca nu mai am increde in nimic...



Shanna in primul rand bine ai venit si sedere cat ma scurta.....imi pare rau pt ceea ce ti se intampla.
Noi in mod sigur nu te putem ajuta cu un sfat, de aceea cel mai bine este sa discuti cu medicul. Posibil sa incepi un alt protocol care sa contina si AC pt a-ti controla cm-ul.
Da, daca mergi pe ciclu natural, de cele mai multe ori se intampla ca cm-ul sa nu ne asculte .
Bafta multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui education

Ideea e ca pana acum mi-am simtit permanent burta umflata , mai aveam intepaturi in ovare , presiune - acum nu mai simt nimic. Tu ce simptome ai avut pe la 10 sapt?



education - dupa cum iti povesteam si in timpul stimularii....nu conteaza ce simptome are altcineva. Sarcinile sunt diferite, simptomele sunt diferite, noi suntem diferite. Nu conteaza ce simte o alta gravida....bucura-te de sarcina ta si lasa lucrurile sa vina de la sine.
Sarcina usoara in continuare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

goggy, pysy - pup.

Goggy - un beta ceva ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui potkyta

Am vazut ca sunteti foarte incantate de Biogenesis, dar nu v-am "auzit" vorbind de dr. Poiana si d-na Balea, ci doar de medicii greci.



Bine ai venit potkyta si la fel, sedere cat mai scurta.
Nu am cum sa te lamuresc vis a vis de problema ta dar iti pot explica de ce se vorbeste numai despre "medicii greci" . Pt ca toate fetele de la acest subiect au ramas insarcinate datorita acestor medici. Cu dumnealor au facut aceasta procedura. Cu dumnealor au reusit.

Sunt sigura ca in momentul in care una dintre noi va face FIV-ul cu D-na Dr. Balea si va ramane insarcinata ....apai se vor scrie sute de pagini dspre acest lucru.
Din nefericire deocamdata nu te putem ajuta cu alte informatii pt. ca nu cunoastem. Fetele au ales....si au cules.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Multumesc Catalina - prompta ca de obicei. Ce spui tu este foarte adevarat.
Pysypisi - asta simt si eu acum :greturi .Abia imi vine sa mananc.

+10
Sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Multumesc mult pentru raspuns. Medicul meu ginecolog in care am mare incredere si care a fost singurul care si-a dat intr-adevar interesul pentru a stabili cauzele pentru care nu ramaneam insarcinata mi l-a recomandat pe d-l dr. Poiana si clinica Biogenesis.
Oricum, interventia va avea loc undeva prin vara, toamna, dar pana atunci vreau sa ma documentez si sa decid unde o fac. Am vazut ca Biogenesis are rezultate foarte bune. Nu stiu insa nimic de dr. Poiana.

Multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Cine este medicul tau ginecolog?

Scrie 10 mesaje pt. a scapa de moderare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

potkyta, ma bag si eu, desi inca nu am facut FIV la Biogenesis, dar am fost la cateva consultatii.
Sunt extrem de putini medici care sa-ti recomande sa mergi la straini, ca asta e firea lucrurilor. Doar daca ai medici printre rude, prieteni, atunci ti se va spune ca daca iti permiti financiar, sa incerci mai bine strainii.
Eu as zice sa te programezi la un consult atunci cand vin dr greci (specifici asta cand faci programarea, ca vrei la dr gr) si oricum va fi si dr Poiana acolo. Vei putea face in acest fel o alegere mai intemeiata avand ambele optiuni in fata.
Si dupa aceea pui tu si restul in balanta: ce experienta are fiecare in domeniul FIV, cum simti ca te intelegi cu ei, etc.
Bafta multa oricare ar fi alegerea ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Citat:
citat din mesajul lui fireyes

potkyta, ma bag si eu, desi inca nu am facut FIV la Biogenesis, dar am fost la cateva consultatii.
Sunt extrem de putini medici care sa-ti recomande sa mergi la straini, ca asta e firea lucrurilor. Doar daca ai medici printre rude, prieteni, atunci ti se va spune ca daca iti permiti financiar, sa incerci mai bine strainii.
Eu as zice sa te programezi la un consult atunci cand vin dr greci (specifici asta cand faci programarea, ca vrei la dr gr) si oricum va fi si dr Poiana acolo. Vei putea face in acest fel o alegere mai intemeiata avand ambele optiuni in fata.
Si dupa aceea pui tu si restul in balanta: ce experienta are fiecare in domeniul FIV, cum simti ca te intelegi cu ei, etc.
Bafta multa oricare ar fi alegerea ta!




Multumesc mult fireyes! Ramane sa ma consult si cu sotiorul meu, sa studiem si alte alternative si sper sa alegem varianta cea mai buna in final. Mult succes iti doresc si tie!

Pt. Catalina: medicul meu este dl. dr. Iosif Niculescu

Mergi la inceput