BIOGENESIS FERTILITY CENTER(13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Goggy io vreau sa stiu daca ne vei anunta 9 luni cum stai cu beta. Vezi ca vine o vreme cand scade sa nu faci atac de panica.

Adriana- ce sa zic....daca nu ai un motiv serios eu zic sa o lasi balta cu eco. Gandeste-te ca-s vreo 5-6 persoane in cabinet. Daca ti-e teama de ceva anume sau ai dubii, fa dar sa anunti din timp.
Oricum, se face eco inainte de prima injectie de stimulare.
Goggy - gresesc?

Pup fetele.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina nu am motiv anume, chiar la eco de fiecare data totul a fost bine, fara chisturi, endo bun, ovulez lunar...... Numai pacatosii de polipi descoperiti la histero din februarie nu se vedeau niciodata dar stiu ca f rar se vad la eco.
Ar fi perfect daca se face eco inainte de prima injectie, o asteptam pe goggy sa ne lamureasca sau pe oricare alta fata gravidutza
Inca o intrebare, sper sa nu sune caraghios, voi la prima consultatie ati fost cu tot dosarelul de analize sau ar fi indicat sa fac eu un rezumat ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna fetelor
Am repetat analizele si din pacate acesti antinucleari au iesit tot pozitivi...apoi m-a trimis la Fundeni sa fac anticoagulant lupus acesta a iesit negativ.Asa ca dr mi-a spus ca o sa raman sub observatia lui pt sa nu poate pune exact un diagnostic deoarece eu nu am avut si nici nu am nici un simptom de aceasta boala...
Sper sa fie bine pana la urma si sa nu fie vb despre acesta boala tampita...
In rest suntem bine,crestem...pe 7 aprilie sper ca bebe sa stea si cu fata si sa aflam sigur ce este.
Va pupik pe toate!

+19
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Adriana, da, se face eco obligatoriu inainte de prima injectie de stimulare.

Catalina, io am senzatia ca cineva are mancarini...
Si poate ca mushchiu meu vrea sa va asasineze cu beta la fiecare 48 de ore.....asa si? Gogule, probleme, ma?!
Oricum nu mai aveam de gand sa fac, da' asa....ca idee....
Acum asteptam eco. Azi am facut 5 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shanna81 spune:

salut la toate fetele
este prima oara cand imi fac curaj sa postez si eu alaturi de voi...
sunt pacienta clinicii Bio din nov 2009,de atunci sunt alaturi de voi pe acest forum...
in luna feb tb sa incep programul de stimilare dar mi-a intarziat CM,acum in martie am reluat o alta schema (diferelyne in fiecare zi 1 mg)dar din nou intarziere CM 5 ZILE.Conform schemei primite pe data de 12 mart. eram programata la prima ECO +E2,iar azi pe 14 mart incepeam stimilarea,din pacate CM a venit abia acum pe 14 mart.-nu mai pot face iar nimic ...este a doua luna in care imi administrez diferelyne si nu pot continua schema.
daca ati mai trecut printr-o experieta similara ce ar tb fac in continuare....ca nu mai stiu,parca nu mai am increde in nimic...

ps iertare pentru tonul pesimist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

Buna fetelor ,
Va tin pumnii in continuare desi intru mai rar pe aici din lipsa de timp.
Pysypisi mi-am recoltat si eu sange pentru analize - doar antinuclearii aia nu mi i-am facut ; k nu se fac la clinica la care am fost . Am sa-i fac la medsana.
Referitor la simptome , de 3-4 zile nu mai simt nimic in burtica ; pana acum era o permanenta presiune si ma tineau ovarele - acum numai - oare e normal?
In rest o usoara stare de greata.
Ecografiile pana acum au fost ok - sa vad si analizele cum vor iesi .
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui education

Buna fetelor ,
Va tin pumnii in continuare desi intru mai rar pe aici din lipsa de timp.
Pysypisi mi-am recoltat si eu sange pentru analize - doar antinuclearii aia nu mi i-am facut ; k nu se fac la clinica la care am fost . Am sa-i fac la medsana.
Referitor la simptome , de 3-4 zile nu mai simt nimic in burtica ; pana acum era o permanenta presiune si ma tineau ovarele - acum numai - oare e normal?
In rest o usoara stare de greata.
Ecografiile pana acum au fost ok - sa vad si analizele cum vor iesi .
Va pup!


Eu zic ca este ceva normal....in mesaj(PM) eu credeam ca este vb de bebe,ca nu il simti...dar eu am uitat ca voi sunteti mai mici ca noi...Sa-ti pui la semnatura cate saptamani aveti

+19
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns education spune:

pysypisi- sunt in sapt a 10-a.
Ideea e ca pana acum mi-am simtit permanent burta umflata , mai aveam intepaturi in ovare , presiune - acum nu mai simt nimic. Tu ce simptome ai avut pe la 10 sapt?

+10
Sa dea dumnezeu sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potkyta spune:

Buna ziua la toata lumea, felicitari gravidutelor si mult succes celor care-si doresc BB!

Dupa 2 ani de incercari am ajuns la ultima solutie: FIV. Mi-a fost recomandat d-l dr. Nicolae Poiana si clinica Biogenesis. Am vazut ca sunteti foarte incantate de Biogenesis, dar nu v-am "auzit" vorbind de dr. Poiana si d-na Balea, ci doar de medicii greci. Care este rolul dr. Poiana si a d-nei Balea in procesul de FIV? Poate ma ajutati cu mai multe detalii.

Va multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui education

pysypisi- sunt in sapt a 10-a.
Ideea e ca pana acum mi-am simtit permanent burta umflata , mai aveam intepaturi in ovare , presiune - acum nu mai simt nimic. Tu ce simptome ai avut pe la 10 sapt?

+10
Sa dea dumnezeu sa fie bine pana la capat!

Simptomele mele au fost greturi si voma.Eu zic sa stai linistita nu cred ca are vre-o importanta...

+19
DUMNEZEU MI-A INDEPLINIT VISUL!!!

Mergi la inceput