Fetele din Austria (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Norris, eu pentru o problema dermatologica am fost trimisa la un centru de alergologie; daca vrei amanunte ti le ofer cu placere.

Andrada, imi pare rau ca nu te pot ajuta, nu stiu unde se gasesc astfel de carucioare.


-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Nicoleta, multumesc oricum.

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 30+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">DOMINIC

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Andrada, carucioare se gasesc la magazinele mari de mobila cum ar fi KIKA, Leiner, Lutz. Mai gasesti la Toys'r US sau Babyone. Toate magazinele astea se gasesc de obicei in afara Vienei, cele de mobila si in Viena direct.
Nu stiu daca au si Inglesina, banuiesc ca da. Singua problema pe care o vad este ca, din cate imi amintesc eu, nu au de obicei decat putine produse in stock, adica le vezi, faci comanda si dureaza vreo 6 saptamani üpana vine carutul. Dar poate nu e peste tot asa, fetele care au cumparat mai recent un racucior sigur stiu mai bine (eu ultimul carut nou l-am luat acum multi ani). Cele usoare, simple, tip buggy, sunt de obicei in stock, cele mai mari nu. Parca asa era...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Scrisesem si eu un mesaj ieri ... da nici urma de el

Adinag, da ai scris nu gluma. Am avut ce citi. Frumos ai povestit!
Nici eu nu reusesc sa fac prea multe pt. mine, desi as putea, la mine e insa comoditatea excesiva.
Ma bate gandul s-o dau si pe Annika la gradi, ca ea e dezghetata, poate atunci ma voi organiza mai bine si voi face mai multe.
O s ma uit si dupa blugii "aia buni" , eu nu am si nici nu stiam de ei
Vad ca Floris e zvapaiat rau, iti trebuie rabdare multa
Am modificat si listuta

Andradap, eu una n-as merge in Pandorf sa caut carucior. Numai daca aveti mai multe de cump. pe lista.
Eu am fost odata in Pandorf si nu mi s-a parut deloc cine stie ce ... poate nu m-oi fi uitat eu cum trebui, ca vad ca toata lumea numai de el vorbeste.
Eu as merge in SCS - Schopping City din Vösendorf
sau as cauta in magazine ca Kika, ToyuR - de faot cele mentionate de Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Am si eu o maaare si "multipla" problema: ieri m-au napadit furnicile in living. NU am mancare aici (se pare ca-s furnici "intelectuale" ca au napadit biroul...), nu am inca si in bucatarie... dar nu stiu cat mai dureaza. Daca ati avut, cum ati scapat de ele?

Ma voi duce in Billa/Interspar sa intreb (sper sa inteleaga repsectivii ce vreau :) ), insa nu prea imi da mana sa testez netestate, cu Matei "in libertate".

Multumesc. Si sa aveti o zi buna (eu voi face fitness alergand furnicile).

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am gasit pastile antifurnici, la Billa. Sper sa ne dumirim cum se folosesc. Si sa alungam furnicile spre alte meleaguri (astupati gaurile, inchideti ferestrele ).

-----------------------------------------------------------
Sa aveti (mai repede, daca se poate!!) o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:



sa imi fie rusine MARE ca nu am mai intrat pe la voi dar nici eu nu stiu ce naiba am tot facut de nu am intrat si pe la topic-ul asta

pe mine ma prins "frühjahrsmüdigkeit"..si inca cum! nu imi vine sa misc nici un deget..doar sa stau si sa lenevesc...parca m-as duce pt o saptamina la socri. ei au casa in steiermark. ar fi raiul pe pamint. sa stau afara in gradina..sa imi beau dimineata cafeaua pe teresa...ajutor cu copilu.. doar ca nu pot fi asa egoista asa ca stau cuminte acasa

nicoleta ai rezolvat problema cu "furnicile intelectuale"?

adinag eu am facut in scoala in clasa a 6 a abzeichen astea de inot..am facut "freischwimmer"-schein si "allroundschwimmer"-schein parca..si in clasa a 7 a incepusem cu "rettungschwimmer"-schein dar ne-am mutat la viena si nu lam mai terminat..odata pe saptamina mergeam cu scoala la schwimmhalle.in loc de ora de sport, noi faceam schwimmen.dar pe atunci stateam in waldviertel, la viena nu am facut...daca-i place micutei sa inoate sigur ii va place sa faca si abzeichen-urile

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Adina mult succes in calatorie si slalom usor printre rude

Violeta LA MULTI ANI pentru ziua numelui! Multa sanatate si bucurii iti doresc!




_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna ziua!

LauraOana, eu in locul tau m-as duce la socrii - daca m-as intelege bine cu ei bine-nteles; de ce sa fii egoista? eu pic de rasfat ii trebuie fiecarei mamici

Fetelor,faceti pregatiri de Paste?
Sau mergeti in vizite?

Sper sa nu ploua - se spuna ca daca de Florii ploua va ploua si de Paste - noi am vrea sa mergem sa cautam oua vopsite prin iarba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Fetele eu va urez de acum Sarbatori Fericite, mult soare, sanatate si tot ce va doriti voi pentru voi. Va pup pe toate si sa aveti niste sarbatori asha cum va doriti..

Mergi la inceput