Fetele din Austria (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Alina pai atunci asteptam sa ne mobilizezi tot tu, ca am vazut ca ai succes la public

O zi frumoasa tuturor! (contrara gerului de afara, brrrr )



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

daaaaaa.... Buna papa rau de tot.
Adina data viitoare poate te vedem si pe tine. Sper ca esti mai bine acum cu sanatatea, da un semn ceva sa stim de tine.
Alina foarte frumoase pozele .
La multi ani inca odata pt toate fetele si o primavara frumoasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna ziua!

Si pe la noi tot frig si zapada multa. De ieri ninge in continuu, s-a depus iar zapada bine de tot.
Am zis ca ne luam saniute, da am tot amanat ... si uite ca iarna nu se mai da dusa.
Cred ca atunci cand ne vom lua sanie si vom fi pregatiti de sanius, o sa vina primavara

Vad ca v-ati simtit bine la intalnire; imi pare rau ca nu am fost si eu.

sper sa ne vedem cu alta ocazie
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13gina spune:

Intradevar,buna mancarea.....!!
Si m-am bucurat mult ca ne-am intalnit asa de multe(data viitoare poate vor reusi sa vina si fetele care au lipsit):
Adina,sper ca esti bine ,sanatoasa.Floris ce mai face??Jasmina??
Adriana,cand vei veni cu siguranta ne vom intalni.Am vazut si pozele,frumoase fetitele
Alina,si eu abia astept urmatoarea intalnire.


Gina17+ si Thomas(21.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyana spune:

wooooooow , doamnele au ramas cu chef , fain ........ oricum incepand de lunea viitoare aveam de sarbatorit multe onomastice asa ca sigur vor mai fi iesiri .
si daca vremea se va incalzi ne vom intalni la locuri de joaca sau in parc si cu puiutii!!!!
Na ca scriu si eu mai des...va pup!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Uite cum Tyana a scris cuvantul magic: puiutii. Apoi daca este asa, vin si eu cu ai mei. Fireste, daca ramane valabila invitatia Ginei .

Ma bucur ca v-ati distrat si ca v-a priit.

Nicoleta

------------------------------
Sa aveti o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norris spune:

Buna fetele,
Si eu m-am simtit foarte bine printre voi si asta, datortia Danei care ma mai impulsioneaza
Am o mare rugaminte la voi,in caz ca stiti un medic dermatolog bun, sa imi spuneti si mie unde il gasesc...Daca mai e si roman, cu atat mai bine,daca nu, macar engleza sa vorbeasca, pt ca germana la mine e zero.
Va multumesc mult de pe acum,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor,

vad ca v-ati distrat pe cinste, si v-ati adunat asa multe! Fain!
Sunt convinsa ca a fost buna mancarea, ziceam ca am mai mancat acolo de cateva ori si de fiecare data a fost delicios.

Eu sunt mai bine, dar nu am scapat de tot, dar in sfarsit, va fi curand mai bine.

Copiii sunt bine, fac numai prostii, la noi e ca la nebuni (nu ca ar fi fost alta data mai bine, dar na...). Floris e mare si pretentios, trebuie sa facem totul cum vrea el, na... Pasionat de jucarii nu prea este, doar trenul de la duplo, jucarii de lemn de mesterit cu ele, in rest biciclete, masinute, trotinete, scooter - are un "garaj" plin. Si bineinteles toate aparatele casnice musai cu cablu de bagat in priza. Azi trebuie sa cumpar cateva sicherheiten pentru steckdose in plus, ca a mai descoperit cateva prize fara (ma gandeam ca nu are cum sa ajunga in spatele mobilei, dar m-am inselat ). Am crezut ca mor cand l-am gasit cu mixerul vertical montat si bagat in priza, el cu o privire triumfatoare...

Jasmina are mereu "Termine", in afara scolii alergam la antrenament (2-3 ori pe saptamana momentan), la pian, la prietene la joaca, mai mergem la balaceala si ma bate gandul s-o trimit la un curs de inot. Stie sa inoate, dar sa fie mai sigura, sa poata inota distante mai mari. E organizat de Rettungsschwimmer-Verein, au nu stiu ce Abzeichen pentru copii, sper sa-i placa. La Schwimmverein nu vreau s-o dau, ca si aici se face doar pe baza de Leistungssport, si e prea mult doua sporturi din astea. Ei i-ar fi placut sa mearga la sarituri in apa (Turmspringen), dar nu au aici cusurile astea. Acum cateva luni cand am fost la bazin ea a zis ca vrea sa se urce si ea pe scandura aia de sarit, eu ma uitam emotionata (nu era deat la vreo 2 m, dar eu tot cu emotii stateam ) si ea sare direct cu un salto in apa, ca se uitau toti masca la ea. Cine stie, poate gasim alta data ceva pentru ea.

Sa vedem cum fac din toamna, cand musai si Floris sa mearga la un Turnen ceva (as merge si acum, dar deja se intersecteaza cu jasmina). Insa macar din toamna trebuie sa faca si el ceva, ca nu e ok doar ea sa faca si el nimic :). Cred ca o sa ma clonez... As vrea sa ajung si eu la sport, dar nu stiu cum si cand :( Voi sum reusiti (daca) sa faceti ceva pentru voi? La mine este ceva deosebit sa ajung de 3 ori pe an la frizer, deci . Nici sa stau la telefon nu reusesc cu Floris, face un scandal maaare, si mi-l smulge din mana, de obicei eu alerg prin casa si el dupa mine tipand, Ce zice persoana de la capatul firului eu de obicei incerc sa intuiesc, s-a dovedit insa ca nu sunt asa talentata in ghicit.

Cu Floris am probleme cu somnul in ultimul timp. Cred ca trebuie sa-i scot somnul de pranz, si mi-e groaza de asta. Dureaza seara si o ora jumate pana adoarme, si ma termina pe mine. Ziua doarme acum o ora (cateodata deloc), deci nu e asa mult. Cand nu doarme ziua adoarme seara foarte rapid, fara probleme.
Bineinteles ca a reinceput sa se trezeasca noaptea, si musai sa vina la noi in pat. Eu pun pe seama maselelor care sunt in proces de iesire, dar cine stie?

Despre mine ce sa va zis, traiesc. M-am ingrasat, ca de obicei iarna, si acum vreau sa slabesc rapid, in doua saptamani sa scap de 3 kg (oare cum?). Ca mergem in Olanda in vacanta de Paste si vreau sa ma incapa din nou blugii aia buni, stiti voi, pe care ii are orice femeie, cre iti fac picioare lungi si fundul fain .

Asa, acum v-am dat raportul si sper sa mai citesc si eu de voi. Ca nici voi nu sunteti asa vorbarete, dar e clar, ca voi va mai intalniti.

Adriana, amo rugaminte: poti sa schimbi anul nasterii Jasminei in 2003? S-a vazut ea in tabel si mi-a facut scandal... Ca ea e mai mare, si are 6 ani si face 7 si merge deja la scoala si.... na, stii tu cum sunt fetele astea cucuiete.

Va pup si un week-end frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyana spune:

Adina scrii rar dar macar ne ai scris ceva , nu asa doua randuri ,,....in primul rand de ce nu esti bine ce ai avut ?? bolnava cumva??
Imi amintesc si eu cand nu aveam timp sa respir , nu stiiam cand trece ziua si noaptea ma trezeam din doua doua ore , dar parca e undeva departe , a trecut nu fr mult timp , dar acum boieresc si am uitat ....
AI mei copii la 8 jumate deja dorm si de obicei singuri numai cu o poveste scap , a doua zi la 8 jumate ai duc la gradi si pana la 3 dupa amiaza am libeeeeeeeer numai ptr mine , sotul e mai mult plecat asa chiar e numai ptr mine ,
Le sincronizez si eu cumva pe toate cumparaturi curat , mancare , etc , dar la sport nu as renunta nici moarta e singurul care ma mentine in forma nu neaparat fizica ci psihica si deabia astept sa se mai incalzeasca ca sa merg si sa alerg in Schonbrunn,.... dar in afara de asta , nu stiu cum va este voua dar eu parca am intrat in amnezia de primavara cu toate ca primavara nu a venit , am un sooooomn si o lene de asa dormi nonstop!
Adina ajungem la o varsta cand santem soferii copiilor i- ai de acolo dui acolo , bani, timp si nervi sa avem!!
Deci de paste mergi in Olanda? Eu o sa merg imediat dupa Paste pe 6 Aprilie in Iran , 3 sapt , deabia astept si eu!!
Fetele va pup si sa speram ca vine primavara mai repede ca sa iesim mai mult din casa
Un weekend frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Salutare,

Imi cer scuze ca napustesc asa in subiectul vostru... dar am nevoie de cateva informatii de la voi.

Week-end-ul viitor vom pleca la Viena pt o saptamana, la o conferinta. Profit de aceasta situatie pt a achizitiona si un carucior INGLESINA - pe care sper sa-l gasesc mai ieftin decat in Ro (unde costa cca 600 euro).

Intrebarea mea este UNDE pot gasi produse inglesina (dar si alte produse pt bebelusi, in general: sterilizatoare, biberoane AVENT, etc) la preturi bune? Pandorf-ul este o solutie?

De obicei, cand mergem in locuri noi, ne interesam ce sa vizitam (muzee, catedrale, etc), dar cum se apropie venirea lui bebe2, am zis sa ne facem timp 1 zi si pt cumparaturi. Ne ajung 6 de vizitat.

Va multumesc anticipat... si va doresc un week-end placut in continuare.


Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 30+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">DOMINIC

Dumnezeu a vrut ca el sa existe

Mergi la inceput