Locul fetelor Nou-Venite (71)- FELICITARI PIANNA!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

mvb multumesc....acu sunt aspiranta cu acte in regula,

www.youtube.com/watch?v=DcB8py9JWF4" target="_blank">

Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

trutzi pupam fata sa treaca supararea incearca sa gandesti pozitiv si o sa vezi ca totul va fi mult mai bine

Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

mvb Doamne ajuta sa ne umplem de II si sa incepem primavara in forta

Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Trutzisor ce fel de antibiotic iei? pilule sau injectabil?eu si de la pilule si de la injectabil am facut candida......cand am luat la inceputul anului amoxacilina pt maseaua de minte pe care am extras-o nu am stiut ca trebuie sa iau si nistatina, asa ca m-am procopsit cu o frumusatza de candida......acu 2 sapt cand am facut injectabil am luat preventiv si nistatina 2 pilule la 8 ore si vad ca tot degeaba
Grija mare cu candida asta ca se scapa tare greu

eu una nu tolerez iaurtul, dar daca tu poti sa mamanci iti recomand macar 500 gr pe zi, daca nu chiar 1 litru

eu acu mamanc iaurt, dar cate o lingurita cand si cand....e clar ca organismul mai are nevoie si de pro-biotice nu numai de anti-biotice


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui jesia

trutzi pupam fata sa treaca supararea incearca sa gandesti pozitiv si o sa vezi ca totul va fi mult mai bine

Ce nu te doboara te face mai puternic



Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Iaurtul sa nu fie din asta cu fructe, pt ca continutul de lapte si culturi lactice e foarte scazut,aproape inexistent...ia si tu kefir sau iaurt la sticla pe a carei eticheta sa scrie ca are si culturi lactice probiotice

si aviz tuturor fetelor, cand luati anti-biotice, obligatoriu sa luati un antimicotic (nizoral sau nistatina)
Biotics-ul am inteles ca e f slabut, e un fel de apa de ploaie


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Biotics ii dau eu Mirunei, atunci cand ia antibiotic...


clar pentru noi trebuie ceva mai tare...

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
http://zilepentruluciana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Eu iau pilule. Stiam ca doar de la pilule se poate face candida
De fiecare data cand am facut PAP, mi-a iesit candida dar, mi-a zis doctorul ca daca nu e secretia foarte abundenta sa nu imi fac probleme.
I-am zis totusi sa imi dea tratament.Am luat Diflucan si Lomexin (ovule). A fost groaznic Am vazut ce inseamna sa sa ai candida Nu stiu ce s-a declansat dar nu am avut asa ceva niciodata
Ulterior a zis sa ne concentram pe anexita ca e mai grava si iau Cordyceps (pe baza de plante) .Acum astept sa termin tratamentul pentru anexita si sa ma ocup de candida dupa Offfffffff

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Trutzisor ce fel de antibiotic iei? pilule sau injectabil?eu si de la pilule si de la injectabil am facut candida......cand am luat la inceputul anului amoxacilina pt maseaua de minte pe care am extras-o nu am stiut ca trebuie sa iau si nistatina, asa ca m-am procopsit cu o frumusatza de candida......acu 2 sapt cand am facut injectabil am luat preventiv si nistatina 2 pilule la 8 ore si vad ca tot degeaba
Grija mare cu candida asta ca se scapa tare greu

eu una nu tolerez iaurtul, dar daca tu poti sa mamanci iti recomand macar 500 gr pe zi, daca nu chiar 1 litru

eu acu mamanc iaurt, dar cate o lingurita cand si cand....e clar ca organismul mai are nevoie si de pro-biotice nu numai de anti-biotice


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Eu nu suport iaurtul, mi-e scarba cand ma uit la el Sotul bea pe ascuns.
Doar laptele dulce imi place. Kefirul, smantana, sana nu stiu ce gust au. Imi provoaca greata doar cand le vad

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Iaurtul sa nu fie din asta cu fructe, pt ca continutul de lapte si culturi lactice e foarte scazut,aproape inexistent...ia si tu kefir sau iaurt la sticla pe a carei eticheta sa scrie ca are si culturi lactice probiotice

si aviz tuturor fetelor, cand luati anti-biotice, obligatoriu sa luati un antimicotic (nizoral sau nistatina)
Biotics-ul am inteles ca e f slabut, e un fel de apa de ploaie


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Draga Trutzi parca ai fi clona mea
in ce sens a fost groaznic?....eu iau acu diflucan si imi cam da ameteli si vartej.....ma tin de pereti si imi vine sa dau la ratze

Citat:
citat din mesajul lui trutzi
I-am zis totusi sa imi dea tratament.Am luat Diflucan si Lomexin (ovule). A fost groaznic Am vazut ce inseamna sa sa ai candida Nu stiu ce s-a declansat dar nu am avut asa ceva niciodata
Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !


Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!

Mergi la inceput