America (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Pantera, pe mine anul trecut green cardul tatalui meu m-a costat in jur de $2000. Sunt mai multe formulare care trebuiesc trimise. Procedura si taxele s-au schimbat acum vreo 1,5-2 ani. Tatalui meu i-a venit green cardul in 6 luni direct acasa, fara interviu nimic. Dar eu am trimis de la inceput toate actele, analizele facute aici, tot. L-au chemat la vreo 1,5 luni la amprente si apoi ne-am trezit cu green cardul in posta. Am ramas si eu uimita ca a venit fara intreviu, dar asta e, om fi fost mai norocosi.
Uite ca si eu am uitat de SSN, o sa aplic anul asta pt el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Du-te pe usis.gov si citeste la green card pentru parinti si vezi exact tot ce trebuie sa trimiti. Eu asa am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Carmen, multumesc si tie, m-am uitat dar nu vad mai mult decat formularul ala si taxa de $355. Am vazut ca nu se cer nici biometrics.Dreptul de munca nu ma intereseaza pt mama ca nu ar putea lucra niciunde avand in vedere ca nu stie engleza.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=b1ae408b1c4b3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD&vgnextchannel=b1ae408b1c4b3210VgnVCM100000b92ca60aRCRD

Andrada, ma gandesc la toate intrebarile ce le am si iti scriu, multumesc de ajutor.

Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Gata, n-am taiat salteaua am impaturit 2 cearceafuri de plapuma de alea queen si le-am pus sub cearceaful lui. O sa vedem la noapte....

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Bianca, nu se poate sa iei mattress cover din aia de care zicea Ramona? E moale si groasa si e din bumbac, noi avem pe toate saltelele inclusiv pt crib.Sa nu se imboteasca cersafurile sub copil si sa ii fie incomod.Mie saltelele americane de crib nu imi plac deloc, sunt subtiri si plasticul ala e enervant rau. Am avut si am aruncat-o pe una nemteasca.

Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Ralph Lauren face cele mai misto mattress covers,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

I agree! Chiar mi-am cumparat un mattress pad RL de curand, foarte misto este, dar nu cred ca am vazut si pt patuturi de copii.
Sau exista?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Acum sa va intreb si pe voi, am vazut ca Ramona deja mi-a raspuns la subiectul respectiv. Multumesc Ramona!

Aidan a fost diagnosticat cu o alergie la "ceva". Tuseste si are secretii nazale apoase plus o mica iritatie pe spate, se simte doar la mana, nu e f vizibila.

Initial am crezut ca tusea este de la pneumonia pe care a avut-o. Dar doctorul a spus ca nu.

Ramona mi-a dat ideea ca ar putea fi intoleranta la milk protein (caseina). Simptomele coincid cu inceputul mersului la noua gradinita, unde i s-a dat lapte de vaca.

El mancase pana atunci formula milk based, iaurt/branza/smantana, biscuiti cu lapte, etc. Fara nici un fel de probleme.

Ce teste as putea sa cer pediatrului?
Credeti ca ar putea fi asta? Si daca e asta, e posibil sa treaca peste, ca am vazut ...caseina asta se gaseste in tot felul de produse.

Ramona, lui Alexandru i-a trecut? cum ati procedat?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina, de cele mai multe ori ,tusea nu indica o alergie la lapte...sau la un aliment...in general tusea poate fi asociata cu o alergie a cailor respiratorii...deci o inflamatie a bronhiilor...etc...(alergiile alimentare se manifesta in general prin scaune mai moi, voma, o crestere intarziata in greutate, pete rosii pe corp, poate chiar umflaturi)
Laptele praf, contine si el proteina din lapte...deci ar fi fost alergic si la el...
Mara e alergica la proteina din lapte, si ea voma, se umfla, i se inrosea imediat gura doar daca atingea lapte si facea pete rosii mari cat o portocala pe spate...in plus de asta...acum...a "outgrow it"...si tolereaza lactatele...Ea a mancat doar lapte de soia de cand s-a nascut...
Incearca sa ii scoti lactatele pentru 2 sapt, vezi ce se intampla...inlocuieste cu produse din soy...
Dar cel mai probabil, eu cred ca, daca este o alergie la ceva, este la ceva din aer...polen, acarieni, poate chiar detergent, sapun...probabil ceva la gradinita...
Oricum...tusea e mai "lipicioasa" si scapi greu de ea...
Poti sa incerci cu metode babesti (ridiche neagra, sucul de ceapa si nuci)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sinzi, se poate manifesta si prin probleme respiratorii, runny nose, nici eu nu stiam, poti sa dai un search pe net.



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput