America (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da,da, am avut si noi asa ceva! Intai Aidan apoi eu, si de la noi au luat Sinzi si David.
Asa greata eu nu am avut in viata mea, nici cand am fost gravida.

Ai grija Anamaria, e f contagios. Daca e acelasi lucru, de la Aidan s-au imbolnavit vreo 6 persoane, plus de la mine inca doua persoane la birou. La fel s-a manifestat si la el, febra brusc, frisoane, convulsii, apoi la 24-48 de ore vomitat non stop si diaree.

Multa sanatate sotului!

PS mi-am recitit mesajul si suna cam scary:))
nu e chair asa de rau, la noi adultii chestia asta s-a manifestat mai usor, la copil insa a fost rau.
Dar trece in 48 de ore.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Miere, stiu ca-i contagios...l-am izolat in dormitor si nu am lasat copiii la el in camera deloc. Patul l-am schimbat, toata vesela sterilizata, spalat pe miini de cite ori ma duceam la el, pijamaua direct in masina de spalat. Sa bat in lemn si sa zic ca am scapat. Habar n-am ce perioada de incubatie are bugu' asta. Pina si noaptea cind ii dadeam Advil (la 6 ore) ma dadeam cu sanitizer. Am avut noroc ca "nausea & diarheea" nu s-au manifestat deloc.

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Anamaria, multam de raspuns, ma gandeam ca poate voi ati facut asa.Peste tot vad ca scrie ca formularul I-130 e doar inceputul procesului de aducere a parintelui dar nu spune niciunde cat dureaza si ce alte costuri mai sunt. Mai sap.
Sanatate sotului!Suna nasol dar daca dureaza putin timp se pune el pe picioare.

Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Aia e tot pantero. Eu am adus-o pe mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Aia e tot pantero. Eu am adus-o pe mama.


Imi spui mai multe te rog? Cat a durat? Ai depus in Ro actele, la ambasada sau in State? Mai sunt costuri inafara de cei $355 pt formular? Ce conditii trebuie parintele sa indeplineasca? Conteaza daca nu stie engleza? Conteaza varsta? Mama ar avea la anul 50 de ani.
Scuze ca intreb atat dar nu gasesc niciunde informatiile astea...

Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

A venit in vizita si am aplicat la sfirsitul vizitei ptr green-card. Cit e admisa ca aplicant (si e ca e ruda de gradul 1) poate sa stea in America. Am aplicat in septembrie, in decembrie ne-au cerut acte suplimentare, amprente (daca nu are amprentele luate o s-o cheme separat), vaccinari, etc, in februarie ne-a programat la interviu, ne-a pus intrebari sa vada cit sintem de apropiate (bunicul mamei, data de nastere a unchilor, etc) si i-a dat aprobarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nici nu stiam ca-i atit de simplu cu actele.

Anamaria, sanatate sotului si sper sa nu luati si voi, ca suna cam scary. Ce-i cu bugs astea ciudate care tot apar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Green-cardu-ul i-a venit citeva luni mai apoi.
Abia anul trecut i-am aplicat ptr SS, de timpita ce sint, m-am gindit ca nu cer ajutor, nu munceste, la ce sa-i fac SS. Acu vaz ca era bine, deci tu aplica imediat ce obtineti AN number.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc mult Andrada!

Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Orice intrebari ai, nici o problema.
Daca vrei date exacte, info, intrebarile care mi le-au pus etc, ma poti PM si promit ca ma uit pe acte, ca mama pastreaza si carnetul meu de munca din Romania:),
A

Mergi la inceput