THIS IS IT - movie - 3

THIS IS IT - movie - 3 | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

<<<Subiect precedent



Apropos de filmuletele referitoare la punerea in scena a "mortii" coordonata bineinteles de Michael, si apropos de prezenta omului cu palarie alba la ceremonia de la Staples Center si apoi la funeralii printre putinii invitati, am descoperit cine ar fi acest domn misterios(nu stiu daca s-a pomenit despre el pina acum aici la subiect): este Rick Baker un mare tatic in ale deghizarilor, cel mai smecher din domeniu se pare (6 premii Oscar in domeniu!!!) .... hmmmmm
Iata-l aici cam ce poate face: http://www.popcrunch.com/wp-content/uploads/2009/02/eddie-murphy1.jpg

Si iata-l pe Michael deghizat cu ajutorul lui Rick Baker:
http://gadgets.boingboing.net/horror.jpg pt Thriller si
http://images2.fanpop.com/images/photos/7100000/Ghosts-michael-jackson-7127066-786-487.jpg pt Ghost
E cam meserias, nu credeti?

si asa arata domnul machior-deghizator:
http://cache.daylife.com/imageserve/09B79Pa0w99sD/340x.jpg

Interesant ca e motz prezent peste tot






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

.... interesant punct de vedere asupra TII (sunt mai multe filmulete in serie, ale aceluiasi autor, foarte logice):



Interesanta ideea cu "This is it" for music si ne apucam de filme serioase.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"Itīs all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Irina Brecher a dat lec#355;ii dansatorilor lui Michael Jackson pentru turneul „This is It“
www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=mozaic&s_id=85168" target="_blank">http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=mozaic&s_id=85168

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

captivant articol, dar iar ma apuca tristetea cand aflu in ce forma maxima era MJ la repetitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Michael Jackson This is it #12288;"Dancing Machine"





www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ" target="_blank">"Let Sadness see what Happy does
www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=related" target="_blank">Let Happy be where Sadness was till now..."
www.youtube.com/watch?v=sHFCt1VKkHY&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=8R0OfbzOVOM" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=kvAFp6bgv4s&feature=video_response" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=7XZGJiY2a3o" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mi-am luat si eu DVD-ul si l-am vazut aseara tot! Filmul are si bucati pe care parca nu le-am vazut in cel de la Cinema, nu-i asa? Dar cum spuneati si voi, comentariile si ce se mai afla pe DVD... sint nemaipomenite. Cit m-am uitat la DVD, nu mi-a iesit din cap raportul autopsiei... dom'le, ala nu era om bolnav si gata. Si chiar daca era dependent de medicamente, chiar daca era dopat ziua... tot nu putea a fie atit de activ, atit de energic, sa-si controleze miscarile atit de bine, sa fie creierul si artistul a tot ceea ce se intimpla acolo... Daca eu ma insel, atunci inseamna ca toti mint! De la familie pina la cei cu care a lucrat in ultima perioada, si nu asa, ci mint de ingheata apele. Fie intr-un sens, fie in altul... Cred ca singurul sincer in toata povestea este ta-su, care habar nu are, de aceea si tot vrea ba dosarul medical, ba inca o autopsie...

Indiferent care este adevarul, probabil ca noi nu-l vom afla niciodata... dar mi-a picat bine cind am ascultat ce spuneau despre faptul ca inainte de conferinta era nervos, pentru ca nu stia cum va fi primit dupa atita timp si dupa tot ce se intimpla in viata lui. Dar uite ca a fost primit bine, poate ca de aceea si era atit de ciudat, era uimit ca multimea il aclama... apoi felul in care s-au vindut biletele, spuneau ca nu au mai vazut asa ceva... si cred ca nici nu vor mai vedea prea curind, spun eu. Si m-am bucurat pentru ca desi nu a avut recunoastere in timpul vietii, macar satisfactia pe care o ai cind vezi cum la concertul tau se dau biletele ca piinea calda si intr-un timp record a apucat sa o traiasca.

Si mi-a placut concluzia: MJ face parte din generatia de artisti care puteau cina si dansa, cu pasiune maxima, si asta in acelasi timp. Asta si faptul ca era un vizionar si un perfectionist in tot ce facea il face unic, il face mare... si spuneau ei, spun si eu, ca va mai trece timp, mult timp pina un alt artist va putea face ce a facut MJ pe scena.

Nu stiu, dar pe mine conferinta aia tot nu m-a convins... m-am uitat aseara de vreo trei ori la scena respectiva, orice as face, nu pot sa pun in aceeasi sala si in acelasi timp multimea extaziata si pe MJ... pare desincronizat, ori montajul e prost, ori nu a fost la conferinta si toata chestia fost regizata, din motive necunoscute noua.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cred ca nu ai vrut sa scrii ce a iesit si anume ca nu a avut recunoastere in timpul vietii, ca a avut din plin, are atatea premii stranse inca de cand era copil, Thriller a ramas cel mai bine vandut album al tututor timpurilor, a intrat in cartea recordurilor la cateva categorii intre care si cea caritabila, a sustinut mereu concerte cu casa de bilete inchisa. Cu siguranta stia ca era iubit si apreciat de multi, foarte multi oameni.
Probabil te-ai referit la perioada cand intrase intr-un con de umbra ca urmare a acuzatiilor si proceselor, cand probabil ca nu mai era asa sigur ca mai are atatia fani, ca il mai iubesc oamenii. Si daca asta ai vrut sa spui, sunt de acord si ma bucur ca a aflat ca dupa atata vreme inca era in inimile tuturor.

Cat despre conferinta din martie la Londra, intrebarea care ramane e de ce nu aparut in presa sau macar pe net poze facute de multimea din sala, ca doar flashurile aparatelor sunt cu sutele, se vede clar.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Motanik, bineinteles ca nu ma refeream la prima parte a vietii, dar chiar si asa, cu toate premiile primite, cu toata recunoasterea avuta, eu cred ca nu a fost apreciat totusi la adevarata lui valoare nici ca om, nici ca artist. Numai moartea l-a pus cu adevarat acolo unde ii este locul. Cu cit ascult mai mult, cu cit stiu mai multe despre MJ, cu atit sint mai impresionata de talentul lui, de felul lui de a fi, de inteligenta lui sclipitoare, de felul lui de a simti si vedea lucrurile... simt asa, ca am o relatie speciala cu el si niste afinitati... pe acestea din urma le-am simtit de cind il stiu, mai ales cind i-a fost greu, mai ales cind a fost tavalit in noroi.

Da, uite ca la asta nu m-am gindit. Oricum, in seara asta am o tona de rufe de impaturit sau de calcat, abia astept sa culc copiii, ca vreau sa ma mai uit inca o data la DVD... simt eu ca pe acolo, pe undeva sint niste detalii, care nu se vad la prima vedere. Aseara eram prea obosita sa fiu atenta la ele, doar le-am simtit...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Asa, mi-a trecut oboseala si cu tot programul infernal pe care il am, am luat filmul la despicat... Incep cu sfirsitul. In sala nu a fost dat, s-a taiat imediat dupa scris... Voi ati vazut scena finala? Ce credeti, cu ce scop a fost pusa acolo, la sfirsit, dupa defilarea cu toti cei implicati in producerea filmului? De ce tocmai aceasta din atitea alte scene filmate in timpul acelor o suta de ore de repetitii? Este doar o coincidenta sau ascunde un mesaj, oricare ar fi ala?

- There should be a break there.
- Yeah, we gotta work that out.
- Have it right there, okay?
- Yeah, we gotta work that one out.
- Let me bathe in my own time when I come back in.
- Yeah, you got it.
- I'm gonna button my shirt or my jacket or whatever it is. I'm gonna look around a little bit, play with them. Snap my gingers maybe, then... bam!


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia
Voi ati vazut scena finala? Ce credeti, cu ce scop a fost pusa acolo, la sfirsit, dupa defilarea cu toti cei implicati in producerea filmului? De ce tocmai aceasta din atitea alte scene filmate in timpul acelor o suta de ore de repetitii? Este doar o coincidenta sau ascunde un mesaj, oricare ar fi ala?

- There should be a break there.
- Yeah, we gotta work that out.
- Have it right there, okay?
- Yeah, we gotta work that one out.
- Let me bathe in my own time when I come back in.
- Yeah, you got it.
- I'm gonna button my shirt or my jacket or whatever it is. I'm gonna look around a little bit, play with them. Snap my gingers maybe, then... bam!


CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)




Gata, mi-am revenit la scepticismul/deziluzia de zi cu zi (desi si eu il adtept pe dave dave la cotitura, shh), si as spune ca toti, absolut toata lumea are de castigat daca se intretine si "hoax"-ul.

Mi s-a parut ca s-a lucrat la greu pe partea asta (citatul de la ceremonia de la Staples, poza de final, cu el in spatele camerei). Si cred ca se intampla din motive pur comerciale, la fel cum s-a intamplat cu Elvis - cu cat discuta lumea mai mult, cu cat e mai bine, cresc vanzarile. Ma astept chiar sa mai vina din cand in cand cu cate o duda gen aia de pe rtl, daca scad vanzarile.

Si motivul pentru care sunt sceptica este ca am vazut raportul autopsiei, search warrantul, toate actele oficiale. Daaaar, singurul semn de intrebare pe care-l am e ca acolo scrie ca l-au identificat dupa carnetul de sofer, si am sa intreb pe cineva din State daca asta e procedura. Ca daca e pe-asa, putea sa fie John Doe, cu operatii estetice, asa cum am mai discutat :)

Insa eu cred ca de-aia s-a terminat filmul asa. Au citit site-urile care sustineau "hoax"-ul si si-au zis, a, pai bine, hai sa le mai dam ceva munitie...

Mergi la inceput