THIS IS IT - movie - 3

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, probabil ca asa este... Si eu am trecut prin toate starile posibile legate de 'moartea' lui MJ, de la scepticism si tristete pina la optimism si admiratie... se pare ca am ramas in ultima.

Rational nu sint convinsa, dar intuitiv simt ca Michael si-a regizat 'moartea' (au fost citeva lucruri care s-au intimplat in 2008 prin care s-a testat reactia fanilor si a lumii la o asemenea veste) si ca Dave Dave (care probabil ca este 'mortul' de pe 25 iunie) are un rol important in aceasta regie. Tot ce s-a intimplat inainte de moarte si dupa face parte din film, dar sint si aspecte care nu tin de Maestru, ci de cei care vor sa profite de pe urma lui in continuare.

Nebunie curata, nu?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui purple_blue

Irina Brecher a dat lec#355;ii dansatorilor lui Michael Jackson pentru turneul „This is It“
www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=mozaic&s_id=85168" target="_blank">http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=mozaic&s_id=85168


"Eram eu, cameramanul, Kenny Ortega si cei noua baieti. Atunci a intrat Michael si a spus: «Nu pot sa mai astept, voiam sa te cunosc». Apoi m-a îmbratisat. Nimeni nu poate întelege ce transmite acest om, generozitate angelica, un spirit înalt. Trebuie sa-l vezi ca sa întelegi."
Nu l-am vazut, dar inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:



www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Scriem si aici... apropos de mesajele intelese de tine nelia: da, ok, eu cred asa cum sustine si astrojunkie, ca aceste idei sunt lansate uneori pt a intretine misterul si a hrani teoriile conspiratiei, insa eu cred ca totul e facut cu acordul lui Michael.
Ceva de genul unui troc: eu nu pot sa duc concertele astea si cel mai bine ar fi sa dispar asa cum imi doresc demult. Voi aveti de castigat multi bani de pe urma mea daca stiti sa deal-uiti bine acest produs de marketing si anume "moartea lui MJ". De voi depinde, eu sunt dispus sa ma retrag

Edit: astept rosiile


Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La noi nu s-a lansat inca dvd-ul oficial, mi l-am comandat si trebuie sa il primesc saptamana asta ca marti 22 feb e lansarea in UK. Mi-am luat editia speciala, sa vedem ce are in plus. Asa ca astept sa vad si eu ce ziceti ca n-a fost in film desi eu mi-am promis sa nu-l mai revad dupa cat am plans la cinema.

Discutia aia, Nelia, e intre Michael si Kenny?


In alta ordine de idei, cand am dat comanda de dvd pe site la astia de la HMV, am vazut ca au si tricouri, m-am mai pricopsit cu unul asa de martisor, abia il astept, asta e



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Motanik, da, e intre ei doi, Michael e pe scena si Ortega undeva, nu se vede, Michael da indicatii, Ortega e de acord... Curios mi s-a parut faptul ca e pusa la sfirsit de tot, dupa ce curge pe ecran toata armata care a cotribuit la acest film, muzica... se face ecranul negru si, din senin, cind nimeni nu mai astepta nimic, apare aceasta scena. In sala nu au dat-o pentru ca eu am stat pina la sfirsit de tot, am plecat ultima din sala, am tot asteptat sa mai fie ceva (of, intuitia asta a mea), penultimul spectator a plecat pe la jumatatea distributiei... mai eram eu si omul de servici in sala atunci cind ar fi trebuit sa fie scena. Acum, daca e sa o iau pe panta asta, mesajul este: cine vrea adevarul, asteapta pina la sfirsitul sfirsitului.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

E ciudata, intr-adevar,plasarea acestui dialog. Aparent face parte din repetitii, daaar...de ce e aruncat tocmai la finalul filmului? Si de ce nu in varianta de pe marile ecrane? Ca si eu am stat pina la finalul finalului si nu a fost asa ceva... De ce doar in varianta de pe dvd?

Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

E ciudata, intr-adevar,plasarea acestui dialog. Aparent face parte din repetitii, daaar...de ce e aruncat tocmai la finalul filmului? Si de ce nu in varianta de pe marile ecrane? Ca si eu am stat pina la finalul finalului si nu a fost asa ceva... De ce doar in varianta de pe dvd?


La mine a fost si pe marile ecrane, prima data am ratat-o, a doua oara ramasesem doar eu si prietena mea in sala, si inca o fana care probabil stia despre ce e vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Si in Timisoara s-a difuzat secventa respectiva. Desigur ca au ramas doar cativa spectatori pana la final. Eu stiam de pe forumuri ca e bine sa raman pana dupa generic pentru a o vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La noi e clar de ce nu a fost, cel putin la filmul la care am fost eu. Se grabeau sa stinga cit mai repede lumina... era ultima vizionare pe ziua respectiva si omul de serviciu intrase deja in sala in ultimele minute de film.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput