LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Novus stiu ca intrebai de papa de la pranz. Cel mai bine e sa introduci pe langa ce ii dai tu, dovlecelul pt ca acela nu schimba mult gustul de morcov + cartof sau fasole alba pastai dar putina pt ca as se mentine gustul dulce. Iar ceapa si eu o aruncam inainte, acum ii pun dar nu toata ci doar vre-o doua trei foi ca toat mi se pare cam mult.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Pai si la noi iesirile astea se datoreaza faptului ca am turbat in casa atata timp. Abia astept sa vina vara.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Si eu Sigur nu ne mai plictisim la vara Deja ma gandesc sa-mi achizitionez un aparat de tantari ca al vostru

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

aa si inca ceva Oli te-am mai intrebat eu mai demult sta David cand ii faci aerosoli?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


N-am vazut...sta caci il pun la calc si ii arat desene, dar nu sta niciodata pana la sfarsit. Dar sta destul de mult. La inceput chiar ii place si tot incearca sa manance ce iese din tub

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

bu hu hu!!
patrulez si eu prin zona... ca mutzu a avut o trezire scurta la care am reusit sa-l adorm fara titi; aseara am cedat si i-am dat, ca abia atipisem si nu am avut rabdare sa incerc sa-l culc plimbat; azi am reusit... macar sa pastram 6 ore de somnic legate. vad ca se fataie iar prin pat.... se pune de-a latu' patutului, ca altfel nu-i place sa doarma;

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Pai si la noi iesirile astea se datoreaza faptului ca am turbat in casa atata timp. Abia astept sa vina vara.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Si eu Sigur nu ne mai plictisim la vara Deja ma gandesc sa-mi achizitionez un aparat de tantari ca al vostru

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca iti spun ca nu mai stiu unde e al nostru... Daca gasesti undeva sa-mi spui si mie Ca aici in Ro nu prea am vazut.
Ce e aia Hrisca?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Olishka, mai nou Alexandra are 2 somnuri peste zi de max 2 ore/repriza dimineata de la 10-12 si apoi de la 15-17 si seara la 21-22 stingerea

Gazo noi dupa cum stii mancam seara iaurt+branza si deocamdata e suficient mai incolo probabil o sa fac mbs sau paste cu branza



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




David cred ca doarme mai putin caci se trezeste mai tarziu...dar se si culca tarziu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Pai si la noi iesirile astea se datoreaza faptului ca am turbat in casa atata timp. Abia astept sa vina vara.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Si eu Sigur nu ne mai plictisim la vara Deja ma gandesc sa-mi achizitionez un aparat de tantari ca al vostru

Olga, mamica lui David iepurasul


Daca iti spun ca nu mai stiu unde e al nostru... Daca gasesti undeva sa-mi spui si mie Ca aici in Ro nu prea am vazut.
Ce e aia Hrisca?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Pai voi ce-ati facut cu al vostru?

Hrisca este un soi de cereale (cum este orezul). La noi se mananca f des si este f sanatoasa si buna.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Eu mai stau un pic pe aici ca in ultimul timp Gaza mica se trezeste pe la 1 si mai ia o portie de laptic. Daca va retrageti la nani sa anuntati sa nu ma lasati singurica pe aici sa ma holbez la luna.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Si inca o intrebare: cat mai dorm bebeii vostri? David a ramas cu un singur somnic si acela de max 1 ora. Mie mi se pare prea putin, dar nu pot sa-l adorm.

Olga, mamica lui David iepurasul

Cate ore doarme in total pe zi?
Luana doarme de pe la 8-9 seara pana la 9-10 dimineata, si mai are un somn la pranz de vreo 2 ore, rar chiar 3. Dar ea nu mai doarme decat o singura data ziua de ceva timp.
Fac exceptie noptile cu maraieli cand ne iasa cate un dinte in care recuperam putin somn in reprize ziua.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput