LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**162**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Cam toate au lapte praf. De Sim nici nu am auzit O sa ma uit si eu prin supermarketuri.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Si eu ma uit pe iaurt si ii dau de un sigur fel ca s-a obisnuit cu el : Fulga

Olga zicea de Tnuva

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Eu mai stau un pic pe aici ca in ultimul timp Gaza mica se trezeste pe la 1 si mai ia o portie de laptic. Daca va retrageti la nani sa anuntati sa nu ma lasati singurica pe aici sa ma holbez la luna.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Sau macar sa nu stigem becul.
Asa facea si Luana pana pe la 9 luni, la 1 jumate avea masa, si uite de atatea luni, eu nu mai pot dormi inainte de ora 1,30, desi ea doarme dusa.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Pai in vara aparatul statea ori in carucior ori in geanta de bebe. De atunci am schimbat geanta de vre-o doua ori am mai fost si prin concedii asa ca habar n-am unde l-am pus. Parca ultima oara l-am vazut cand am fost la mare dar sa ma pici cu ceara si nu stiu unde e. Neuronul e de vina.
Acu am pierdut mocasinii pe care i-am primit de la Novus, i-am cautat in toata casa si nu-i mai gasim, cred c-au facut picioare si au plecat inapoi la Deva.
Si macar de am avea o casa mare, atunci cred ca nici capul nu o sa mi-l mai gasesc.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Si inca o intrebare: cat mai dorm bebeii vostri? David a ramas cu un singur somnic si acela de max 1 ora. Mie mi se pare prea putin, dar nu pot sa-l adorm.

Olga, mamica lui David iepurasul

Cate ore doarme in total pe zi?
Luana doarme de pe la 8-9 seara pana la 9-10 dimineata, si mai are un somn la pranz de vreo 2 ore, rar chiar 3. Dar ea nu mai doarme decat o singura data ziua de ceva timp.
Fac exceptie noptile cu maraieli cand ne iasa cate un dinte in care recuperam putin somn in reprize ziua.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Pai se culca pe la 11 si se trezeste pe la 10 dimineata, iar apoi mai are ziua un somnic de 1 h, 1,5 h maxim. Noaptea bineinteles ca se mai trezeste si suge, dar nu se trezeste de tot. Mie mi se pare cam putin cat doarme.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Gaza, nu e acel gen de GG.
Novus uita-te pe iaurt la ce alegi, vezi ca Tnuva are lapte praf in el, si Alex a luat odata dar nu am vrut sa-i dau Luanei. Eu numai Sim si Oke ii dau.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Cam toate au lapte praf. De Sim nici nu am auzit O sa ma uit si eu prin supermarketuri.

Olga, mamica lui David iepurasul


Da cam toate au lapte praf, eu ma uitam si citeam la compozitie pana ma saturam
Cand am mers la Paltinis am uitat sa iau de acasa si am luat din Sibiu iaurt Fulga si de atunci a ramas asa

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Novus, e imposibil sa nu aveti Sim (Simultan) in Deva pt ca e facut la Faget in jud Timis. Noi am inceput cu el ca avea la Plus, eu stau aproape de un Plus si mai luam strictul necesar (ca multe nu au) de la ei, decat sa merg singura in Real.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Pai in vara aparatul statea ori in carucior ori in geanta de bebe. De atunci am schimbat geanta de vre-o doua ori am mai fost si prin concedii asa ca habar n-am unde l-am pus. Parca ultima oara l-am vazut cand am fost la mare dar sa ma pici cu ceara si nu stiu unde e. Neuronul e de vina.
Acu am pierdut mocasinii pe care i-am primit de la Novus, i-am cautat in toata casa si nu-i mai gasim, cred c-au facut picioare si au plecat inapoi la Deva.
Si macar de am avea o casa mare, atunci cred ca nici capul nu o sa mi-l mai gasesc.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite



Lasa ca pana la vara gasiti voi aparatul.

Si noi am pierdut o sosetica primita de la voi de Craciun, si tare bine stateau in picioare. Trebuie sa caut neaparat.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22
Acu am pierdut mocasinii pe care i-am primit de la Novus, i-am cautat in toata casa si nu-i mai gasim, cred c-au facut picioare si au plecat inapoi la Deva.
Si macar de am avea o casa mare, atunci cred ca nici capul nu o sa mi-l mai gasesc.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite


Sa stii ca nu v-am uitat mergiar luni pe acolo sa vad daca ''au bagat marfa ''

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Oli e posibil acum sa nu doarma mult ziua din cauza tusei si a disconfortului din gat pt ca la orizontala se agraveaza. Dupa ce va faceti bine sigur o sa incepa sa doarma mai bine ziua.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem noua lunite

Mergi la inceput