Dieta Rina(7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

tocmai am bagat la ghiozdan niste ciuperci pleurotus trase putin in tigaie cu mujdei mamaaaaaaaa ce bunatate. zau ca is cei mai buni cartofi prajiti
mai incolo macin niste nuca si imi fac un compotel de mar cu nuca sa vedem ce iese
aveti grija ce papati

dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicutza81 spune:

Buna fetelor! Vin si eu la raport: azi dimineata am constatat ca am 73 kg (deci am dat jos 3 kg in 2 sapt). Mai mult decat atat, m-am si masurat, de curiozitate si am constatat ca am mai putin 3 cm in talie si pe solduri...deci...e foarte bine!
Azi sunt la ziua de carbo si mi-am pregatit o shaworma delicioasa: ciuperci facute la cuptor, salata de varza, cateva feliute de castarveti murati si un catel de usturoi pisat amestecat cu o lingura de bulion...mmm...o nebunie! nici nu iti dai seama ca e de regim-va recomand sa incercati!
Bineinteles ca duminica am calcat si eu oleak stramb: am mancat la amiaza (pe langa un gulas bun de cartofi facut dupa reteta din carte)niste covrigei vanilati si niste pufuleti
Oricum, pot declara cu mana pe inima ca sunt incantata de acest regim!
Va cu drag si abia astept sa citesc mesajele voastre!
PS: as vrea sa ma treceti si pe mine in lista, ca am constatat ca e mult mai usor de tinut un regim cand stii ca nu esti singura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Va citesc aproape zilnic,va admir si va respect!
Eu am ajuns iar la cele 77 de kg de inceput,sunt cat un TIR ,si fara sanse de a-mi recapata vointa!
Programul idiot pe care-l am ma impiedica sa revin:plec la 7.30 si vin acasa pe la 18-19 ,deci numai chef de gatit n-am.Abia am timp sa gatesc ceva pentru a doua zi pentru familion,ca sa fac si pe zile pentru mine,e prea mult.
Daca imi puteti voi sugera cum sa fac sa am timp si pentru mine m-as bucura dar sunt sigura ca aveti si voi treburile voastre si numai asta nu va mai lipseste.
Mi-e greu si sunt tare amarata ca nu mai pot slabi deloc.Seara cand vin mananc pentru toata ziua si uite asa ,acum sunt
Asta-i viata!Ma gandesc si eu ca vine primavara si poate am sanse sa trec la verdeturi,dar eu stiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Monica - si eu sunt aceiasi situatie ca tine.

- tot de la 77 kg am plecat - si vreau sa continui.
- si am si eu acelasi program ca si tine- plec la 7 - vin la 19

Insa incerc sa ma pun pe mine pe primul loc - cateva luni- cat tin regim-ul- si sotului ii fac mancare in functie de regim-ul meu.

In ziua de proteine - gatesc carne pt inca 3 zile (ca sotu'fara carne nu rezista), iar garnitura pe care o pap eu- papa si familia.

-la amidoane - ii fac si lui orez/cartofi/ legume/ brocoli ....

-la carbo- (maine)- o sa fac de azi ciupercutze si o sa pape si el.

-la vitamine- ii fac niste legume sotului - ca sa-mi ramana si mie la ziua de proteine.

...
Familia trebuie sa inteleaga ca faci un efort ca sa slabesti si trebuie sa te sustina.
Ca sa te sustina- trebuie sa pape ce papi si tu.

Pana acum la mine a functionat..
Iar daca vrea alte minunatii- ii spun sa-si cumpere.

Suna bine shaorma lu'Buni - dar eu la munca nu prea pot papa cu usturoi (si sunt inebunita dupa usturoi..)

Asa ca Monica- fii puternica si da-i inainte.


Eu inainte - nu gateam- decat ma rarutz - dar acum nu plec fara mancare la mine.
Incerc sa ma ambitionez

Sport daca as mai face ar fi super.




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

Delicioasa shaorma
Cred ca o incerc si eu tura viitoare

Eu azi tot la carbo si am facut pizza din blat precopt si am pus pe el: sos de rosii, cimbru(ca oregano nu am avut), ceapa rosie, ciuperci,masline, ardei gras, rosii, piper.
Din pacate, desi mi-am propus sa mananc doar jumatate, am mancat tot asa ca in seara asta renunt la praji, mananc doar putina ciocolata neagra (80% cacao)



start 27.01cu 67kg...65...64...65..targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

ce retete buneee
vai ce pofta mi-ati facut
eu am zis ca imi fac compot dar inca nu mi-i foame. am mancat ciupercile la 12.30. au fost cam 350 de gr. si pe la ora 16 o mana de seminte de floare. poate o sa rontai niste fructe uscate daca ma apuca foamea.
hai fetelor nu va lasati.


dieta rina
11.02.2010-76.7 kg
22.02.2010-74 kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleniro spune:

Ancapt ca m-ai trecut in listuta.Am ramas la 80 de o sapt chiar daca nu am tinut dieta,am mancat de toate dar nu am depasit ora 6.Chiar sunt uimita ca nu am pus macar 1kg pe mine.De azi am inceput in forta si nu vreau sa ma mai abat.Azi am zi de proteine(preferata).Cand ai timp poti sa-mi treci te rog target 70 ?!Spor sa aveti fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

vai nebunelor, ce pofta imi faceti cu shaorma aia. Eu ador usturoiul as putea manca in fiecare zi orice mancare preparata cu usturoi, dar ma concediaza astia si fug pacientii din spital. mno in fine, legat de Insanity Elly l am luat de pe torrent , saracul om a muncit asa demult de programul asta sa si faca si el bani si io ca romanul il iau pe gratis. vad ca nu s singura care stagneaza.

am o presimtire, ca saptamana asta o luam din loc noi astea care stagnam, m au apucat azi niste calduri ca la menopauza, toata traspiram cu geamul deschis, asa fac io cand slabesc


v am tucat ma duc la shopping, ca e gol cosu cu fructe iar in frigi sufla vantul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neatza fetele

Azi sunt la Carbo - dimineata- 1 suc natural proaspat fructe si 2 portocale (mai urmeaza un mar si un grapefruit pana la14.00)
si la pranz am paste (mi-a fost lene aseara sa fac ciupercute sau shaorme... pizza)
-dar merg si pastele - imi plac la nebunie

Eu cand ajung seara nu prea mai am chef sa pap - mai ciugulesc - din mancarea pe care o prepar pt ziua urmatoare.
Stiu ca nu e ok- ca le amestec- dar asta este.

Aseara am fost si eu la cumparele- am luat fructe multe
- o lada de grapefruit - 16 kg
- o laditza de portocale - 9 kg

Ma duceam zi de zi la mega si luam 5 porto & 5 grapefruit .. cateva kiwi .. mere
Si m-am hotarat sa iau mai multe.
Voi vedea cat vor rezista.

Oricum le-am luat si la un pret ff bun- portocalele 2.01 ron (si le luam cu 3.5) si grapefruit cu 2.3 ron (si luam cu 3.69).

Deci - am facut o afacere buna.

Si sotul meu vrea sa se bage si el la regim cu mine (dar nu chiar asa cum il tin eu)- asa ca sunt motivata si am sustinere .

AAAaa si aseara am bagat si 10-15 min gimnastica - mai lent- dar e un inceput.
Sper sa reusesc sa ma "imprietenesc" si cu bicic.

Stetoscop- si cum descarc programul de gim. dupa torrent?
Spre rusinea mea - nici nu stiu ce e ala torrent - pana acu'.
Asa ca nu da cu rosii in mine.
O sa rog un coleg sa ma ajute - ca el il are instalat.
Poate imi spui si mie de unde l-ai descarcat- te rog.



Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Monica -


Ambitioneaza-te- haiiii- nu renunta.



Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput