Dieta Rina(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buna!
se poate sa am si eu cartea ?
eu am tinut aceasta dieta anul trecut , o luna si jumatate , m-am simtit foarte bine si am slabit foarte frumos, numai ca lipsa ideilor pentru mancaruri m-a facut sa ma opresc.
multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

buna dimineata tuturor,ati avut ceva spor la scris.eu stagnez si din ce in ce mai greu ma pot tine de dieta dar continui.raport: 65.1 kgazi e zi de proteine la mine, sper ca nu am incurcat borcanele. voi?o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Citat:
citat din mesajul lui stetoscop

buna fetelor!

m am intors si eu. azi sunt la vitamine cu greutate constanta de 76 kg, intr o luna. bineinteles ca sport n am bagat decat urcatul treptelor. Nu mi aduc aminte cine a scris pe forum despre Isanity WORKOUT. Acest program dureaza 2 luni cu o zi pauza pe saptamana si vreau sa va zic ca te omoara. Mi am facut rost de program cu toate tacamurile lui, mi am facut orarul pe saptamani si azi e prima zi de insanity(vb la prezent pentru ca inca n am terminat prima zi de insanity). m am imbracat sumar(cand am vizualizat rapid unul dintre video, m am ingrozit cat transpira), mi am luat adidasii(zice ca ti trebuie adidasi de fotbalist si au dreptate)
am dat click si a inceput scandalul. deci daca n ai facut sport o vreme si ai niste kg bune ca si mine, nicio sansa sa duci la bun sfarsit 30 de minute. Nici n am avut timp sa respir. ma controlam sa mai iau si aer, m am mobilizat si am zis mno stati ca nu sportul ma face pe mine ci io pe el. bineinteles ca am rezistat cu gratie 12 minute din 30 . pot sa fiu mandra de mine, dar numai pe la ora 18 cand reiau runda, azi trebuie sa l fac pana la capat, ca maine am altul si vreau sa ma tin de orar. m ai face cineva exercitii din infinity? deobicei nu ma las intimadata de nimic ce i greu, chiar toate ´greutatile pt mine sunt o provocare si o competitie si asa va fii si infinity. este ceva ce n am mai trait,deci e nou ca si rina si place la mine. v am stresat?


Buna! Eu ziceam de Insanity. Pana acum cateva zile il faceam dupa you tube, cam aiurea ca erau doar cateva min. Acum am descarcat tot programul( datorita unei fete de pe forum ) si sunt si eu la a 4 zi. La fel transpir si eu ,in schimb cand simt ca nu mai pot pun pauza si ma odihnesc cateva secunde,intradevar te omoara pg asta dar si rezultate sigur or sa apara dupa 60 zile. Spor in continoare! Eu as face poze azi ca sa am inainte si dupa. Sa ma mai ti la curent. Aaa, si eu in prima zi n-am facut tot ca nu mai puteam tot asa pe bucati l-am terminat ,dar a doua azi am facut acelasi pg si l-am dus cu chiu cu vai pana la capat dintr-o singura bucata,dar sunt sigura ca nu l-am facut exact ca cei de acolo. Dar in timp ne invatam noi.



28.01-56kg...1.02-54,8kg.........Targhet 47kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neatza- azi dau si eu raportul

13.02- 77 kg
22.02- 75 kg (de fapt mai putin cu cateva sute de grame- dar nu imi place sa ma incurc cu jumatati de masura )

- mie mi se pare ok- nu vreau sa slabesc prea mult ca sa-mi atarne pielea- pt ca sport nu fac

Ieri am am calcat stramb- zi de proteine- si am papat dulce (ca sa-mi treaca pionezele de la inima)- iar seara am avut musafiri si am facut clatite cu gem (am papat vreo 4- nu am putut sa ma opresc doar la o bucata ), fructe confiate ... si apoi floricele ...


korri- azi ma simt bine - nu mai am nicio pioneza la inima-

Stetoscop- de unde ai luat programul?
Eu nu prea le am cu sportul , cu bici. sunt certata (o tin pe post de cuier )
Am si eu pe calc tot felul de programe cu pilates- dar nu servesc .
As vrea sa ma duc la sala- dar nu am chef ...
Oricum tb sa ma mobilizez cumva si sa incep sa fac si sport.





Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

neataaaaa
raport: 74 kg. simteam eu ieri ca mi s-au cam "largit" pantalonii pe picioare si fund, desi erau luati prima data dupa spalare. si stiti si voi ca atunci sunt mai "stramti"
sunt fericita. sper sa ma tina. mie imi place dieta asta foarte mult. e minunata. probabil pana la ziua de apa
azi am vitamine. acum mananc salata de fructe. mai incolo un suculet, cupercute la cuptor cu mujdei niste seminte sau nuci.
maine cred ca salata greceasca din carte. ar fi bine sa il fac si pe sot sa manance din ea dar daca nu are carne cam mici sanse. poate ii bag o sunca ceva...
sanatate multa va doresc si spor la slabit.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra (12 sept. 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
eu sunt varza cu cura,am ramas in urma rau si parca nu ma pot mobiliza deloc ,am 85 iar
Acum actualizez listuta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

Neata fetele,
Azi la raport 63,5
Sunt multumita. Pe 27 am o luna si m dat jos 3,5 kg.Sper sa mai dau 0,5 pana atunci mai ales ca miercuri am zi de apa

Din pacate nici eu nu prea am mai facut sport in ultimul timp.
M-ar interesa si pe mine de unde pot descarca acel infinity. Poate merge. Eu acum cateva luni am mers o perioada la sala si ma simteam foarte bine si fizic si psihic, dar din pacate acum nu mai am cu cine sa-l las pe bebe

start 27.01cu 67kg...65...64...65..targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

si am uitat sa va spun ca am trisat si eu si uneori rau tare(adica o saptamana intreaga)

deci, nu va descurajati, mergeti mai departe

start 27.01cu 67kg...65...64...65..targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai eu am nevoie de bete pe carca la cat am trisat zilele astea,am mancat necontrolat si nu ama vut timp sa imi pregatesc ce aveam voie in ziua respectica ca Maria este cobza si a fost maraita rau de tot.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata si de la mine
si eu stagnez ca ieri n-am avut ce face sa incerc sa fac cozonaci , au iesit super pufosi si frumosi, e pt prima data cand faca si de bucurie am papat si eu o felie, la pranz am ppat niste pui cu cartofi ...deci in cateva minute s-a dus toata munhca mea de o saptamana, noroc ca m-am tinut de bici si am reusit ieri sa fac 40 min
asa ca azi stagnez : 62 kg, de cateva zile si la mine merge tot mai greu nu mai dau jos nimic , bine ca nici n-am mai pus nimic, sper pana pe 1 martie sa-mi ating primul target de 60 kg

pupici la toata lumea
pro,it ca saptamna asta sunt cea mai cumintica

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput