LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

bebelusi, poate vrei sa incerci si asta... majoritatea femeilor au ovulatia in jurul zilei nr 14 a ciclului menstrual. oricum, ca sa fi mai sigura, poti incerca in fiecare zi intre zilele 12 si 16... eu stiu f sigur ca atunci am ramas, pt ca sorin avea cursuri de master luna aia, si a fost acasa in zilele 14 si 15, cand l-am si conceput pe david

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

anna, te inteleg asa de bine! si eu m-am chinuit 10 zile si dimineata si seara sa ii dau antibiotic lui david. functiona numai cu urlete si tinut de maini...groaznic! dar trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

multumim de complimente inca o data!
bretonul iuliei eu i-l fac, mi se pare tare simpatic


mara, chiar ca-s frumoase bijuurile. deoarece habar n-am cum se fac mi se pare taaaaaare complicat. felicitari tie si patriciei pt talent!
roxana, ff tare faza cu cizmulitele! a mea e asa slabanoaga, ca de ziua ei i-am luat colanti 6-9 luni si tot largi ii erau chiar si sarafanul de blugi (tot 6-9 luni) cam atarna
da e tare bine cand tre sa o car in brate pe distante lungi ... e ca o pana!

sanatate multa puiutilor bolnaviori! sa vina odata vremea buna si sa se duca toti virusii!

va pup!

mai astept pozeee pe mailul comun pls

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

salutari si de la noi,multa sanatate licuricilor bolanviori.
Bravo RAZVI,cuscra se pun pasii.

Selene,foarte urat din partea femeii de servicii,bietele pisicute
Aici la noi nu stiu sa se primeasca alocatie,dar stiu ca pe vremea nopastra le dadea parintilor in salar si dupa aia au aparut carnetele de alocatie,feiricirea copiilor. Tata imi explica ca erau bani care te ajuta statul pt rechizitele scolare,dar atunci nu erau diferentele astea de salarii ca si acum.

Alina1976...bine ca sunteti bine si mai ai timp si de noi


un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

selene cum facem cu pampersii?
ce frumos te-ai purtat cu pisoii

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com


cami, dau PM, bun?

Au reaparut pisoii, la parter a pus cineva o cutie pentru ei, dar ma-sa i-a carat iar pe prag aici, sus...



Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit

Particip la bazaruri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Buna,

Vladut a facut febra si azi-noapte, asa ca am fost la doctor, are rosu in gat si doua punctulete de puroi, asa ca suntem 5 zile pe antibiotic. Voia sa-i faca exudat dar doar mancase si a zis ca nu iese relevant, asa ca i-l face la cateva zile dupa ce termina antibioticul.
Este posibil ca marti cand am fost la control sa fii avut gatul curat si in doua zile sa se inflameze asa rau? Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar poate imi raspundeti daca stiti



se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

alinuk am dat linkul la toata lista de prieteni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Buna si de la noi!!
Sanatate la toti licuricii bolnavi .

Selene, saracutii pisicuti, sper sa aibe o soarta mai buna.
Anna, sanatate lui Vladut .
Naty, la multi ani parintilor pentru aniversare .
Alina, welcome back!! ,ce fac fetele??
Iry, da-ne un semn, te rugam!!

Noi am avut o noapte de pomina cu multe treziri si trezirea definitiva pe la 5.30 .Maselele astea is pacatoase rau,o aud cum plange si scanceste in somn si ma uita la fatuca ei chinuita .Am inteles ca pana la 2 ani jumate o sa tot tragem cu iesitul dintilor.Orajelul a devenit apa de ploaie iar tylenolul sau motrinul nu o tine toata noaptea si parca nu as vrea sa-i dau in fiecare zi.Cand era mai mica nu prea am simtit ca ii apar dintisorii, acum vad ca la masele face urat.
Revin





Daria-Julia (21 decembrie 2008)
http://lb2f.lilypie.com/T5vIm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Un mic preview pt petrecerea de maine...tocmai am luat tortul de la cofetarie

Sper sa ajung cu el intreg la Rosiori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Tocmai am ascultat la radio ce vor sa faca cu alocatiile...o tampenie,dupa parerea mea...Eu gandesc asa:banutii aia cit or fi ei sint ai copilului,indeferent ce venit au parintii si intelept ar fi sa intre intr-un cont de unde sa-i poata gestiona chiar copilul cind va implini 18 ani.


Carla
Povestea Carlei

Mergi la inceput