LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Le felicit si eu pe mara95 si pe bebelusi... Splendid...

Fetelor, nici puiutii vii nu mai sunt, la 7, cand a plecat tati la serviciu, erau inca aici, acum au disparut, cu carpe cu tot, si cu mama cu tot... Nu stiu pe unde or fi, cine i-a luat, asa ma enerveaza oamenii astia, Braila geme de caini si pisici, animale ale strazii, nimeni n-ar misca un deget sa rezolve situatia... Dar, cand e vorba sa ajute o mamica, fie ea si pisica, mai degraba i-ar trage un sut in... dos...

In alta ordine de idei, ati vazut porcaria asta?

http://www.realitatea.net/seitan--alocatiile-copiilor-se-vor-da-dupa-venitul-parintilor_701080.html



Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit

Particip la bazaruri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Naty am gasit si eu postarile referitoare la Cambridge, suna foarte interesant. Daca o dai pe Ioana asteptam pareri Poate pana face Razvi 7 ani mai apar si pe la noi alternative.

La Multi Ani pentru parintii tai .

Eseea nu ne deranjezi, dimpotriva, esti binevenita la noi oricand .

Anna multa sanatate lui Vladutz ...of, antibiotic...il ia sau ai meciuri si la faza asta?

Alina86 tz tz tz scumpa esti la vedere ...imi pare rau da' nu cunosc nici un doctor la Polizu...

Rox mi-a placuta faza cu cizmulitzele...si pt Razvi tot asa greu gasesc incaltari..

Selene am citit si eu despre alocatii...o prostie ...

Am vazut ca vorbiti de somn...Razvi se culca pe la 8-8:30 si la 7 este in picioare invariabil...mai are peste zi 2 somnicuri, unul dimineata de 30min max 1 ora si unul dupa-amiaza de 1-2 ore.

gashca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Selene, imi pare rau de pisica. dar poate a luat-o cineva in casa sa aiba grija de ea. io zau ca is de acord cu faza cu alocatiile. daca pot sa dea mai mult la cei care au nevoie sa dea. ca oricum de la 2 ani alocatia copilului e 42 de lei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Selene, imi pare rau de pisica. dar poate a luat-o cineva in casa sa aiba grija de ea. io zau ca is de acord cu faza cu alocatiile. daca pot sa dea mai mult la cei care au nevoie sa dea. ca oricum de la 2 ani alocatia copilului e 42 de lei...


rox, dar nu scrie ca iau de la bogati ca sa dea la saraci, doar ca bogatii nu vor mai avea dreaptul la alocatie, nu ca aia 42 de RON se vor face 142, de exemplu.

Iar faza cu (,) comasarea alocatiei de stat + complementara + monoparentala, iar e naspa...

Pisica a fost luata de femeia de serviciu, cica, si a dus-o... afara, in ghereta... de gunoi... Daca da un frig de -10 grade, i-a rezolvat pe aia doi micii... Oameni tampiti, raman la parerea mea.



Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit

Particip la bazaruri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

multumesc inca o data tuturor!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Pasiune de Bijoux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mara eu zic sa nu mai multumesti atat, ci sa pui si preturi, acum cat e subiectul la cald. cine stie....poate faci primele vanzari, vezi ca lumea e interesata...


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Si eu sunt de acord sa nu mai ia ai mei alocatii daca stiu ca banii aia se duc la niste copii amarati. Ca si asa 3 lei cat dau ei, ptr mine nu e mare lucru, pot trai si fara ei, dar niste parinti cu salarii f mici poate cu banii astia hranesc copilul o saptamana. Dar daca mi le taie doar ptr ca nu sunt bani la buget, atunci ma supar . Oricum legea e in lucru, cine stie ce va fi si cum....nici ei nu stiu, sunt convinsa.

Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxana am inceput de aseara sa ii dau deja antibioticul
e amoxacilina
crezi ca tre sa intrerup?
acu am vazut mesajul
de la tine

natyyyyyyyyyyy mamaaaaaaaa ce de aniiiiiiiii LA MULTI ANI PARINTILOR TAIIIIIIIIIIIIII .... sa fie sanatosi .... si da Diana e o printesita .... e nasica mica .... si o iubeste enorm pe antonia ... o pupa mereu .... ahahaa .... isi doreste si ea o surioara sau un fratior .... sper sa le de-a si lor Dumnezeu

anna voi cum mai suntetio cu febra?

noi mai bine azi si mai vioaie

revin
pupici

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

selene cum facem cu pampersii?
ce frumos te-ai purtat cu pisoii

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cami, si noi suntem pe antibiotic, febra face, incerc sa o controlez cu antitermice :( Ma bucur ca Anto e mai vioaie, tin pumnii sa se faca repede bine
Crisspy, nu vrea sa ia niciun medicament, i le dau cu forta si se lasa de fiecare data cu bocete, noroc ca nu mi le vomita
Selene, imi pare rau de pisoi

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput