Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (31)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

arissa, am mai postat si la prima ora

Va las o ghicitoare si ma duc la clocit:

Se urca, o baga, o freaca
Cobora, se spala si pleaca.


!!!! Neuroni de gravidute cu hormoni tropaind... nu va ganditi la prostioare

Cristina 13 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Andreea, felicitari pentru rezultate!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Alinuta de ce ai adus papagalul la scoala?
Pai l-am auzit pe tata spunandu-i mamei:
,,Dupa ce pleaca copilul la scoala iti fac praf pasarica

14+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mya85

Scuze, n-am mai scris de mult dar azi am fost la eco si am aflat ca o sa avem un Daca vreti sa ma treceti si pe mine cu caruciorul albastru... Mersi!

19+ cu


felicitari, sa fiti sanatosi amandoi!

si...cum o sa-l cheme?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

arissa, am mai postat si la prima ora

Va las o ghicitoare si ma duc la clocit:

Se urca, o baga, o freaca
Cobora, se spala si pleaca.


!!!! Neuroni de gravidute cu hormoni tropaind... nu va ganditi la prostioare

Cristina 13 s & Elise-Stefania


banuiesc ca-i hornarul...nu?

14+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

bumblebee, multumesc pentru atentie si instructiuni. Am activat PM.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

iaca am venit si noi acasa de la eco.. multumim de urarile si incurajarile voastre...
totul e perfect...bubu mic e f bine, vioi, e grasan... are 441 gr... incadrat perfect in limita de varsta......

am scapat si de asta...

va pup! ne auzim!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


ma bucur tare mult.. pt bubu al tau..

14+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Andreea, felicitari! Mini bubu se face Bubu cel Mare!
Crissy, bancurile sunt dementiale, cat despre celelalte mesaje, mi-au topit inima!

Alina 16+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina97 spune:

si daca tot ati inceput cu glumitele...iata mai jos ce-au raspuns copii la cateva intrebari buclucase

De ce circula singele in corp?
Sangele umbla prin corp, ca sa ii prinda pe
microbi si sa ii inece.(6 ani).

La ce folosesc sprancenele?
Sprancenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa
nu-i vina fruntea pe ochi. (6 ani)

De ce ne spalam cu sapun?
Noi ne spalam, ca sa dam sapun in ochi la
microbi. (5 ani)

Ce sunt amprentele?
Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman
degetele acolo si le gaseste politia. (8 ani)

Ce este sufletul?
Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfurie
si ii lasi prajituri si lu ala mic. (8 ani)

Sufletul are o forma de inima. (8 ani)

Ce este tristetea?
Tristete inseamna cand un om vine la altul si bea
mult. (7 ani)

De ce sa pun potcoave la cai?
La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe
spate, atunci cand pune frana calul se intepeneste in
potcoave. (9 ani)

Ce inseamna cuvantul "modern"?
Modern e cand vezi ceva frumos si e scump si n-ai
bani. (7 ani)

Cum se face parfumul?
Parfumul se face din apa, dop si din parfum. (5
ani)

Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele,
daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne
intelegem?
Pasarile sau animalele vin unele langa altele si
vorbesc in soapta si noua ne spun numai "miau". (10
ani)

Ce este timpul?
Timpul este o vreme care trece tot timpul. (5
ani)

Ce sunt buruienile?
Buruienile sunt niste plante folositoare doar
lor. (12 ani)

Ce este acela un secret?
Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie
militia. (6 ani)

Ce este zambetul?
A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau. (8
ani)

A zambi este cand niste oameni rad cu gura
inchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (7
ani)

La ce foloseste steagul?
Steagul foloseste, ca atunci cand veneau turcii
peste noi, ei nu stiau pe ce tara veneau si atunci noi
le aratam steagul si dupa aia ei stiau.

Ce este acela un minister?
Minister inseamna, ca sa te duci acolo sa te
razbuni. (9 ani)

Minister este o incapere mare unde se aduna toti
ministrii ca sa faca sedinte pentru a imbunatati
cartierul lor. (9 ani)

Ce este igiena?
Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e
in casa. (7 ani)

Din ce se face sapunul?
Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc.
(6 ani)

De ce isi fac oamenii cadouri?
Oamenii isi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti.
(7 ani)

De ce da dirijorul din maini, cu un bat, cand
dirijeaza?
Dirijorul da din maini, ca sa arate ducerea
sunetului. (11 ani)

Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate
cu degetul, la ala care canta cu contrabasul ca sa
vada cum merge simfonia. (10 ani)

De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte
pasari?
Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari,
pentru ca-i e frica sa nu scape oul, cand ii vine sa-l
faca. (10 ani)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Neata!

la noi e o ceataaaaaaaaaaa...f urata...

azi mergem la eco, morfofetala de trim II...sper sa fie ok..am emotiiiiii....

ne auzim mai tarziu!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 20+ cu

Hai, ca iti tin pumnii. Vesti bune si vizionare placuta!

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 14+

Mergi la inceput