Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Cristina si eu ii dau Pykovit toata luna februarie 5 ml o data pe zi, Andrei il ia.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR


I-as da si eu. Mi l-a dat doctora. Insa lui Radu nu-i place.
in schimb osteocare-ul..ar bea toata sticla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Dya e scump intradevar...acu sa puna mana sa il bea...ca mie imi e cam mila de buxunaru lu tacsu

Oana am bagat la cuptor fripturica de pui si ficatei de pui

300 tortul e de ciocolata cu glazura pe deasupra iar crema e tot de ciocolata insa si cu fulgi de cioco

Klemmi cu mare placere te poti infrupta, de fapt toate mamicile puuppppppppp
Eu i-am dat Crinei, Septilin, bun la gust si se pare ca isi face si efectul

Babytza uite ce am incercat mai devreme la Crina si a mers: piure sau spuma de mere...am cumparat-o de la mega, tare buna este

Pio si Crina mea e murdarici in persoana...de asta nici nu o las sa manance singura...imi e destul ca si asa se face din cap pana in picioare


de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Pio aveam in casa lapte UHT normal, am inteles ca 3 zile se tine desfacut, la gust e bun, dar am zis sa incerc si cu asta...daca cel pe care il aveam nu il bea

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Xor si Crina bea iaurt de baut, cam 2 pe zi plus branzica sau iaurt normal

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Cristina si eu ii dau Pykovit toata luna februarie 5 ml o data pe zi, Andrei il ia.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR


I-as da si eu. Mi l-a dat doctora. Insa lui Radu nu-i place.
in schimb osteocare-ul..ar bea toata sticla


Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)


Nu are un gust asa rau insa cu ei asa e stiu si eu prea bine de la Andrei daca nu vrea nu vrea si pace nu am cum sa il oblig sa ia.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ange, spor la treburi in continuare. Laptele ala e mai scump, dar la cat bea ea o sa te tina gramada si ii face mai bine decat LV simplu. Zic si io sa te consolez . Ce tort faci?

Bitza, eu mi-as lua spirulina dar sunt in stanby acum, astept indemnizatia aia. M-am si calmat la greu pentru ca: am reusit sa mananc (asta era problema, glicemia mica, creds eu, la foame o cam sfeclesc). AM reusit si eu sa fac un dus si am baut o gura de cafea rece.

Vreau s aies putin afara desi ploua si e ca dracu, am pus copertina de ploaie pe carut si merg si pana la mega image sa iau niste mancare.

Intrebare Mie mi s-au dezlipit o parte din bulinele alea cu scai de la copertina. Stiti unde gasesc un sistem de prindere asemanator? Fac si poze daca vreti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Ne-am intors din parc, a fost super! Elsa s-a jucat cu niste crengi de la un copac, am adus-o acasa ca pe un purcelus (avea dres alb, va dati seama cum era cind am plecat:))

Ange, la multi ani pentru mama ta! Sa aveti o zi frumoasa azi!
Cit despre laptele de crestere UHT, uita-te bine sa vezi ce scrie pe cutie, elsei ii daun un lapte de la nestle si se poate pastra la frigider 2 zile dupa ce l-ai deschis.



Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

salutari din vechea troie....

angy La multi,multi ani!! mamei tale sa fie sanatosa si sa te bucui de ea inca o 100 de ani ....vreau si eu ce faci bun acolo..

Mai noi luam ptr. imunitate Infant Flu Shield...mai trebuia sa ii dau inca un fel de sirop de asta, dar nu il gasesc nici cum la farmacii ...trebuie sa ii dau o luna de zile,la asta se mai adauga si calciu 10 zile/luna....si uite asa toata ziua stam cu seringile dupa noi....si bineinteles ca ea nu vrea sa le ia...le ia numai cand are toane....ca vorbea-ti de crize...ferite-ar sfantu sa nu ii dai ce vrea ea, cand vrea, pai te stie tot cartierul

Bine ca, macar mananca, ca vad ca voi ave-ti probleme....uuuooofff trecem noi si peste asta

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

bitza, multa sanatate puiului!


Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ange mamei tale.

Carla nu urla seara, in schimb isi da jos sacul de dormit (desface efectiv fermoarul si capsele de pe umar), pantalonii de pijama si mai nou si bluza. Isi baga intai mainile inauntru si apoi si-o trage efectiv peste cap. Se ridica in picioare si isi arunca suzeta si ursuletul peste patut. Cand imi aude pasii "furiosi" se arunca pe burta (in body fiind) si se face ca doarme

Chestia cu dezbracatul o face mai nou si in casa. Duduie centrala pentru ca domnisoara are chef sa se plimbe doar in body si in cracii goi pe gresie. Si hanoracele cu fermoar le-a dibuit

Carla & mami

Mergi la inceput