Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Angelynna la multi ani mamei tale cu sanatate si bucurie!
Ada eu dupa ce am avut nopti albe cu febra si restul am zis ca nu ma mai plang niciodata ca se trezeste des noaptea sau ca la 7 e desteptarea!
Piolica plimbare placuta!Cred si eu la 12 grade! aici ploua peste gheata care e pe strazi...oribil!
Luminita sarumana! Sa stii ca de la tratamentele ce le ia pielea pe fata arata super si nici nu-l mai dau cu Exomega.
Si Lucas e nervos si azi a tipat ca si Crina,din gat si cu tuse dupa. Eu dadeam vina pe soacra care la primul scancet il lua in brate si-i dadea pe Bebe tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ange, La multi ani mamei tale si multa, multa sanatate!

Nervi? Mamele nu au nervi? CA eu mai am, fir-ar sa fie... si ma simt ca o vita despues. In afara de faptul ca am un copil care ar sta lipitd e mine la propriu si e reticent la mancare (in rets ar manca orice , n=am a ma plange. Spatele meeeeu azi deja plange. Aproape totul am facut cu e ain brate, ma mir ca m-a lasat sa aspir. Ah, stai era mult mai devreme si era mai vesela.

Va pup... Nu inainte de... auzi babytza, te plangi ca mananca un sg fel de mancare? Dar daca nu l-ar manca nici ep-ala? Daca ar urla cand vede ca vii cu o farfurie cu de toate pe ea? Zi mami merrsi ca-ti papa, orezul cu rosii si carne e consistent; impreuna cu laptele ii da cam ce are nevoie. Restul se adapteaza in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Ange - la multi mamei tale! In privinta laptelui eu m-am relaxat....dupa ce am incercat tot ce era posibil(praf, uht, cu gust de capsuni, vanilie, cu cereale etc) am gasit solutia salvatoare: IAURTUL DE BAUT! Mark bea acum seara, dimineata, noaptea cand mai cere cate un biberon de iaurt de baut...cred ca acopera totusi si ceea ce ar fi primit din lapte daca i-ar fi placut
Babytza - eu nu-mi mai amintesc de cand nu a mai mancat Mark la pranz altceva decat bors....
Si pt linistea mea v-am spus ca i-am facut analizele si i-au iesit perfecte....deci....trebuie sa ne obisnuim cu mofturile (doamne cate crize de nervi am facut pana am ajuns la concluzia asta...)
Bitza - te-as sfatui sa incepi cu un pediatru bun...el te ve indruma spre altii daca va mai fi necesar...
Lumi - inca puitin mami si scapati de noptile albe odata cu aparitia durerosilor dinti...
tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Va multumesc mult pentru urari, multe de la mine

Am fost la cumparaturi prin mega...cu ocazia asta am luat si lapte parmalat...sper sa il accepte (va trebui sa coasem bine buzunarele...la cat costa).

Am blatul la cuptor, mai fac nistr fripturica la grill si ficatei...ea stia ca nu avem bani...asa ca va fi o surpriza mare

Am luat si orez expandat...se pare ca ii place, ma ia cate o gura apoi pleaca din nou si tot asa

sor'mea are instructiuni de curatenie si teme, poate apuc sa fac si eu curatenie

a dormit doar juma de ora...poate o mai dormi nitel

frumos afara...in afara de mocirla aferenta

Pio tare fain la voi, 12 grade super



de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

300 eu am nervi o-ho! Zilele astea am cam repezit-o pe soacra!Dar ea m-a inteles! Acum is mai calma...traiasca magne-b6
Xor recomanda-mi un pediatru bun in Iasi,please!
Am reusit sa fac dus,m-am dat si cu lotiuni,cremeacum beau . Cine mai doreste???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Xor ma bucur ca te-ai linistit. Eu zic ca e super bine Mark bea iaurt de baut..e ff sanatos.
Spuneai ca ai inceput sa-i dai Pikovit? Cum il administrezi?
Am si eu o sticla dar nu-l vrea din motive de gust naspa

Bitza trimite si la mine cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom


Si eu am prestat azi o gramada de mancare ca e mama la mine si sta ea cu copiii, as aca am bagat supa de gaina cu galusti, ostropel de pui, crema de brocoli cu samantana, spaghete cu sos de cascaval. Acuma sa vedem care ce vrea, cum vrea.....

O zi faina va doresc!





Cei mai iubiti pamanteni,
Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)



Io vreau reteta de crema de brocoli, ca suna tare bine. Poate asa mancam si noi brocoli, ca altfel nu prea suntem prieteni cu el.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Ange, La multi ani cu multa sanatate mamei tale!.Ce faci bun azi?


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cristina si eu ii dau Pykovit toata luna februarie 5 ml o data pe zi, Andrei il ia.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ange LA MULTI ANI!! pt mama ta.
Poate bea Crinuta Parmalat desi e tare scump daca bea tot e bine

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput