FIV Europa(28)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisuc mic BAFTA MULTA-MULTA-MULTA!!! Sa vii cu pisucimici lipiciosi Tin pumnii!!
Bryny chiar e bine sa bei un pahar de vin negru/zi pana la ET. Face bine la endometru


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

miki, mi-ai dat o veste buna...ca eu am servit cate un pahar de vin rosu aproape in fiecare zi

pisucmic, iti tin si eu pumnii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
Va rog daca aveti timp sa ma lamuriti si pe mine.
Eu inainte de primul fiv am facut urmatoarele teste genetice

Alpha-1 Antitrypsin gen.

Cystic Fibrosis (CF)
|
CONNEXIN 26/30

Fragile X
|
Glycogen Storage Disease
|
Spinal Muscular Atrophy

Am mai cautat pe forum si nu am vazut la nimeni analizele astea.
Sunt relevante sau...nu?

Deasemenea vad ca am facut
PT (%) |

PT (Seconds) |

I.N.R= 1

PTT

astea ce relevanta au...( mentionez ca au iesit toate in intervalul normal..
Daca va pricepeti..pls ...luminati-ma si pe mine.
O zi buna tutror

Ps...si eu serveam vinulet...pt endometru..yami, yami...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

gata si bagaju...maine dimi plecam spre viena...iar am intrat in panica sa zic asa...eu am inceput de sambata sa fac gonal 225 si o injectie are 900 deci azi ar fi fost a5azi de gonal deci 1000 si mie in injectie de 900 mia ramas 150 cand eu de fapt treb sa termin 1000 de aseara...off...dar nu inteleg ca noi am dat acolo la 225 si apasam pana nu mai mergea sa apesi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

fetele si astept sa veniti din urma cele care intra in focuri....cele care raman deocamdata ramaneti cu bine gagicii cum pot de unde pot va tin la curent....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete,
Bryny, mult succes.
Si samira 33 merge azi la viena...
nu tin minte la ce clinica..
Bafta la amandoua, si sa va intoarceti cu puiuti acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bafta fetelor!!1 Sa veniti cu burtici din Austria! Am sa va calc si eu pe urme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bafta mulat fetelor
sa veniti gravidute.
va tinem pumnii stransi.

Bryny vezi ca in pen e mai mult gonal decat scrie pe pen. daca e de 900 in realitate e posibil sa fie chiar 1000.
Bafta multa. sa vii graviduta. Abia astept vesti bune.

Cat despre alcool nu cred ca e rau atata timp cat este putin si rar.
eu si dupa et am mai gustat putin vin si putina bere. le-a placut piticilor. dupa ce am aflat ca sunt gravida nu am mai pus gura pe alcool.

pupici tuturor





elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

buna fetelor va pup pe toate.
bryny -bafta multa ,du-te cu inima deschisa si totul va decurge bine.
samira - bafta si tie si va doresc tuturor ce-mi doresc si mie!un pui mic de om (sau mai multi)
pisucmic parca a plecat deja, oricum mult noroc!!!
eu sunt in a 7 a zi de la transfer.n-am fost prea bine, pana azi am fost racita din ziua transferului.am bagat unul singur pt ca celalat n-a supravietuit.am inteles ca sunt pastrati cate doi, dar n-am inteles de ce nu i-a dezghetat pe toti pt ca oricum n-am sa mai fac cryo daca nu se prinde acum.normal ca daca-i daz pe toti nu-i introduceam ,dar as fi preferat sa-l aleaga pe cel mai bun.
va pup si mult noroc tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
Am fost azi la prima eco. Pe fiecare ovar cam 8 foliculi de 10-12 mm. Proful a fost f multumit. Mai am de facut 3 zile de stimulare cu aceleasi doze si duminica iar eco. Punctia probabil marti sau miercuri, functie de cum iese duminica.
Pentru progesteron injectabil postET ne-a recomandat pe primul loc Prontogest (dar nu se gaseste in Austria, ci in Italia) - stie cineva daca se gaseste in Romania? Sau vine cineva din Italia care ar putea aduce? Daca nu, voi lua de aici Proluton (dar el spunea ca e preferabil Prontogest).
Ieri a fost zi frumoasa de primavara, azi e rece si aici.
Dar oricum, la Pensiunea Vitis e genial, ne place atat de mult! Mare, f curat, comfortabil, si foarte aproape de clinica (am mers pe jos azi!).
Va doresc la toate multa bafta
Si ma bucur atat de tare de cate ori citesc succese!

Pisuc Mic

Mergi la inceput