Fiv in Ungaria 92

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

cezara...zic si eu...macar dupa ET poate e bine sa nu pleci la drum lung

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Citat:
citat din mesajul lui pamy

Daca nu ma inseala , memoria anul asta inca nu a fost nici un fiv reusit.Deci eu fac cu nervii .Ce se intampla?


pamy al meu a fost reusit, dar s-a oprit in evolutie devreme.
mirela, imi pare tare rau, data viitoare va fi mai bine, ai incredere.
ankutzule, iti tin pumnii, si sa te vad .
samira, si celelalte fete care sunteti in focuri... sa reusiti toate.Haideti ca cineva trebuie sa sparga gheatza anul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia
Intr-adevar si eu am facut cate o proba cu ser initial
(...)
samira mie PK nu mi-a dat voie la bai termale...


pe bune???? chiar ai facut proba cu ser??? Imi dai idei!!!

samira ti-am zis io ca nu avem voie la bai??? sper numai sa ma simt bine ca vin si nasii nostri la budapesta si stau o saptamana si ceva asa ca sunt pusa pe plimbari!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

pamy eu sper sa merg la budapesta in aprilie dar voi stat doar o zi pt IUI; pe 1 martie fac HSG si atunci stiu exact daca pot merge mai departe cu planul de IUI sau facem pregatiri de FIV si noi; vedem pe 1 martie (martisor )

pina una alta acum stau acasa 3 zile ca sunt extrem de racita; e un virus in zona noastra, jumate dintre colegi sunt in concediu medical; aveti grija fetele care se injecteaza deja (lichide multe, citrice, si stati departe de virusi)

cezara, cred ca e posibil si sa mergi cite o zi, mai ales daca mergi cu masina si nu conduci tu, cred ca oboseala nu e foarte mare (oricum dupa punctie nu ai nici o sansa sa conduci cred ); dupa ET sau IUI mie mi-a zis Dr K ca poti calatori in aceeasi zi, fara risc, nu e necesar sa stai la pat sau alte chestii

bafta multa tuturor, va tin pumnii, veniti cu vesti bune sa cresteti procentajul de reusite; dupa ce am citit pina acum pe 2010, urmeaza primele reusite in curind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

fetele dar ati avut un spor la scris de m-ati speriat!!! v-ati pus pe treaba, nu gluma!

ala nu prea stiu ce sa-ti zic in legatura cu foliculii! da' chiar sunt curioasa ce iti spune medicul! pup si bafta!

Va pupacesc pe toate si va urez o zi buna!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Fetelor, si eu tot in martie, tot la PK!
Mami, am vazut ca ti-ai facut rezervare la Helios; 387 de euro, pe noapte? O camera dubla? Banuiesc ca vine si sotul tau, nu?! Adica asta e pretul pt. doua persoane?
Ca eu am gasit preturi mult mai mari pe site-ul lor! Si inca nu ne-am rezervat nimic.
Mirelus, am avut emotii odata cu tine, imi pare tare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

ianna mai bine de atat! 387 euro 12 nopti apartament de 2 perosane... deci si cu bucatarie! e bine, nu? vezi mp!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

ala, legat de foliculi, daca bine imi aduc aminte AC (marvelon sau ce iei) actioneaza pe mai multe cai pt a opri fecundarea: nu lasa sa se faca foliculi, nu lasa sa se sparga adica sa se produca ovulatia, schimba secretia vaginala sa nu poata inainta spermatozoizii, etc, etc; uita-te pe prospectul de AC

nu stiu daca insa toate aceste modificari sunt din prima luna, poate ca foliculii ii opreste dar nu chiar din prima luna (la unele persoane); efectul contraceptiv e garantat chiar daca nu toate barierele sunt puse; pt ca asa cum stim toate daca nu se indeplinesc toate conditiile sansele de sarcina sunt mici

spun asta pt ca atunci cind am avut chist functional un dr mi-a recomandat 2 luni de AC garantindu-mi ca dupa asta nu vor mai fi defel foliculi, chisturi sau altele; nu am mai facut acel tratament ca s-a resorbit de la sine chistul functional

eu cred ca nu e anormal, eventual dr o sa ceara sa mai stai o luna pe AC - dar intreaba pt ca eu nu sunt in domeniu, incerc doar sa vin cu o explicatie posibila; poate gresesc fara intentie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

ala eu am facut eco in ziua 18 de AC inainte de fiv si erau foliculi micuti pe ambele ovare. ma gandesc ca e normal sa fie. nici doctorul care mi-a facut eco si nici PK nu mi-au zis ca ar fi in neregula.

mami_vreau , eu la primul fiv am slabit cateva kilo bune din cauza de alergatura prin Budapesta. mi-am cumparat niste pantaloni in prima zi cand am ajuns in budapesta si 2 saptamani mai tarziu stateau ca pe gard pe mine. noroc ca mi-am revenit repede cand am ajuns acasa asa ca ai grija!

ieri am ajuns la concluzia ca mi-a trecut suficient supararea esecului ultimului fiv asa ca i-am scris lui PK ca nu a iesit treaba nici de data asta. I-am scris vreo 5 cuvinte max. scurt si la obiect: nu a iesit. Nici nu asteptam raspuns ca nu vedeam ce ar mai fi de spus. Si mi-a raspuns cu un mesaj kilometric in care analiza posibilele cauze de esec, concluzia fiind ca as putea sa mai investighez 2 probleme: cariotipul si fibromul uterin pe care il am dar care teoretic dupa cum e asezat nu ar trebui sa influenteze negativ implantarea.
Stiti unde pot face cariotipul, sa imi dea un rezultat pe care ma pot baza?
Mai e cineva pe aici cu probleme de fibrom?

Mergi la inceput