Fiv in Ungaria 92

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara
mami_vreau , eu la primul fiv am slabit cateva kilo bune din cauza de alergatura prin Budapesta. mi-am cumparat niste pantaloni in prima zi cand am ajuns in budapesta si 2 saptamani mai tarziu stateau ca pe gard pe mine. noroc ca mi-am revenit repede cand am ajuns acasa asa ca ai grija!


oooo... super tare! pai daca se lasa si cu slabit e mai bine!

ma bucur ca ai trecut peste nereusita! multa bafta in continuare ca "vaz" ca te apuci de analizat!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...care plecati in Ungaria zilele astea???
am si eu nevoie de Pregnil de 500ui...pentru un tratament urgent al nepotelului meu.Cine ma indruma undeva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

samira, vezi ca sunt si alte alternative la pregnyl pt baietei; exista un alt medicament care se gaseste si la noi, intrebati de dr endocrinolog, am auzit 2 femei vorbind cit am asteptat la endo acum luni; dar nu imi amintesc numele medicamentului

klara, fibromul nu e o problema grava, poate fi operat; eu stiu cazuri care au ramas natural cu fibrom si la finalul sarcinii nu mai era acolo; mama mea a avut si a vrut sa faca operatie dar cu menopauza s-a retras; cariotipul nu stiu unde se face dar am inteles ca trebuie facut la ambii parteneri; e bine ca ai deja un plan de actiune si ai timp sa te pregatesti pt urmatoarea incercare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

dia_na,multu de info...in cazul nostru se pare ca doar pregnil trebuie...asa i-au spus aseara la Euroclinic cumnatei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Intrebare intrebatoare...

Eu am acum injectiile de stimulare (merional si gonal f) si cele de inhibare (suprefact) la frigider... cand le scot? exact inainte de intepat sau cu 12-24 ore inainte? voi cum faceti / ati facut?

nu-s la primul fiv dar inainte am avut doar puregon pen si l-am cumparat exact inainte de inceperea stimularii si perioada stimularii nu l-am tinut la frigider asa ca nu stiu!


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

le scoti cu 20-30 min inainte de a le injecta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

ala eu am facut eco in ziua 18 de AC inainte de fiv si erau foliculi micuti pe ambele ovare. ma gandesc ca e normal sa fie. nici doctorul care mi-a facut eco si nici PK nu mi-au zis ca ar fi in neregula.

mami_vreau , eu la primul fiv am slabit cateva kilo bune din cauza de alergatura prin Budapesta. mi-am cumparat niste pantaloni in prima zi cand am ajuns in budapesta si 2 saptamani mai tarziu stateau ca pe gard pe mine. noroc ca mi-am revenit repede cand am ajuns acasa asa ca ai grija!

ieri am ajuns la concluzia ca mi-a trecut suficient supararea esecului ultimului fiv asa ca i-am scris lui PK ca nu a iesit treaba nici de data asta. I-am scris vreo 5 cuvinte max. scurt si la obiect: nu a iesit. Nici nu asteptam raspuns ca nu vedeam ce ar mai fi de spus. Si mi-a raspuns cu un mesaj kilometric in care analiza posibilele cauze de esec, concluzia fiind ca as putea sa mai investighez 2 probleme: cariotipul si fibromul uterin pe care il am dar care teoretic dupa cum e asezat nu ar trebui sa influenteze negativ implantarea.
Stiti unde pot face cariotipul, sa imi dea un rezultat pe care ma pot baza?
Mai e cineva pe aici cu probleme de fibrom?



Clara eu am avut fibrom in timpul fivului 5-6 bucati(chiar si de 3 cm) pe peretele exterior al uterului si totusi am ramas gravida cu gemeni si am si dus sarcina pana la capat!!!!
Deci daca zice dr. tau ca nu deranjeaza implantarea si sarcina asa este :-))
Bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Mami, multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadiana spune:

Mie de la farmacie nu mi-a zis sa le pastrez la frigider...le am cam de o saptamana la 23 C. E vreo problema?
mami_vreau, samira, cezara toate veti fi la Budapesta...oau...ce tare! Sper ca ne vedem...samira pregateste burtica pentru ...si uite asa se ajunge la...
Stiti vreun restaurant cu mancare buna dar buna si la pret...ca noi cred ca ajungem primii.



FSH mare... urmeaza primul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

goggy multumesc! doar cu 30 minute inainte? e suficent?

cu placere ianna

lidia normal ca ne intalnim! nu scapati de intalneala! macar la budapesta sa ne vedem ca-n tara e mai greu!

nu cred ca e vreo problema ca nu le-ai tinut la frigider! pune-le si tu acum! asa zic eu...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput