Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc)-18

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc)-18 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj


REGULI

Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa nu va lasam sa intrati!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! Nu sunt acceptate razbunarile personale si scandalurile de 2 bani !In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele. Aici este topic umanitar nu uitati!

2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu admii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.

3). De acum incolo NIMENI dar absolut NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger sunt INTERZISE la acest topic !De asemenea,a va scrie adresa de email,numarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters !

4). Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.

5). Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.

6). In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.

7). Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).


Cei care ofera:
Selene Bunny - haine vara 0-18 luni,o pereche de cizme albastre nr.19, de cauciuc, o pereche de sandale de vara nr.20, hainute baietel 80-86 cm
Cinezee- haine, jucarii de fetita
Miradi- cadita bebe
Stellutza- haine 0-3 luni
LauraNicole- haine fata < 12 ani
papanash- 4 cutii bete urechi bebe-sigilate, 1 pudra baneocin, 1 espumisan,1 bandaj buric, port bebe
simodina- 4 sutiene de alaptat nr.85C, haine 3-6 luni, body 6-9 luni, cada de baie-suport nou nascut, incaltari fata 6-9 luni, sandale nr.22,25, ghete/cizme toamna nr.25,26, adidasi nr.25, jucarii 0-6 luni
Antonia05- haine bebe 0-7 luni
Nico23- haine 0-6 luni, jucarii
ducky - haine baiat 3 ani
lala2009- salopeta de vara alba 18-24 luni, pantaloni pijama marimea 86/92, bluza pijama marimea 92,fusta blugi 12-18 luni,costum vara 12-18 luni pt fetita, sosete 12 luni
andru mami- haine copil
Tzutzullina- haine bebe 0-6 luni
cozmaf- haine vara baiat 6-9 luni
Cornelia - haine bebe, vara, pantofi fetita nr.31 (2 perechi), pantofi de casa, o pereche ghete baieti marimea 27
nushulica - haine fetita 9-18 luni de vara, jucarii, cadita si suport, adidasi 24 (2), tenisi 22, pantofi 25(2)
lorellay- haine baiat 4-5 ani
cristi 2003 - haine masura 38
Cornelip33 - haine de vara/iarna, pentru baietel 5-6 ani(116-122cm) si incaltari marimea 30-31
natynic - haine de fetita de pana la 1 an si jumatate si incaltari nr 19-21 sandalute, pantofi, ghete, cizmulite
pisellino - hainute 0-6 luni/9-12 luni
madutza bra - pantofi nr.20 si ghetute nr.21
arwen92 - haine gravida
ancadragoman - 2 biberoane
andreea2009 - hainute de 4-5 ani, de fetita
Neli ra - haine fetita pana in 6 luni
blackgirl0 - 1 cutie lapte Topfer Lactana

Cei care au nevoie de ajutor:
1. Adrian-Alexandru (4 ani, n.2005) - LauraNicole
2. Georgiana+Rebeca (3 ani, n.07.2006) - LauraNicole
3. Maria(4 ani, n.08.2005) - LauraNicole
4. Adriana(n.2003,Mizil) - LauraNicole
5. Robert Octavian (2.09.2008, Mizil) - LauraNicole
6. Gemeni (n.10.2008), mai au inca 5 frati cu varste intre 3 ani si 13, 3 fete si 2 baieti, 2 fetite fiind crescute de prietena mea Gabi, Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5 ani - LauraNicole
7. Rares (8 luni, Bacau) - LauraNicole
8. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
9. Gemenenascute in martie 2009, 3 baieti de 4,12, 13 ani si 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani - ancadragoman
10. Eliza Florentina (5 luni, Ploiesti) - LauraNicole
11. Glad (11.07.2005) (32 la picior), Elena - 22.12.2008 - ducky
12. Adrian (3 ani si 2luni) - mamiy
13. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili
14. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg,90-93 inaltime - andru mami
15.Bogdan Andrei(29.10.2002, 115 cm, nr.31),Isabella-Elena(01.04.2009, 7kg, 68g) - Dodo_pui
16. Anastasia Marina (14.08.2009), 70 cm, 8800 grame - Neli_ra
17. Antonia (30.09.2004), Sonia(11.06.2009) - Antonia_05
18. Patrik(iulie 2009), Mathias (martie 2006), Miruna (septembrie 2002)- ancadragoman
19. Cosmin Mihai (01.04.2009) - Selene bunny
20. Mirabela(31.08.2002), Ionel+Gigel,(06.04.2005) - Selene bunny


ALEX, operatie pe cord!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146687&whichpage=5

3000 euro, 31 ianuarie!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Lista neagra:
- in dreptul fiecarei persoane vor fi postate dovezi
- persoane care ne-au inselat in trecut sau asupra carora planeaza indoiala

---------------------------------------------------------------------

1) DumitruAnca/ cormoran/ DeliaD/ ionelradu /deaturi22 /dumitrachefloricacatalina : trafic de obiecte pentru copii,limbaj obscen
2) mamy_taty
3) ddeiutz/ mami_pui/ deea08/ xplodcs_foneata/ bebe08/ andreutzza
4) mmihai - fara amanunte nu ajutam pe nimeni
5) adela_r - limbajul folosit
6) Malta/ altamaurica
7) ciocolatzica/ araiom/ mioarabraila/ miomada/ madamiobrbr
8) RAMONA_PRV/ larisa_aurelia
9) Iacob Amalia/ Sima Amalia
10) mariutza_mea/daria_maria/gazutza29/ramona -cersetorie virtuala pe TOATE forumurile
11) cryss26buc/ cryssa/ rebecris/ cryss26 -cersetorie si negot de haine
12) ionik/moldoveanuinela/mionela/moldoveanu_traian - cersetorie si apoi negot cu hainele primite din donatii si minciuni

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it![/black]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ancadragoman/DanielaC - abia astazi am reusit sa ajung la posta, vremea urata si zapada ne-a cam tinut in casa in ultima vreme...
Am pus deci salopeta pentru Patrick, sper sa ii fie de folos suficienta vreme - fie-mea a imbracat-o si peste 1 an, a mea e nascuta pe 1 iulie, deci sper ca el sa o imbrace si acum, dar si in octombrie/noiembrie...
Scuze pentru intarziere, coletul ar trebui sa ajunga in 3-4 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca mersi mult
Luminta si tie iti multumesc mult si anunt cand ajung coletele

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Luminita,ti-am trimis PM .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Laura, referitor la adda_lili, eu, de fiecare data cand i-am trimis pachetel, am sunat-o, sa-i spun, ea este operata de curand, din ce mi-a spus ieri, pe YM, este posibil sa i se fi infectat operatia, are 19 copci, poate de asta nu reuseste sa ajunga mereu la Posta...

Stiu ca odata am uitat sa o sun, m-a sunat ea, de la fratele ei, din cate stiu, e la tara, la mama ei, si vine special in Iasi pentru a ridica un colet sau altul, atunci cand stie ca are de primit...

Mie nu mi s-a intors niciun pachet trimis ei...

Daca mai apar cosmetice, va rog, daca se poate, sa nu-l uitati pe Cosmin-Mihai, trecut in dreptul meu, ma gandesc ca i-ar prinde bine, chiar nu stiu daca mama lui foloseste produse speciale pentru copii sau, din lipsa de informare si de bani, apeleaza la cele obisnuite...




Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Multumesc si eu tare mult, fetelor, maine pun coletele la posta.

O sa fac ordine si pe la jucarii, sigur gasesc ceva si pe acolo.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Laura, referitor la adda_lili, eu, de fiecare data cand i-am trimis pachetel, am sunat-o, sa-i spun, ea este operata de curand, din ce mi-a spus ieri, pe YM, este posibil sa i se fi infectat operatia, are 19 copci, poate de asta nu reuseste sa ajunga mereu la Posta...

Stiu ca odata am uitat sa o sun, m-a sunat ea, de la fratele ei, din cate stiu, e la tara, la mama ei, si vine special in Iasi pentru a ridica un colet sau altul, atunci cand stie ca are de primit...

Mie nu mi s-a intors niciun pachet trimis ei...




Selene ,am sa-ti scriu aici ce ti-am scris si pe messenger .Eu nu neg ca fata asta chiar are nevoie de ajutor dar 6 (SASE ) persoane s-au plans ca li s-au intors coletele inapoi si una dintre ele ,pentru ca nu a stiut ce are de ridicat de la posta,a fost nevoita sa replateasca transportul cu ultimii bani aflati in casa pana luni .Asa cum nici mie nu imi convine sa platesc de 2 ori colete pe care persoana respectiva nu se oboseste sa le ridice (coletele stau 5 zile la posta dupa care sunt trimise la expeditor ) asa sunt sigura ca nu le convine altora ! Adda_lilli trebuie sa stie ca la urmatorul colet refuzat/trimis inapoi la expeditor o pun pe lista neagra cu mana mea !Si nu mai accept explicatii de nici un fel .Si pe alte forumuri s-au plans "fete" ca au trimis si li s-au intors coletele inapoi deci e caz general !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Adddelina_elena/adda_lili a postat si cerut ajutor pe nu mai putin de 15 forumuri .Consider ca cineva care are timp sa posteze pe atat de multe forumuri are timp si sa-si miste dorsala pana la posta !Parerea mea!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

De ce sunt trecuta pe lista neagra? ce negot am facut eu? si ce cersetorie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Laura, referitor la adda_lili, eu, de fiecare data cand i-am trimis pachetel, am sunat-o, sa-i spun, ea este operata de curand, din ce mi-a spus ieri, pe YM, este posibil sa i se fi infectat operatia, are 19 copci, poate de asta nu reuseste sa ajunga mereu la Posta...

Stiu ca odata am uitat sa o sun, m-a sunat ea, de la fratele ei, din cate stiu, e la tara, la mama ei, si vine special in Iasi pentru a ridica un colet sau altul, atunci cand stie ca are de primit...

Mie nu mi s-a intors niciun pachet trimis ei...




Selene ,am sa-ti scriu aici ce ti-am scris si pe messenger .Eu nu neg ca fata asta chiar are nevoie de ajutor dar 6 (SASE ) persoane s-au plans ca li s-au intors coletele inapoi si una dintre ele ,pentru ca nu a stiut ce are de ridicat de la posta,a fost nevoita sa replateasca transportul cu ultimii bani aflati in casa pana luni .Asa cum nici mie nu imi convine sa platesc de 2 ori colete pe care persoana respectiva nu se oboseste sa le ridice (coletele stau 5 zile la posta dupa care sunt trimise la expeditor ) asa sunt sigura ca nu le convine altora ! Adda_lilli trebuie sa stie ca la urmatorul colet refuzat/trimis inapoi la expeditor o pun pe lista neagra cu mana mea !Si nu mai accept explicatii de nici un fel .Si pe alte forumuri s-au plans "fete" ca au trimis si li s-au intors coletele inapoi deci e caz general !

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!


Am inteles, Laura. Stiu ca incercai si tu o data cu disperare sa dai de ea, un numar de telefon, ceva... O sa vad si eu cum devine situatia...




Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit







Mergi la inceput