*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (374)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

da...am zis pana aici. si m-am apucat sa scot beteala din pom si se trezeste terorizaurul si...:"mammmmmmmmmiiiiiiiii, unde-i mocshu'???"...ii zic ca inca e in pom, dar trebuie sa faca nani pana la iarna. bai nene, urlete, furii, nervi, a inceput sa traga de pom, de globuri: "mocchuuuuu' meuuuuuu". a aparut si zana zorilor urland si ea ca ii iau moshu...am renuntat, am lasat balta tot in mijlocul camerei si pac, a aprut omul meu. "ce faci????" ii zic il trimit la mama lui pe moshu, sa se duca in laponia lui sa ma lase in pace cu zapaceala asta si cu zapada lui nesuferita.
aoleuuuu. iar jaleeee!!! "babazaaaaaa!!! vreau babazaaaaa!!".
am zis ca dupa ce adoarme, in seara asta, daca nu dispare pomul cu mosh cu tot, il arunc pe geam!!! asa, plin de moshi uraciosi!!!

simo, bb 3 zici??? noooooo wayyyyyy!!! ma haleste bb2 pe paine, cu fulgi cu tot deocamdata, nu stiu daca mai ramane ceva de rontzait si pt bb3...si ca tot mi-am amintit, SA NU UIT SA IAU PASTILA AZI!!!
cat despre putzi, de ce nu incerci crema aia, mercurialis salbe? teo are putza decalotata complet cu ea, fara probleme, plansete, traume.

zozelici cu sclipici, . sa faceti o fetita minunata ca si blondul mic si dulce. merge si un baietoi ce ti-e cu visele astea!!!

blanka, , vine soarele si la voi si se face bine eric! o sa vezi, VA FI BINE!!!

mimo, mai, la omu' meu chiar e chestie sentimentala . i-am promis ca-i dau voie sa intinda luminitele prin casa

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela


Suntem insarcinati!! Cu ajutorul lui Dumnezeu,o sa mai avem un sufletel!! I-am spus si lui Mihai ca mama are un BB in burtica si a pus mana pe abdomenul meu si a zis-bitzelu'(baietelul)

Ma doare putin burta,dar mai ales-spatele,cam la CM..Bag nospa si utrogestan si..sper sa fie bine..Petele alea sper sa fie de la implantare,sper ca puiul e in uter si creste frumos. Baietii au iesit afara,iar eu am ramas sa stau intinsa..
Am inceput un nou capitol din viata noastra,eu asa simt..Iar Dan,simte ca e titzaEu n-am feeling-uri de-astea

Sunt uimita cum am trecut de la refuzul vehement de a mai face copii curand si dorinta nebuneasca de a mai avea unul chiar ACUM!! Sunt sigura ca pierderea de luna trecuta,ne-a facut sa ne reanalizam prioritatile si sa zburam cu ochii inchisi,fara sa ne gandim la viitorul financiar,locator si spatiar! Da,da-vom mai avea un copil si-o sa fac tot ce-mi sta in puteri,sa-l aduc pe lume!
Va multumesc pentru sustinere! Nici nu stiu daca va puteti inchipui,cat de mult conteaza!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!
ce m-au emotionat cuvintelele tale..sa fie asa cum va doriti voi,sa ai o sarcina usoara,sa ai o Titza sanatoasa si frumoasa la fel ca sufletelul blond..doamne ajuta sa fie bine!!!!

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

oameni buni, dar aveti ciripeala pe craca, nu gluma!!
sa va zic ce-am patit eu azi??
pe la 10 dimi, ma suna unu', de la o firma de curierat, ca are un colet ptr mine..eu, habar nu aveam ce ar fi, dupa numele expeditorului, mi s-a parut ca ar fi PT, mineralele, care le asteptam..numai ca eu le comandasem prin posta..zic, ok, nu-i bai, asta e..platesc curierul.. ala, ca nu ajunge intr-o ora la mine, sa-i dau alta adresa si la pranz vine acolo..ii dau adresa soacra-mii, ma tot suna, ca ba nu gaseste, ba intarzie, pe la 5, ajunge.. eu, sa scot banii sa platesc, intreb cat si ala cica 'NIMIC!', eu zic ca sigur e o greseala, nu se poate,. sa verifice! omu' ma preseaza sa semnez de primire, ca mai are si alte livrari, si ca el nu are nicio suma de incasat..eu, nah..soc si groaza, ca era totusi o suma.. ma gandesc primul lucru ce sa fac, sa trimit un mail la PT, sa le spun de eroare.. desfac si plicul, si alt soc: erau mai multe produse, dar erau si ale mele
sa pic jos! ma mai uit si dau peste un plic, cu o felicitare..o deschid, megaultrasurpiza, m-a busit plansul, foarte frumos scris.. toate erau cadou de ziua mea din partea cuiva special, total neasteptat, putin straniu datorita uriasei surprize, recunosc, dar atat de frumos..multe 'prietene bune', care au mancat/baut/dormit la mine acasa, m-au uitat.. si uite de unde poate veni surpiza descoperirii unor oameni pe care poate nu i-ai intalnit(inca), dar sunt muuult mai aproape de tine, inteleg niste lucruri si iti insenineaza ziua !

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

dupa ce veniram de la socrosenii, am mers in IOR ca nu ne-ntelegeam cu Muffy, cu 'paaa-paaa-paaa' la infinit, asta-i semn clar ca tre sa-si faca musai kilometrii zilnici:)) ne-am intalnit cu Butucica si Andrei! si acum il striga Muf pe "Arrrrrriii" si ii face 'paaa':))
am citit de simo si bb micu..offf..si Muf a avut picior valg, dar cu masaj s-a rezolvat, la el nu a \fost pronuntat.. oricum, bine ca l-ati descoperit acum, se repara mult mai usor decat mai tarziu.. osafiebine!
mimooodestept Dudell!!
ariela chiar ca nu am vazut demult pe Teo, este un frumos, si e tot mai blond!!si Aelxa a crescuuuut, dulce tare este si ea!tare rau cu bradul:))))
ca ziceati de inst Cantacuzino...noi cand mai avem de facut vaccin?..la 2 ani este ceva?
blanka draga de tine, aici suntem!ah, si bine ca ai pus la punct dra de familie
Zoze, esti bestiala!! Felicitari, sa fie intr-un ceas bun si tot binele din lume!!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Zoze ma bucur mult pt voi! Sunt sigura ca de data asta va fi bine! M-au emotionat cuvintele tale

Luny ce misto.Asta da surpeiza! Sa folosesti bucuroasa si frumoasa produsele!

Antonia a ratat astazi o intoarcere,a alunecat pe parchet si a venit cu capul de muchia caloriferului ..ce-a mai plans mititica ...i se facuse o umflatura maare si mov, dar i-am tinut vreo 40 min gheata si paine cu vin acolo si spre surprinderea mea , acum la culcare nu mai avea aproape nimic.Bine ca nu era Bogdan acasa ca facea ca toate alea, cred ca era in stare sa mergem la urgenta cu ea .
Problema e alta cu ea: de ieri a inceput sa i se umfle ochisorul drept, arata saraca intr-un mare fel, parca a intepat-o o albina, chiar nu stiu ce-ar putea fi. I-am trimis o poza pe mail doctorului si a zis ca nu pare conjunctivita, mai ales ca e fara secretii, posibil dupa parerea lui s-o fi ciupit-o ceva, dar ce?...ma indoiesc...si nu stiu cu ce sa-i dau, daca sa-i dau , sau sa astept sa treaca...incerc sa incarc o poza s-o vedeti ,poate aveti voi vreo explicatie..

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Ochisorul

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Luny, super cadoul, sa le folosesti sanatoasa dar de la cine eeeee? cineva cunoscut si de noi?? ca ma roade o curiozitate

Zozeeeee Doar pot sa-mi inchipui ce e in sufletelele voastre Inca o data felicitari

Naty???uer ar iu???
Tuchi?????
Bagati si voi doo vorbe pe crenguta


A adormit Stef in 10 minute, a baut laptele cu ochii inchisi...ce inseamna sa doarma doar o ora jumate la pranz...tz,tz,tz...ia sa schimbam noi programul, sa vedem ce iese...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela


Suntem insarcinati!! Cu ajutorul lui Dumnezeu,o sa mai avem un sufletel!!
Da,da-vom mai avea un copil si-o sa fac tot ce-mi sta in puteri,sa-l aduc pe lume!
Va multumesc pentru sustinere! Nici nu stiu daca va puteti inchipui,cat de mult conteaza!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!


Asa daaaa! da drumu la cuptor la maxim, sa dospeasca cozonacuuul
Tare m-ai emotionat. Ai vorbit serios ca mai vrei doi? Nu ca nu e frumos dar e gheutz :)

Simo, ce greu trebuie sa iti fie incearca sa vezi si partea plina a paharului, si anume ca este sanatos. Va doresc sa zboare saptamana ca gandul! si sa nu prelungeasca perioada cu ghips!

Mihu, pusesem un link despre stampila de pe ou. prima cifra din serie e de la zero (cel mai pur, bio), la 3 (ou tip kk)
tu ce mai faci, esti bine si optimista?

Luny, ce frumos

Blankar sa va fie de bine circumcizia :). Sa dea DD sa fie asta finalul problemelor!
Si sa nu iti fie teama sa te descarci aici, oricum tu esti mult mai tare decat ar fi multe alte mamici.

Mimo, m-am cracanat de ras cu gandacul

Bubu, si tu cu migrena? pe mine tocmai m-a lasat. De luna viitoare mi-am facut plan de bataie, cu buruieni preventiv, ca eu cam stiu cand tre sa vina migrena.

Nicol m-ati spart cu puzzle-ul!

Ariel, ce bine vorbeste Teo cat de frumosi sunt ei!


Va pup, ma duc sa imi odihnesc oasele. sunt franta, dar franta bine, nu franta rau

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

oameni buni, dar aveti ciripeala pe craca, nu
sa pic jos! ma mai uit si dau peste un plic, cu o felicitare..o deschid, megaultrasurpiza, m-a busit plansul, foarte frumos scris.. toate erau cadou de ziua mea din partea cuiva special, total neasteptat, putin straniu datorita uriasei surprize, recunosc, dar atat de frumos..multe 'prietene bune', care au mancat/baut/dormit la mine acasa, m-au uitat.. si uite de unde poate veni surpiza descoperirii unor oameni pe care poate nu i-ai intalnit(inca), dar sunt muuult mai aproape de tine, inteleg niste lucruri si iti insenineaza ziua !
ff misto si cred ca-i vorba de gudinde ,nu?da mi-am dat seama si simt cat de bune pritene sunteti si suntem,la inceput ziceam ca deh forum,sa mai treaca timpul dar de ceva timp mi-am dat seama ca nu pot sta fara voi faceti parte din viata mea,daca nu intru o zi sau o jumatate de zi ma gandesc la voi..uite azi n-am putut intra pana acu'pe seara si toata ziua am stat cu gandul la voi...ma bucur ca v-am intalnit si sper ca sa va intalnesc si face to face intr-o buna zi....multe si -ici si din partea mea bunei tale prietene care ti-a facut megasurpriza

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Zoze,uraaaa,Doamne ajuta samburelului sa creasca si sa va fericeasca.
Hai si tu Miha cu vesti bune!
Cuscra,offf,sunt alaturi de tine,de voi...va trece repede,desi trebuie sa-ti fie f greu,dea Domnul sa se faca rapid bine.
Blanka,ofof,draga de tine si dragul de Marc,mititelul...bine ca ati trecut de decalotat..Si Doamne ajuta si lui eric sa scape odata de carcalaci.Si zici ca nu-ti mai trebuie alta putza,aa?
Sovi,de unde ai luat uleiul de peste pe care l-ai aratat intr-o zi?
Nb

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput