*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (374)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Mimo, nu e musai sa se stranga "mizerie" acolo, la David niciodata n-am vazut. Si daca zici ca se vede doar cativa mm, inseamna ca nu e decalotat. Ca sa se decaloteze complet trebuie sa tragi pielicica in sus pana nu mai are ce sa se traga. Dar daca nu e nevoie nu i-o trage! Cred ca nu m-ati inteles corect: eu nu sunt pro decalotare sau contra ei. Eu am facut-o pur si simplu pt ca mi-era frica sa nu faca infectii sau sa ajung cu el la medic sa-l tortureze. Am incercat si am si reusit usor... Probabil daca nu reuseam ma lasam pagubasa... Ce bine e ca aveti fete!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Da, e clar ca mamicile care au decalotat zic ca asa e cel mai bine si invers. Este exact ca la nastere naturala vs cezariana. Unii chiar au nevoie de decalotare, iar altii nu, cred ca depinde de putzi, poate ca unele sunt mai stranse acolo ( adica au pielea mai stransa ) si altele sunt mai lejere. Nu stiu cum sa zic , dar intelegeti voi. Nico, daca la voi e bine asa, atunci e super ok, lasa asa in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

EXplicatie suplimentara Mai mult de atat nu pot trage ca ata e grosimea buricului degetului meu, ca doar n-oi prinde-o cu penseta In plus, ceea ce ramane e imbracat intr-o pielita alba transparenta ,care, daca as trage mai mult s-ar rupe sigur. Copilul incepe sa dea semne de nervozitate la nivelul acela, deci eu ma opresc pentru ca simt ca aia e limita . E ok asa? Mor ca nu pot sa vad filme pe tema asta Nu de alta, dar poate as intelege naiba si eu odata

Baiii, eu nu-s nici pro nici contra, fiecare face ce vrea, mie sa-mi raspundeti la intrebari, da??? Nu va fofilati

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Poate si putele s-au mai schimbat, Nicoleta, n-am vazut asa multe ca sa-ti spun. Dar care e problema, daca zici ca e ok asa la baietii tai, de ce ai mai deschide subiect?? N-ai ce face? Vrei sa-ti umpli timpul? Ca te asigur ca nu mai scapi din subiect asta never ever! Plus ca o sa apara pareri pro si contra, fiecare argumentate de n-o sa mai stii ce sa faci si cum....asa ca stai mataluta linistita si vezi-ti de treaba ta

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


Ioana, asa voi face . Considera discutia asta incheiata.

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Haha,ce sb fierbinte..
Nico,si eu mi-am spus ca acum 30 ani nici nu se stia de decalotare,eu am intrebat-o pe socrela si cica nu stia de asa ceva,si eu am mai zis-o:"stim toate ce putze avem acasasi sunt ok".Asa ca si mie mi se pare suspecta treaba asta cu decalotarea.My opinion..deocamdata.
Vali,las ca-i bun si puzzle-ul cu alfabet,asa incepe sa invete obiectele din imagini si sa recunoasca litere.dar ma miram ca zicea Sovi ca Sashone introduce rapid literele in gauri..

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Clau, Simo, multumesc pentru raspunsuri. Intreb fiindca ma gandesc la viitor, nu stii cum sa faci sa fie bine 100% (dar in legatura cu ce putem fi siguri 100%?). Si stiind ca Stefan refuza asta, dar ca nici probleme cu infectiile nu a avut... imi tot spun ca e bine ce fac. Si tot strang probe "pro" si "contra".

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui numeioana

Mimo, Ca sa se decaloteze complet trebuie sa tragi pielicica in sus pana nu mai are ce sa se traga.
Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.


sau in jos...depinde cum e orientata dansa putza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Gecko , ai dreptate!

Nicoleta, sper ca nu te-ai suparat!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Pentru Mimo :

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bubu, am uitat sa iti spun ca nu stiu cat mai rezist cu regimul. Nu imi plac deloc branzeturile si drept urmare nu pot manca mai mult de 2-3 lingurite de branzica de casa si un iaurt pe zi, iar atatea legume crude imi fac rau la gastrita care nu m-a mai suparat de 3 ani. Cred c-o sa schimb pe ici pe colo... stiu ca daca schimb nu va mai avea acelasi efect, dar, dupa cum se vede la cantar (2 kg si putin in doua zile jumate) o sa slabesc si daca mananc in continuare light, fara paine si dulciuri. O sa imi iau bomboane fara zahar sa sug una-doua pe zi sa-mi potolesc pofta de dulce...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput