*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (374)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Nicoleta, da, Razvan se decaloteaza singur la fiecare baita. Asta dupa ce a trecut prin decalotare fortata la doctor si n-a uitat saracutul durerea de atunci , desi avea in jur de 2 anisori. Acum are mereu grija sa curete tot timpul acolo. Eu am decalotat primul anisor dar apoi am crezut ca nu mai e nevoie si dupa inca 1 an s-a inflamat tare, s-a umflat si n-a mai putut sa faca pipi. N-a ajuns la fimoza , au reusit manual, dar l-a durut tare si ce mizerie a iesit de acolo, nu pot uita!
Deci, eu trecand prin asta sunt pro decalotare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nicol, Blanka, sanatate multa puilor, sa se faca bine rapid!
L-am vazut pe Andreiul, ce frumos s-a facut!

Zoze, am uitat daca ti-am urat sau nu felicitari si sarcina usoara! Sa fie bine, da?

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca2107

Bubule, iti studiam cura. Toate bune si frumoase pana in saptamna a3-a , ori nu pricep eu ori carne/peste cu salata toata saptamana dimineata, pranz si seara??

Raluca mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)



Da, fata, asa e...cam naspa ca sa zic asa, dar ne descurcam Incepe sa fie tot mai restrictiva, pana in a treia saptamana, apoi iar combina multe alimente.

Si atunci papi dimineata salata verde cu ton si alte legume sau in loc de ton, pipet de pui, rece. Si merge, tine de foame, bine, Apoi ziua fripturica calda, peste la gratar/cuptor cu diferite salate.

Si saptamana a doua e nasoala pt. ca nu mai am ce rontai intre mese, nu am fructe Dar fac o salata mica verde, cu castraveti si pui rece, e minunata


Sovi, nu are nici unul De ceee? voi aveti? papa de o saptamana fructe dimineata si de azi ii baga si cereale in fructe . De saptamana viitoare ii da legumele


Uite ca citeam din urma si nu am apucat sa scriu pana acum...ma uscam la par si citeam
revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ioana, adica acum 30 de ani erau altfel putzele??

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu as deschide subiect la Parintii... sa intreb daca cei care au decalotat au baietii ok, si cei care nu daca tot asa... Dar mi-e ca apare vreunul si incepe cu mistourile si imi piere cheful...

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simo, David cum face? Se curata acolo sau nu?

Adica ma gandesc asa: il decalotezi cativa ani si dupa aceea nu mai vrea... la ce l-ai mai decalotat?

Ioana, si Stefan a fost taiat, dar a avut 3 incizii miiicuuute care acum nici nu se mai vad (ne-a explicat medicul ce ii va face, nu ca am fi vazut vreodata inciziile). El nu mai vrea de mult timp sa fie decalotat, zice ca il gadila... Si nici infectii urinare nu a avut vreodata. Si nici nu vrem sa ii spunem de "operatie".

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nico,David se spala mereu la putzi.A fost decalotat la vreo 5 luni si pana sa se spele singur ,il spala tati!
Sanatate lui Matei

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bai fetele lui Dumnezeu, omorati o baba proasta ca mine cu decalotarea asta Sunt intr-o ceataaa densaaa ca nici cum ma cheama nu mai stiu
Eu stiu sa explic asa inginereste In stare naturala , "obiectul" are doua grosimi :mai gros la "radacina" si mai strans la capat unde de fapt este doar piele (fara umplutura Mie sa-mi raspundeti pe capitole ,da? Deci , pana aici, asa trebuie sa arate sau deja e in neregula?
Apoi, daca incerc decalotarea, apare "continutul" dar...nu mult, cativa mm acolo...capul Nu gasesc niciodata nicio mizerie nicaieri Intrebare: cat de mult trebuie sa iasa ca mie mi se pare ca aia-i toata ? Unde naiba trebuie sa fie mizerie ca nu pare sa aiba loc sa incapa nicaieri
In ceea ce priveste barbatii nostri, nu cred sa fie vreo soacra sa fi facut asa ceva (eu n-am intalnit, toate babele se uita crucis) si niciun tata cu care am mai avut onoarea sa abordez subiectul nu-si aminteste. Medicul minune (cel care va place voua , care-l vede pe Vlad) a zis ca nu e cazul sa ma agit pt ca el a vazut barbat in toata firea , avand doua fete studente si o viata sexuala consumata deja, NEDECALOTAT . Asa caaa...asta-i cu trecutul. Cu prezentul, va ro sa-mi raspundeti la intrebarile de mai sus, pana nu mor de inima aici.
PS In evaluarile medicale pt armata, circumcizia este trecuta la capitolul "handicap"
Blanka, tu nu lua in considerare draga mea, niciuna din discutiile de mai sus caci la tine situatia e alta, mult diferita, si ai toate motivele din lume sa sufli si-n iaurt. MUlta sanatate baietilor

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Noi pe Sam l-am decalotat deoarece avea mereu infectii urinare...si dupa decalotare,nimic-au disparut!
Soacra-mea(Dumnezeu sa o ierte)mi-a zis ca ea l-a decalotat pe baiatu-su,deci..acu 31 de ani erau si mame care decalotau baietii

mami de David, Sam si Siluan

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Poate si putele s-au mai schimbat, Nicoleta, n-am vazut asa multe ca sa-ti spun. Dar care e problema, daca zici ca e ok asa la baietii tai, de ce ai mai deschide subiect?? N-ai ce face? Vrei sa-ti umpli timpul? Ca te asigur ca nu mai scapi din subiect asta never ever! Plus ca o sa apara pareri pro si contra, fiecare argumentate de n-o sa mai stii ce sa faci si cum....asa ca stai mataluta linistita si vezi-ti de treaba ta

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput