*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (374)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Kya, Clau , deja am comandat carti de iepurasi pentru finuti . Chiar e o super idee. Lui Sabin vreau sa ii iau asta de ziua lui:
http://www.intrasavezi. ro/centru_forestier_winnie/207.htm - cu spatiile de rigoare
Ati vazut-o live pe undeva?? E suficient de mare oare?? Ca nu as vrea sa incapa doar un an, doi in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Sovi,sarumana,toate punctele centrofarm au plafar?ca m-as duce sa iau de la ei,nu mai stau dupa curier,plus ca la produsele care se inghit am o oarece reticenta,ca nu stiu cum depoziteaza ei produsele etc.
Nicol,ofof,ce rau imi pare de micuta ta..Doamne ajuta sa se rezolve rapid ochisorul.
Blanka,ofof,saracii de voi..imi pare tare rau..Doamne ajuta sa-si revina putza.
Raluca,om vorbi de un biolog in devenire (Sabin)?
Ariel,ce haiosi sunteti cu pomul..eu nu as fi rezistat sa-l vad pana acum..

Nici noi nu avem chef de party pt. ziua Teodorei,mai ales ca 1 aprilie pica in joia Pastelui,ne-am propus s-o aniversam de Pasti,dar in asa zi mare fiecare e la casa lui,la masa lui si nici nu stiu cum sa facem.Daca mai amanam,trec prea multe zile si nu mai are farmec.

I-a luat tati Teei aseara puzzle Alfabet si Ferma de la Melisa.Nu e f incantata,i se par cam grele,aseara le-a tot manevrat,eu am ragusit cat i-am explicat..f greu face asocierea unei litere cu poza lipita pe locul unde ar trebui asezata litera...si deja a pierdut o litera..nu e de gasit nicaieri.

mami de TEA (1.04.08)

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Eu am gasit asta: http://www.cartipersonalizate.ro/produse.php


Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!


Noi le-am facut la gradi copiilor de 1 Iunie si au fost foarte incantati...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

Vroiam sa va zic mai demult-pe trilulilu sunt multe episoade din mickey mouse club house,preluate de pe tvr1.Asta..pt.fanii mickey
Sa vad daca pot sa pun linkul..

AICI




Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!


Sarutmana pt link...
Noi suntem fani Mickey si cum ne trezim dupa 8, nu prea prindem pe Disney Chanel, iar pe Youtube sunt putine in romana...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Blanka, Nicol, sanatate puiulor, sa treaca repede!

Eu nu l-am decalotat niciodata pe Matei, sunt sigura ca nici soacra mea pe A, ca am intrebat-o. La Stefan s-a bagat fara sa intrebe medicul de familie si am ajuns la operatie... (adica l-a decalotat fortat, preputul s-a strans tare ca s-a facut cicatrice si a facut abia atunci fimoza). La Matei insa nu este nimic strans, in curand lucrurile se vor aranja natural, fara stres. Iar asa-zisa mizerie este fiziologica, se zice mai nou (sau mai vechi). Barbatii vostri isi amintesc sa se fi curatat asa cand erau copii? (este retorica )

Blanka, la voi inteleg ca va este frica de infectii. Sa treaca repede si sa faca pishu fara sonda. Il inteleg si pe micut, ca cred ca ustura taaare rau!

pe toata lumea!

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Stela, de ce i-ati luat cu alfabetul de la varsta asta??? N-are cum sa isi dea seama de corespondenta litera-cuvant de pe acum..Pune-l bine pt mai incolo...

Blanka, cred ca la Luca o sa avem de tras cu decalotarea, ca are o gaurica mica la putza si n-am cum sa decalotez eu. La Matei a fost simplu, s-a rezolvat de la sine..

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vali, si la Matei gaurica era mica. Acum, fara nimic-nimic, este suficient de mare, se vede jumatate din ce este "dincolo". Serios, de ce nu va intrebati sotii daca, mici fiind (de la 4-5 ani incolo) obisnuiau sa se decaloteze cand se spalau, sa se curete si acolo? Si daca mai tarziu nu va vor mai permite sa ii decalotati (ex. Stefan), ce veti face? Clau, tu pe Razvanel il decalotezi la baie? Face el singur asta? Nu vreau sa redeschid polemici. Vreau doar sa imi expun, iar, punctul de vedere .

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Valentina, e prea devreme cu decalotarea acum. Cica pana la 5-6 luni sa nu umbli la putzi...abia apoi sa incerci la baie, treptat, fara sa-l chinui. Si eu, la inceput, am crezut ca n-o sa-l decalotez in veci, dar incercand in fiecare zi, la baie, am facut-o si n-am mai avut nevoie de nicio interventie.


Am slabit deja 2 kg in 2 zile...cred ca trebuie s-o las mai moale, Bubu. Tocmai am halit zaziki si un kk (ou) fiert. Bai, eu nu stiu unde gasiti voi oua care nu au 3 in fata. Aici nu sunt. Iar iarna suntem nevoiti sa mancam din astea, pt ca gainile nu prea mai fac treaba.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Nico, bine ca mi-ai zis, sa nu ma stresez degeaba...

Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nicoleta, acum 30 de ani era altceva, nu cred ca putem compara ce se intampla atunci cu ce e acum...asa, in general, nu la subiectul asta neaparat. Eu n-as fi tinut atat de mult sa-l decalotez daca nu aveam experienta nepotului, care a trebuit dus la chirurg si taiat acolo, ca sa nu mai faca infectii urinare. Si, pt ca l-a taiat, arata cam urat putzi si eu tin si la estetica

Sotul meu a tinut mortis sa-l decalotam, pt ca el nu a fost si a avut de suferit din cauza asta...nu stiu de ce, nu l-am intrebat

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput