*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (374)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

am scris un ditai mesajul dar n-am fost logata si l-am pierdut .....nu pot sa reiau,poate la noapte...

mimo esti zapacita rau

nicoleta nici eu nu l-am decalotat total pe andru..am incercat dar nu merge dar n-am fortat,pediatru de la craiova cand era andru bbelush imi zicea sa-l las pana dupa 1 anisor...si l-am lasat si mi-a fost frica si dupa 1 anisor sa fortez,am vb cu un chirurg la craiova sa merg sa-l vada sa vedem ce o zice,sper sa se rezolve simplu fara bisturiu...credeam ca sunt singura care nu a decalotat putica...eu am avut o teama pentru ca sora mea l-a decalotat pe baietelul ei de micutz si pe la 2 anisori a avut probleme de a ajuns cu el la urgente,i se umflase puta,pielicica blocata ,tipete etc..asta vara erau in concediu la suceava si la fel i se umflase putica,si se decaloteaza si spala f atent ,el are acum 5 ani se decaloteaza singur..dar sub supravegherea sora'mi dar tot a facut infectie ,este sensibil acolo,stres,frica... etc... asa ca am ramas cu frica si n-am insistat...da nici soacra nu l-a decalotat pe randunoi nici nu auzise de asa ceva...

ff misto carticica personalizata,clau si kya mersi ..vreau sa-i fac si eu lui andru plus cd personalizat..

cat despre party de ziua lui nu cred ca facem pentru ca este in vinerea pastelui ..asa ca nu stiu...

sunt pareri pro si contra dar nu trebuie sa ne contram ,atacam..ne spunem parerea, daca am putea in stilul lui mimo ce bine ar fi..va ...cu decalotat sau fara eu zic ca oricand pot aparea probleme...


zoze mersi pt link si andru e fan mickey dar mai mult pluto

raluca f misto cadoul pt sabinel..cred ca-i destul de marisor..n-am vazut pe nicaieri...


RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

vad discutia despre decalotare...in primul rand, fiecare stie cat il ingrijoreaza putza copilului sau...nici eu nu sunt de acord sa-l fortezi!! nicoleta sotul meu zice asa: la 4-5 ani nu-si aminteste sa se fi decalotat singur, dar sigur inainte de 10 ani stia despre ce e vorba..insa la 1 an a ajuns si el la operatie de fimoza si mama lui il curata periodic dupa asta..un prieten de-al sotului a ajuns la operatie de fimoza la 28 de ani, din cauza ca parintii au aburit-o atata stiind ca el are ceva acolo, indiferent cate gagici a avut la viata lui..acum, parerea mea este ca suntem in 2010 si avem acces la atatea informatii, deci decidem in consecinta..pe vremea aia nu se stia prea mult despre asta, si cred ca asta e principala cauza ptr care parintii nostri nu ii decalotau/splau/etc... daca vrem sa fim traditionalisti, hai sa nu ne mai epilam, ca asa era pe vremuri sau asa ne-a lasat natura, hai sa nu ne dam cu deodorant sa fim natur, sa hranim copii cu paine goala,aia ii face mari, ca asa am crescut si noi...dar suntem in era in care mai avem putin si zburam pe Marte...daca doctorul decide sa faci asta ca act medical(cum a fost si-n cazul lui Matei), eu merg pe mana lui... si evident ca dupa aia cureti periodic, dar uite ca Muf nu ma lasa mereu, iar daca zice 'nu', il las..insa nu trec saptamanile! fiecare adopta varianta pe care o doreste, dar eu tin cont si de recomandarile medicale, mie nu-mi place deloc conceptia 'cum era pe vremuri?'.. eu traiesc in prezent.

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

nico inca ceva..o data decalotata, nu ami sunt probleme..iar rostul e igiena, pt mine e egal cu spaltul pe dinti si epilatul..
mimo inteleg ca putza ta e pe drumul cel bun pielea 'fara umplutura' e preputul, iar daca vezi gaura 'la cap' e ok.Mufa e curat ptr ca e intretinut:)) mie mi-a exemplificat pe larg iubu, ia pune Mimu la treaba:))
ah simo, deci si soacra-mea e culta!
ioana incearc-o pe Bilic
alte intrebari??

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

...daca doctorul decide sa faci asta ca act medical(cum a fost si-n cazul lui Matei), eu merg pe mana lui...
Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


de ce tin eu minte ca tot un doctor...sau doctorita...iti propunea taiatul sub anestezie generala...sau pe viu...nu mai tin minte exact detaliile...tin minte doar disperarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Mai eu mor aici de ras
Dna Gecko , organ competent vorba aia, a aparut si mi-a explicat cum e cu vectorii sus/jos si tuleo
Dna Olga, o duamna ca de obicei MULTUMESC, uite asa, pe DC, visele se transforma in realitate
Sa va mai zic ca in timp ce urmaream f atenta filmul de la Olga , imi fug asa pe langa ochi ultimele doua randuri din mesajul Ioanei, mesaj aflat imediat sub film "sa sug vreo doua...." zice ea. Bai nene , mi-au iesit ochii din cap , bineinteles ca m-am calmat, fata trecuse la un alt subiect...dar eu obsedata
Si nu in ultimul rand aparu Lunycare m-a calmat, ca eu mai aveam putin si i-o demontam copilului sa o spal separat Eu nu stiu ce vrei sa spui cu "explicat Mimu detaliat" dar uite ca m-ai prins Eu d-aia nu-l intreb ca sa nu-mi explice detaliat, pentru ca am primit si eu aceasta oferta imediat ce am deschis subiectul


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

Citat:
citat din mesajul lui luny

...daca doctorul decide sa faci asta ca act medical(cum a fost si-n cazul lui Matei), eu merg pe mana lui...
Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


de ce tin eu minte ca tot un doctor...sau doctorita...iti propunea taiatul sub anestezie generala...sau pe viu...nu mai tin minte exact detaliile...tin minte doar disperarea.

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!


asa e, insa nu asta era in discutie..dar ideea era ca propunea decalotarea inclusiv dr-ita asta.. metoda in discutie a fost clar scoasa din calcul, vroia cu operatie, anestezie generala, iti amintesti corect..insa alt medic ne-a ajutat invatandu-ne manevra, si treptat am reusit noi, acasa, fara sa urle Mufa sau sa-l doara vreodata.. cand vedeam ca nu-i convine, ne opream.. la era era f stransa, abia mai facea pipi..nu regret nicio secunda ca am procedat asa, nu am vrut sa risc sa patesc ca Razvi al Claudiei, nepotelul Ramonei sau al Ioanei..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Fata,voi imi zapaciti neuronul,cu decalotarea voastra
Eu prin decalotare,inteleg procedeul de tragere a pieliitei ce acopera glandul,pana cand acesta iese la lumina,in intregime..Cu alte cuvinte-beleste putza,puiutz!! Eu am incercat o singura data(sau de 2),la indicatia unei dr.,am vazut ca Mihaiului nu-i place si l-am lasat..La baie,ii masez usor putza acolo si gata(fara sa trag).Am observat acum vreo 2 saptamani,cand baietul era in plina erectie,ca s-a decalotat complet

Sunt curioasa-gecko tu i-ai umblat pe-acolo?! In Australia,care-i protocolul?

Am si eu o intrebare: ce vaccin urmeaza si cand?!




Ela,sufletelului blond si a unui samburel!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Off, fetelor, mi-e teama sa nu va suparati unele din cauza discutiei asteia...

Mimo, mai, esti de groaza groazelor, la ce poate sa te duca gandul, vezi?? Subconstientul tau vorbeste

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Edit: urmatorul vaccin este DTP-ul la 4 ani, Zoze. Eu stiam ca e la 3, dar acum m-am uitat si se pare ca de anul trecut s-a schimbat schema: http://www.babyonline.ro/Copilul-tau/Sanatate/Noua-schema-de-vaccinare-pentru-copii-din-2009.html?a=3550/1063896

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

vad discutia despre decalotare...in primul rand, fiecare stie cat il ingrijoreaza putza copilului sau...nici eu nu sunt de acord sa-l fortezi!! nicoleta sotul meu zice asa: la 4-5 ani nu-si aminteste sa se fi decalotat singur, dar sigur inainte de 10 ani stia despre ce e vorba..insa la 1 an a ajuns si el la operatie de fimoza si mama lui il curata periodic dupa asta..un prieten de-al sotului a ajuns la operatie de fimoza la 28 de ani, din cauza ca parintii au aburit-o atata stiind ca el are ceva acolo, indiferent cate gagici a avut la viata lui..acum, parerea mea este ca suntem in 2010 si avem acces la atatea informatii, deci decidem in consecinta..pe vremea aia nu se stia prea mult despre asta, si cred ca asta e principala cauza ptr care parintii nostri nu ii decalotau/splau/etc... daca vrem sa fim traditionalisti, hai sa nu ne mai epilam, ca asa era pe vremuri sau asa ne-a lasat natura, hai sa nu ne dam cu deodorant sa fim natur, sa hranim copii cu paine goala,aia ii face mari, ca asa am crescut si noi...dar suntem in era in care mai avem putin si zburam pe Marte...daca doctorul decide sa faci asta ca act medical(cum a fost si-n cazul lui Matei), eu merg pe mana lui... si evident ca dupa aia cureti periodic, dar uite ca Muf nu ma lasa mereu, iar daca zice 'nu', il las..insa nu trec saptamanile! fiecare adopta varianta pe care o doreste, dar eu tin cont si de recomandarile medicale, mie nu-mi place deloc conceptia 'cum era pe vremuri?'.. eu traiesc in prezent.

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Luny, eu am crescut la bunica, unde pe oua nu scria nimic, unde laptele era proaspat muls, unde branza nu avea conservanti etc. Si bunica e adevarat, nu mirosea a deodorant, dar mirosea a levantica si a bucuioc, purta haine bio si gatea cu lemne, inclusiv painea pe care nu o mancam goala decat de pofta era facuta la cuptor cu lemne, pana a "lovit-o"... butelia. Daca despre vremurile astea vorbeai cand vorbeai despre traditionalism, eu vreau traditionalism. A, am uitat, bunica nu se epila, era blonda.

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput