MONTIGNAC (133) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

'neata feteloram intat si eu sa dau raportul oficial dar vad ca nu e cazul....sorry...la mine e cat a fost si vineri 81 deci am trecut cu bine peste we

MONNVAS pt ca reusesti sa consumi produse din lapte de capra...se zice ca e cel mai sanatos lapte dupa cel de magarita..eu am incercat in toamna sa fac o cura dar n-am reusit mai mult de doua zile..mi-am adus direct de la maria sa capra laptic proaspat si beam rece din frigider ca altfel cred ca...am facut si branzica dintr-un flacon ca am zis ca poate asa mai merge dar nu..doar mi-am pierdut timpul...n-am putut trece peste mirosul si gustul specific...persoana de la care am luat mi-a spus ca cel mai bun e laptele primavara cand capra mananca doar muguri..poate ca o sa mai incerc si eu odata sa vad daca e vvreo diferenta intre cel din toamna si cel din primavara ...poate va fi mai suportabil
ANDANII nu fii ''tlista''..eu nu ma supar ca nu modifici tabelul...cand o sa o faci sper in dreptul meu sa apara ceva cu 0 la sfarsit
bine-ai revenit in sa YMCA..Doamne cat de bine te inteleg in legatura cu dulciurile...oare n-om avea deficienta de crom?
sa ma lamuriti si pe mine cum sta treaba cu piftiile[racituri aituri ori cum le mai stiti]...nu de alta dar m-am indeletnicit si ieri si alaltaieri cu cate o farfuriesi ma intereseaza subiectul...retroactiv...ca am primit comanda si pe saptamana ''aviitoare''
meniul pe azi md- iaurt cu chifle wasa,p-ciorbita de pui iar cina sper sa fie 2-3 mere cu nuci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Maya, nu am reusit sa beau lapte de capra. Lapte simplu nu mai beau... ahaaaaa... de cand ma stiu. Din acest motiv nici orez cu lapte si nici taitei cu lapte nu servesc. Indiferent de lapte. Branza in schimb si iaurt... cat cuprinde. Am incercat sa fac iaurt din lapte de capra si mi-a iesit doar o data. Branza e delicioasa si i-as face si piticului.

Si eu sunt de acord sa suspendam tabelul saptamana asta

Andanii, nu-l poti lua cu copy-paste fara formatari? Ca in afara de bolduit numele noastre nici nu era nimic de formatat. e mai bine puiul?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Melany, io te intrebam ce pui pe langa ciuperca fiindca am o sursa de lapte si branza de capra (anume laptesibranzadecapra.ro ) si ma intrebam daca as putea pune lapte de capra pt kefir.


Aaa, pun lapte Zuzuz de obicei, de 3.5% grasime.
Scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca
fetele mele, e dr Oz la TV!!! are emisiune zilnica de azi incolo

gata, m-am lasat iar de dulciuri

singura idee pe care am retinut-o din cartea dlui Oz e ca atunci cand pici pe langa dieta, sa nu disperi, ci sa o incaleci din nou. deci, iata-ma-n sa!

am fost la shopping tot weekendul...ce mai...sunt plina de vicii si-mi cer iertare!




VAzut si eu emisiunea...mi s-a parut mai slabuta decat interventiile la Oprah, dar sa vedem cum se descurca in continuare...e mai usor sa raspunzi la intrebari decat sa faci singur totul.


Ce ai cumparat daca tot ai fost tot weekendul la shopping?

Buna idee ai retinut...inTUarcerea e importanta.Dar mai e una buna, sa ne "automatizam"un pic, ai vazut? MAcar o masa la fel in fiecare zi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Andanii, vorbeste cu un admin, moderator...vad ca marius a inchis subiectul!!

HAi fetele....suuuuuussss!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

melany, ai dreptate. a fost slabuta emisiunea de aseara dar finalul a fost superb! am fost foarte incantata sa-l vad dansand. da, da, da, e buna si aia cu automatizarea. ce-am cumparat? geaca, bluze, adidasi pentru mers (nu pentru sala), tricouri pentru sala...am fost o masina de cheltuit bani.

andanii, nu te supara. este o buna ocazie sa scriem mai repede si mai mult, cat sa umplem repede capitolul. eu am luat partea plina a paharului si anume ca sanse a scris mai mult decat de obicei, ceea ce m-a bucurat.

puisorul, cum a fost prima zi la gradi? povesteste-mi te rog...noi incepem operatiunea gradinita la fiica 2 prin martie-aprilie (sa fie putin mai cald)

meniu azi

pranz: ciorba de legume
gustari: migdale crude (cate 1 pumn de-al meu la fiecare gustare)
cina: ciorbita de vacuta
inainte de culcare: pomelo sau ananas

imi este foarte pofta de mese lichide, de aceea am meniul asta putin bizar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

ymca, tu cum mananci migdalele? eu le tin in apa de seara pana dimineata si a doua zi le mananc ca gustare. au un gust cu totul diferit si nu mai par asa uleioase.

Aseara am incercat iar sa fac paine A iesit ca naiba. subtire, tare, necoapta la mijloc, si acra pe deasupra! mai incerc o data si renunt, ca m-am plictisit s-o tot dau in bara.

si mai trebuie sa ma spovedesc ca am mancat strudel cu dovleac de la care nu ma pot abtine . Soacre-mea mi l-a adus aseara si era asa de buuuuun

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

neata fetelor...
mey montignacelor...asa exemplu imi dati voi mie?...pai intru si ce vad...in fiecare zi una sau alta cade pe de'laturi cu diverse scuze
pai noi aci trebe sa ne facem galerie una alteia sa nu cadem in alte minuni...ca si eu poftesc la niste floricele de o luna..si cand va aud pe voi ca mai calcati stramb unde se duce vointa mea?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Asa, Brindusik, cearta-ne ca asa ne trebuie! fii. Am fost o care !

(Am descoperit lista cu emoticoane)

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

pai meritati ninha
ce sa fac si io ma ecrt cu voi sa ma dau rotunda

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


Mergi la inceput