MONTIGNAC (133) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:



Citat:
spuneti-mi ce sa fac sa inchid subiectul..in caz ca l-am deschis io



Pai nu avem de ce sa-l inchidem...Scriem si noi toata ziua si-l umplem...

Andanii nu poate modifica tabelul

Brandusiko poti bea inka iar snitelele alea cum erau facute?
Eu le fac cu faina de naut.

Azi am papat seminte ..am stricat toata ziua..



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Sanse, dar semintele sunt ok in cantitate moderate mai ales daca nu erau prajite

Brandusa, si eu ca si Sanse vin cu intrebarea: dar snitelele cum erau facute? Iar pateul ala e ok? nu contine amidon sau alte chestii?

Ymca, pai ce faci mama, nu te lasasesi de dulciuri ?

Celelalte fete pe unde umblati? Haideti la raport

Acusor,a iesit painea integrala?

Meniu azi:
MD: surimi,gouda si ardei rosu
Gustare: caju crud
P: legume mexicane cu o pulpa la cuptor
Gustare: alune la niste prieteni in vizita( erau si clatite dar m-am facut ca nu le vad)
C: un suc de portocale, mere si gref

Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Puisorule, mie-mi trebuie un dictionar sau o enciclopedie ca sa ma prind ce-ai mancat tu azi.

Brandusik, io as vrea sa mai dau jos 2-3 kile, aveam 49 inainte de sarcina si acum mai am un pic de burtica... un pic mai multa... Dar la ce burta imensa am avut nu ma mira. Sunt si pitica, 1,57, deci n-am scuze sa ma multumesc cu 52 si ceva. Dar mi-a murit ambatzul sa le dau jos repede... Merge si mai incet.
Uite, de exemplu acum arat bine in pantaloni, dar inca nu pot purta rochii sau fuste, ca se vede burtica
In cazul in care raman mai mult in platou o sa ma bag iar la disociat, dar vreau mai intai sa ii dau lu' Monti toate sansele, adica sa il tin ca la carte si apoi om mai vedea.

Si ziceti ca as putea bea inka cu lapte degresat??

Andanii, unde esti?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Melany, io te intrebam ce pui pe langa ciuperca fiindca am o sursa de lapte si branza de capra (anume laptesibranzadecapra.ro ) si ma intrebam daca as putea pune lapte de capra pt kefir.

Aseara am mai citit dintr-o carte a lui Monti si m-am mai lamurit de una-alta.

Chiar, tufete montignace, cum e cu branza de capra? E voie sau nu e voie? Ca stiu ca era o mentiune speciala, da' nu mai stiu daca era de bine sau de rau.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

puisorul, ma lasasem dar daca m-a luat gura pe dinainte si m-am laudat peste tot.

fetele mele, e dr Oz la TV!!! are emisiune zilnica de azi incolo

gata, m-am lasat iar de dulciuri

singura idee pe care am retinut-o din cartea dlui Oz e ca atunci cand pici pe langa dieta, sa nu disperi, ci sa o incaleci din nou. deci, iata-ma-n sa!

am fost la shopping tot weekendul...ce mai...sunt plina de vicii si-mi cer iertare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

intrasem mai devreme ca sa zic ca si eu mi-aduc aminte ca recomanda branza de oaie sau capra (nu pe cea de vaca) dar nu in fiecare zi. eu mananc de vaca, cam 1-2 portii/ saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

monnca...pai din cate stiu eu...ca negravida niciodata:)) ..burtica o dai jos prin abdomene nu neaparat prin tinut regim...
puisorule snitele is facute cu faina de naut si ou... si pentru cine a mai intrebat ca am uitat sirul...da e pate fara porcarii..singuru vegetal de la noi care nu are asa ceva...eu le-am luat pe toate la etichetat (adik le-am citit eticheta) pentru ca de fel nu prea imi place pateul animal...ii spune Inedit, si aici is 2 tipuri unu destul de scump la vreo 5 ron dar culmea are idiotenii...si asta e la 2,6ron si-s in ambalajul ala 2 cutiute..numai ok sa mananci una la o masa...sau ambele daca esti flamda rau, is in 3 sortimente:ciuperci, masline, si picant(pe asta abea acum l-am incercat e cat se poate de bun)


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

sanse..despre inka...beam asta inainte..insa am hotarat eu ca e mai nashpetica decat cafeaua in sine...e facuta din trestie de zahar orz si mai nush ce...si astea is mega prelucrate..si monti practic pe asta se bazeaza pe alimente nu prea mult procesate..daca va uitati in partea de sus a tabelului cu indici glicemici...o sa vedeti ca ce e peste 60 e numai mancare procesata
gata va ma duc si eu la nani

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si ziceti ca as putea bea inka cu lapte degresat??



Moni, nu-ti recomand inka deloc. e plina de gluten, cereale rafinate etc. si mai ales nu cu lapte.
uneori eu inlocuiesc cafeaua cu cacao. cel putin asta are fier.

Mai, fetelor, unde e Andanii? stie cineva ceva de ea?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelor .... nu reusesc sa iau tabelul , cine a inchis subiectul a inchis intr-un fel anume si nu mai pot sa intru in mesajele mele sa copiez tabelul .... deci pana se remediaza problema .... nu modific in tabel
sincer sunt putin ofticata ... doua zile n-am intrat si surpriza ..... de parca alte subiecte nu au depasit niciodata pag 20 asta e ....

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput