Hitler cu craci lungi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui escu

Oricum, se pare ca pe tine nu te-a deranjat mesajul lui buflea. Este dreptul tau la opinie, dar sunt curioasa, cel din exemplul dat de blue eyes te deranjeaza?


Si pentru partea asta a mesajului te-am raportat!

Blue in mesajul ei aseamana gindirea prietenei cu cea a lui hitler,deci...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

andacos ai trei interventii la subiecul asta si toate off topic.
Poate ne zici si noua parerea ta despre subiect, daca nu..... continua sa raportezi, nu e nevoie sa intervi off topic pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui escu

andacos ai trei interventii la subiecul asta si toate off topic.
Poate ne zici si noua parerea ta despre subiect, daca nu..... continua sa raportezi, nu e nevoie sa intervi off topic pentru asta.


asa...siii???

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

bineinteles ca nu vreau sa iau apararea mamei baietelului arogant :) da' nu stim exact de ce gandeste asha. nu, nu-i nevoie sa veniti sa-mi spuneti ca un om nu gandeste asha indiferent de ce poate femeia se gandeste ca e greu pentru un copil sa creasca si sa traiasca cu un parinte cu dizabilitati. se gandeste poate in primul rand la copil si nu la femeie. poate de aceea spune ca n-ar trebui sa aiba copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Adela, si eu m-am gandit la varianta aceasta, dar poate ca e o mama foarte buna, copilul poate fi iubit, ingrijit, educat si de o mama care nu poate merge bine.

Mi-a venit in minte filmul I am Sam http://en.wikipedia.org/wiki/I_Am_Sam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Eu cand aud asa teorii ii pun pe emitatori sa dezvolte : si cum anume sa se faca trierea? Care sa fie exact criteriile? etc

unu, ca e interesant ce le poate mintea, doi ca intr-un final se blocheaza singuri in solutii imposibile, dovada ca mai rar un om care sa fie rau pana la capat.

Si asa cum a spus Adela, poate unora le e ciuda pe acei parinti care fac un copil din motive egoiste, fara sa tina cont ca nu ii ofera un start bun. Si eu fac parte dintre ei :) nu i-as interzice nimanui nimic, as dori insa sa-si interzica singuri pana se stabilizeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Adela si Mihaela, acea femeie a facut un copil cu un barbat pe ajutorul caruia sigur conta. Apoi a parasit-o! Eu nu o condamn, ci o admir pentru curajul de a purta un pui in ciuda dificultatilor de locomotie. S-apoi, cine suntem noi sa triem cine are sau nu dreptul sa fie mama?
Poate ca femeia aceea isi educa si iubeste copilul mai mult decat femei care pot merge pe tocuri de 10 cm.
Ea are un handicap de la nastere, dar se poate intampla ORICUI sa aiba un accident in timpul maternitatii sau sarcinii si sa devina dizabil. Si atunci ce sa faca acele mame?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

eu am probleme grave la coloana...si le am de mica...am riscat mult sa fac un pui mic...si am 'iesit' din sarcina cu sechele mari...acum incerc sa ma repar...dar nu o sa regeret niciodata

frustrarea vietii mele va ramane faptul ca nu pot avea si o fetita

si oricand mi se poate intampla...in orice moment al zilei vreau sa zic...sa raman fara picioare si fara simturi fiziologice...sper sa nu mi se intample...si sper sa nu ma judece nimeni asa...desi multi mi-au zis ca ce imi trebuia mie copil???


edit: acum am vazut la ce subforum suntem...e foarte adevarat eu nu sunt mamica singura si am avut si am sprijinul sotului


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27
desi multi mi-au zis ca ce imi trebuia mie copil???


bulinuta, stii vorba aia cu multi, da'...alea alea?

cand adevarul este ca tie nu-ti trebuia copil neaparat, ca nu asta e mobilul unei femei care doreste sa devina mama, dar un copil a trebuit sa te aiba pe tine si numai pe tine ca mama. esti cea mai buna mama posibila pentru copilasul tau, caci el te-a ales. iar el stie mai bine decat aia multi si...xwrtbdrgz (emoticon triunghi rosu).

indiferent pe cine-o supara adevarul asta, il spun, na. este nazista, extremista si tupeista cap-coada, pe verticala si pe diagonala, orice opinie despre cine ar trebui sau n-ar trebui sa aiba copil. criterile vehiculate in general tin de fizic, material si pozitie sociala - demonstrand ingustimea de minte a celor care cred ca daca au un corp intreg si sanatos, un cont in banca si-un partener temporar (toti partenerii sunt temporari, pana la proba contrarie) sunt alesii pamantului si numai ei merita sa se reproduca, fiind superiori din varful bigudiului, trecand prin maneru' la vuitton si terminand in flecul de louboutin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

blue_eyes, tocmai asta spuneam, ca nu i-as interzice nimanui nimic. dar ca nu pot sa neg ca imi doresc, utopic, sa vina pe lume numai copii doriti, iubiti, cu parinti capabili sa ii creasca.

Handicapul locomotor al femeii respective nu mi se pare o problema adevarata, mai ales in Occident.

Depresia, alcoolismul, violenta, instabilitatea emotionala, dependenta de droguri, da.

Mergi la inceput