Hitler cu craci lungi

Hitler cu craci lungi | Autor: blue eyes

Link direct la acest mesaj

Vineri, zi in care copiii defileaza costumati pe strazile orasului. E carnaval, zapaceala mare, muzica, lume, costume. Sunt in compania unei prietene, mama unui baiat de 10 ani.
In fata noastra, o femeie cu un handicap locomotor, impinge un carucior gol. O aud pe prietena mea zicand tare:
- Acestor oameni ar trebui sa li se interzica sa faca copii!
Raspund prompt:
-Si ea are dreptul la maternitate!
-Locuieste pe aceeasi strada cu tine nu?
-Da, doua blocuri mai departe.
-Are un copil, nu?
-Da, si il creste singura. Tatal fetitei a parasit-o! Si fetita are handicap locomotor...
-Cuuuum, si fata e handicapata? Pai astora ar trebui cu adevarat sa li se interzica sa faca copii!!!
Tac, trec pe langa femeia care impinge cu greu caruciorul gol, ajung in fata garii unde trebuie sa-mi recuperez copilul din gloata si sa ne intoarcem acasa. Grupul clasei cu care marsaluieste fiul prietenei mele inca nu a ajuns la punctul de intalnire, trenul e deja in gara. Ii spun prietenei mele ca noi plecam cu acest tren. Ok. Eu si fata mea suntem multumite ca nu va trebui sa asteptam si sa suportam pe timpul calatoriei de 5 minute fiul cel arogant al prietenei.

Au trecut 2 zile de atunci, mi-am facut un pic de timp pentru a scrie acest denunt. Oare o mama poate gandi asa? Imi simt ochii umezi... Sunt inca sub soc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Dureros subiect!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Socant titlul, dar si continutul postarii tale.
Imi pare rau ca exista astfel de moduri de a gandi, dar imi dau seama ca asta e realitatea. Sunt multi oameni rai, cruzi, cu inima de gheata si intr-un fel, poate ca este mai bine ca-si spun gandurile cu voce tare ca sa ne putem feri de ei mai usor.
Cred ca pe linga acestia, mai sunt numerosi cei care gandesc asa, dar nu o spun. Asta mi se pare si mai periculos.



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Titlul este perfect. Nici nu stiu cum de ai gasit unul asa bun.
Precizez ca, desi nu sunt in asentimentul puritanilor fascisti, stiu rationamentul lor, asemanator salbaticiunilor din orice padure: numai cel care supravietuieste in bune conditii duce specia mai departe.
Timpul s-a scurs, dar, iata, ideile au ramas. Oricat am nega asta.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Da, oameni buni, asa gandesc unii si surpriza cea mai mare e ca sunt in cercul tau de prieteni! Incepi sa te intrebi ce oare o gandi si despre tine...

Intr-o buna zi ma voi apropia de acea mama cu handicapul, poate voi descoperi un om deosebit, o noua prietena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Foarte trist.

Mi-ai amintiti cu subiectul tau despre ce am citit eu pe un blog, zilele trecute(blog pe care intrasem sa citesc despre crema anticearcane).

Tipa posesoare de blog se manifesta indignata cu privire la nu stiu ce fetze de masa de la mall ul nu stiu care, apoi tranteste o fraza de genu: ´´ si cersetorii de acolo, vai, sper sa REvina antonescu si sa nu mai fiu nevoita sa aud rugamintile lor´´ Citat din memorie.

Fatuca aia era iritata de cersetori si pareca-se singura solutie era....
Parca pe zi ce trece o ia lumea pe campii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

cand am citit subiectul asta mi-a venit imediat in minte postarea lui buflea care m-a socat:

[blue]citat din mesajul lui buflea
...
Draga mea, esti imatura si instabila - rau de tot - NU MAI FACE COPII ca nu iti permiti sa ii cresti - fa ceva, leaga-ti trompele acum cand il nasti pe al doilea, sterilizeaza-te, macar sa nu mai bulibasesti si viata altor fiinte nevinovate. Asta este sfatul meu - in rest, acum, in situatia data NU STIU CE E MAI BINE PENTRU TINE SA FACI ... blue]

Asa ca nu va mirati, exista si printre noi.

Pentru conformitate:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=148570&REPLY_ID=5639990

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui escu

cand am citit subiectul asta mi-a venit imediat in minte postarea lui buflea care m-a socat:

[blue]citat din mesajul lui buflea
...
Draga mea, esti imatura si instabila - rau de tot - NU MAI FACE COPII ca nu iti permiti sa ii cresti - fa ceva, leaga-ti trompele acum cand il nasti pe al doilea, sterilizeaza-te, macar sa nu mai bulibasesti si viata altor fiinte nevinovate. Asta este sfatul meu - in rest, acum, in situatia data NU STIU CE E MAI BINE PENTRU TINE SA FACI ... blue]

Asa ca nu va mirati, exista si printre noi.

Pentru conformitate:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=148570&REPLY_ID=5639990


Va legatzi aiurea-n tramvaiu de postarea lui buflea!

Cine vrea sa intzelegea ce a vrut sa spuna ,intzelege!Cine nu...deschide alte citeva subiecte pe tema asta sau citeaza pe la alte subiecte!

Am sa-tzi raportez postarea la moderator!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui escu

cand am citit subiectul asta mi-a venit imediat in minte postarea lui buflea care m-a socat:

[blue]citat din mesajul lui buflea
...
Draga mea, esti imatura si instabila - rau de tot - NU MAI FACE COPII ca nu iti permiti sa ii cresti - fa ceva, leaga-ti trompele acum cand il nasti pe al doilea, sterilizeaza-te, macar sa nu mai bulibasesti si viata altor fiinte nevinovate. Asta este sfatul meu - in rest, acum, in situatia data NU STIU CE E MAI BINE PENTRU TINE SA FACI ... blue]

Asa ca nu va mirati, exista si printre noi.

Pentru conformitate:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=148570&REPLY_ID=5639990


Va legatzi aiurea-n tramvaiu de postarea lui buflea!

Cine vrea sa intzelegea ce a vrut sa spuna ,intzelege!Cine nu...deschide alte citeva subiecte pe tema asta sau citeaza pe la alte subiecte!

Am sa-tzi raportez postarea la moderator!

dana


Mi-am exprimat parearea. Mi-am sustinut-o cu citatul postarii ei. Nu-ti inteleg frustrarea. Poti sa detaliezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Tu o pui prin citatul tau(scos total din contextul trilogiei dc-site)pe Buflea pe aceasi treapta cu Hitler!

Eu astept ca miine cind vor fi mai multzi moderatori onn,o decizie la postarea ta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Tu o pui prin citatul tau(scos total din contextul trilogiei dc-site)pe Buflea pe aceasi treapta cu Hitler!

Eu astept ca miine cind vor fi mai multzi moderatori onn,o decizie la postarea ta!

Dana


Nu, eu o pun pe buflea pe aceiasi treapta cu tipa din exemplul dat de blue eyes. Am dat linkul postarii tocmai ca sa nu fiu acuzata de scoatere din context.
Pe mine postarea lui buflea de ieri m-a socat la fel de mult ca exemplul dat de blue eyes. Postarea ei m-as fi asteptat sa fie sanctionata de moderatori nu reactia noastra.
Oricum, se pare ca pe tine nu te-a deranjat mesajul lui buflea. Este dreptul tau la opinie, dar sunt curioasa, cel din exemplul dat de blue eyes te deranjeaza?

Mergi la inceput