Dovlecei sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct)*76*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna seara!
Imi pare rau c-am lipsit aseara de la chef da' deja ma apucase jalea ca ma chinuiam de 2 zile sa fac baie(ca Tudor trebuie sa aibe spectatori cand povesteste nu-si raceste el gura degeaba).
V-am mai povestit eu ca dupa ce adoarme se trezeste speriat in niste urlete... Ei, dupa ce adoarme(pe la 22.30) trebuie sa-l pazesc cel putin juma' de ora asteptand urletele si apoi numai perne vad in fata ochilor.

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

sa va zic.

mai fetelor, voi cand va uitati pe geam, ce vedeti? uameni, magazine, masini, culori multe, miscare, agitatie... nu? ca de la atata stat in casa, macar sa vada si ochiul vostru alti uameni. eu cand ma uit pe geam nu vad nimic. sunt izolata de lume. ba, mint. in spatele casei mele e o padure. si iarna asta am vazut iepuri si 4 caprioare si fazani. ii povesteam lui sot ca de cand stau iarna acasa, vad tot felul de chestii, oare nu mi se par? ca se poate. ce? de la atata stat in casa si facut, vorba ukai, cicicicici.... se pot intampla multe. vedeti, de-aia eu imi fac cola in vena.

azi am evadat si eu. sau am crezut ca o fac. m-am intors panicata toata dupa un tel de sot ca maia plange si nu vrea sa pape .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



Da' voci auzi?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

eu aud chiar daca nu stau in camp ci stradal (=praf)
Lali .Dragostea pe care i-o oferi e cea mai pretioasa.Al meu tocmai ce-a descoperit niste jucarii minunate:sticluta de vigantol,pieptanul,caciula...
Elle

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hepi (unu' care ridica doua degetele) adica...
Da-mi voie sa-ti spun ca mi-a desenat Andra o eticheta...bobocel de bobocel. Auzi, da' Vuiton se scrie asa sau cu majuscule?? Ca poate mi-a gresit ceva p-acolo si ma fac de rusine

Lali te rog eu din suflet, bucura-te de ceea ce ai si nu te gandi la ceea ce au altii. Ca daca ai fi avut ce are uka, probabil ca ti-ai fi dorit ce are pustoaica lu' Columbeanu... si daca erai in locul lu' Columbeanu voiai sa fii in locul lu' Paris Hilton...zic si io...asa comparativ.
Bucura-te ca esti sanatoasa, ca ai un bebel cu niste ochi de exceptie, ca va iubiti cum numai voi stiti sa o faceti si ca ne ai si pe noi, acum mai nou, care uneori te intristam alteori te scoatem din sarite dar de cele mai multe ori (99,99%) sarim si dam cate-o mana de ajutor si cate-un sfat de-ti merge fix la suflet!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle ala e capitolul cel mai fain! Bine, si urmatorul!

Mersi mult de aprecieri . Abia astept sa te vad cu noua freza.

Scumpa mea nora vad ca stie ca si mie si lui Alexutu ne place albastru! (mai nou Alex a zis ca-i place si verdele tare mult, dar daca la ma-sa ii place albastrul ). Ioooiii si uite ce par are, sa-i poti face freza frumoasa cu elastic cu Mickey . ce fain rade cand o pupa Eva


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

raluk - . mi-au placut postarile tale de aseara. adevarul este ca ati fost in forma maxima si cu chef de viata toate.

si zici ca alexutul tau doarme toata noaptea pe burtica la tati ? dragul de el.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Chiar eram ca si cum am fi baut tare tare mult, eu cel putin asa ma simteam. Cred ca toate ne-am descarcat aici de oboseala si griji si nervi, si ne-am incarcat de aici cu energie pozitiva

Da, de la inceput numai asa nu voma, si pe mine nu-i place ca mai am doua denivelari


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Apropo, dupa ce joi se intorsese de pe burta pe spate, azi s-a intors de pe spate pe burta . Si ce m-a mai dat gata azi (pe langa urletele obisnuite ):
- o data nu a stiut cine il tine in brate, s-a impins in mine sa ma vada mai bine, si a fost asa de fericit, a inceput sa rada asa cu toata fata, si sa-mi puna manutele pe fata mea
- stateam in pat fata in fata si si-a scos suzeta si mi-a intins-o mie la gura . M-am topit, si l-am intrebat "ma iubesti?" si el iar a inceput sa zambeasca tare tare . pai cum sa nu-mi treaca orice oboseala si suparare?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Ia uite-aici mostra de bogatie sufleteasca. Bravo Alex, Fericita trebuie sa fii Ralukule.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Hepi (unu' care ridica doua degetele) adica...
Da-mi voie sa-ti spun ca mi-a desenat Andra o eticheta...bobocel de bobocel. Auzi, da' Vuiton se scrie asa sau cu majuscule?? Ca poate mi-a gresit ceva p-acolo si ma fac de rusine

Lali te rog eu din suflet, bucura-te de ceea ce ai si nu te gandi la ceea ce au altii. Ca daca ai fi avut ce are uka, probabil ca ti-ai fi dorit ce are pustoaica lu' Columbeanu... si daca erai in locul lu' Columbeanu voiai sa fii in locul lu' Paris Hilton...zic si io...asa comparativ.
Bucura-te ca esti sanatoasa, ca ai un bebel cu niste ochi de exceptie, ca va iubiti cum numai voi stiti sa o faceti si ca ne ai si pe noi, acum mai nou, care uneori te intristam alteori te scoatem din sarite dar de cele mai multe ori (99,99%) sarim si dam cate-o mana de ajutor si cate-un sfat de-ti merge fix la suflet!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




liliac - doamna, doamna..nu m-ai inteles. pai tu asa ridicai 2 degete la scoala?
nu stiu cum se scrie vuiton asta, ca eu sunt mai sport asa...port rucsace . am o singura geanta de friptura, pe care am primit-o cadou de la colegi. asa ca nu te pot ajuta in aceasta problema vitala.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


sabina ma topesc dupa mogalnetele tale! sunt superbe!

apropo de mesajul dianei ptr luci .. nu stiam ca sunt insarcinata insa ma tot tragea ata catre odiseea sept-oct 2009 .. apoi am aflat, am inceput sa scriu si aici, apoi am luat o pauza de forum de suparare ca bb2 e tot fetita .. insa nu ma pot desparti/lipsi de voi .. mi-ati intrat in suflet si suneti ca si familia mea.

anomis

fragutzo nu fusesi mami la party .. imi pare rau!

monique super istetica teo a ta! ce perle scoate.

iulika sexy mammy!

maammia .. dar ce chef ati incins in cap 73 .. beuturica, dans, dulcegarii .. si eu am lispit .. fir-ar sa fie .. si nu mai pot de ras .. noroc ca-s acas numai cu anna si nu deranjez pe nimeni cu rasul meu!

pe de alta parte ..

mamasipisa mesajul tau ptr sotul cristinei a fost foarte dur .. si pe mine m-a socat, sincer. nu numai ca l-ai luat tare pe sotul cristinei, insa, te-ai luat si de ea, practic .. ca si cum ea nu ar avea minte si sotul ei ar conduce-o ca pe o marioneta .. sunt sigura ca deciza de a pune sterilet a fost a ei 100% ..





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Ellenuta - cum a fost filmul ala pe care trebuia sa-l vezi saptamana trecuta cand te-ai coafat si de fapt filmul era azi ?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Ralu tocmai mi-am dat seama ca daca ne reuseste figura cu alaptat exclusiv cat de mult, vom fi 3 Raluci

Uite ca aveam pe notita cat ma bucur ca s-au retras bubitele, dar intre timp am vazut ca iar te-au intristat! Sper sa treaca o data, ca e groaznic sa aiba puii probleme de sanatate.



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Da ma Ralu, sunt asa necajita..Am reusit sa fac programare la dermato si pt luni, initial gasisem abia vinerea viitoare...Azi mi s-a rupt inima cand ma vazut cat de mult se agravasera..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Liliana sa stii ca am fost terminata! Orice indragosteala de pana acum paleste in comparatie

Elle m-ai emotionat! Si eu tot asa va consider, familia mea, prietenele mele . Da ce rapida esti la recuperari

Fete dragi, va las, merg la somnic ca de la 10 imi pica ochii dar nu voia prichindelu sa adoarma...

Noapte buna


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput