Dovlecei sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct)*76*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

sa va zic.

mai fetelor, voi cand va uitati pe geam, ce vedeti? uameni, magazine, masini, culori multe, miscare, agitatie... nu? ca de la atata stat in casa, macar sa vada si ochiul vostru alti uameni. eu cand ma uit pe geam nu vad nimic. sunt izolata de lume. ba, mint. in spatele casei mele e o padure. si iarna asta am vazut iepuri si 4 caprioare si fazani. ii povesteam lui sot ca de cand stau iarna acasa, vad tot felul de chestii, oare nu mi se par? ca se poate. ce? de la atata stat in casa si facut, vorba ukai, cicicicici.... se pot intampla multe. vedeti, de-aia eu imi fac cola in vena.

azi am evadat si eu. sau am crezut ca o fac. m-am intors panicata toata dupa un tel de sot ca maia plange si nu vrea sa pape .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Iooooiiii ce simpatica esti . Da sa te tzuc . Si ca ai vazut animalute simpatice si Maia o sa stie cum arata, nu ca orasenii care cred ca vaca e mov... Si ca ai fugit acasa ca Maia plange .

Hai sa-ti spun una tare. Azi la noi a fost ploios. Si ma ia Relu acuma seara (io eram aia cu shhshhshh si dansat, apoi pus in pat cu el si tinut suzeta, etc) "uau ce de zapada". Io sigura ca glumeste. Acuma ma uit pe geam si zapada e in strat gros. Eu nici nu am observat ca ninge, ce sa ma uit la oameni pe strada


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Va pup fetele mele dragi,ma duc sa ma spal pe ochi,sa nu il sperii prea rau,dau papa la bebel si incerc sa dorm. Maine TREBUIE sa am alta moaca,moaca mea obisnuita.dau si eu un vin,d-ala tamios,din struguri de bolta,nitel cam dulce,de la soacra-mea. Si mai dau si o bautura tare,cu chimion si menta,tot de la socrela.Citesc eu maine ce ma certati dupa ce ma bag la nani,nu ratez nimic,si bag la cap. Hai ca sunt o alintata.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ralukule, mai esti?

Vroiam sa te intreb cu amanarea diversificarii pana pe la 8-9 luni..Si pe mine ma bate un gand, dar recunosc ca n-am studiat problema, doar ma gandesc ca nu se mai intalneste ea cu tzitzi si recunosc e si mai comod.
Dar in acelasi timp ma intreb, oare ii poate asigura necesarul caloric lapticul meu?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Caloric da, ca se tot face mai mult pe masura ce-i trebuie mai mult. E clar ca din punct de vedere caloric e mai bogat in calorii lapticul decat orice piure de legume si fructe, daca te gandeai ca trebuie sa bea prea mult ca sa se sature si nu-i ajunge stomacelul micut.

Eu cu fierul aveam dilema, ca astia ne baga treaba cu fierul pana la 6 luni, dar se pare ca rezervele merg pana spre un an.

Io as vrea cat de mult sa merg inainte asa. O sa vedem cat vrea Alexutu, ca daca el o sa traga de banana mea, o sa ma prind de idee . Mai avem doua luni pana la cele 6 luni standard, asa ca nu ma hazardez cu presupuneri.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Mi-a promis sot ca vine acasa in 20 de minute si ma gadila pana plang,daca tot plang,macar sa fie de bucurie...
Raluk,eu nu eram invidioasa,nu pot fi invidioasa pe nimeni,mie mi se face ciuda pe mine ca nu am facut mai mult,mi-e ciuda pe mine ca poate ma fac de ras,asa am fost mereu,mereu am avut nevoie de un umar pe care sa ma smiorcai. Eu nu pot sa plang singura,eu trebuie sa ma plang cuiva,altfel nu ma descarc,tin in mine si cand rabufnesc e de rau. Ma uit in oglinda si ma gandesc ca iar il sperii pe saracul Vali, mi s-a umflat toata fata,ma mananca pleoapele si buzele(cred ca s-a terminat pielea,nu mai are ce sa se umfle).Eu sunt optimista de obicei,Uka nu are nici o vina ca are cu ce sa ia lucruri mai bune,eu sunt de vina ca nu am . Of,e greu de explicat in cuvinte. E prea saraca limba romana pentru ce am eu in suflet acum.Cred ca mai tare decat pozele cu lucruri m-au lovit pozele cu bunicii... Acum imi dau seama....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian




laliiiiiii - cum adica ti s-a terminat pielea? mai fata draga cu ochi albastri, hai revino-ti ca doar nu-i sfarsitul lumii. hai ca acum uite le zici aici si te descarci daca e ok asa pt tine.
uite cate suntem aici, gasesti o gramada umeri .

deci sot vine in 20 minute...aha. auzi, du-te si fa-te sexoasa, uita ca ti s-a terminat pielea fa-ti parul valvoi si da-te vesela, disponibila si nerabdatoare . ai sa vezi ca...dupa.... altfel vei vedea viata.
daca iti spune..."parca plangeai in urma cu 20 minute"..., spune-i ca i s-a parut

hai, sa ne zici cum a iesit (fara amanunte ).

pup.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hai Hepilica, o impartim! Aveam una pastrata pentru vremuri grele, da' o scot de la naftalina acum! E d-aia buna, speciala pt facut intravenos....desi ma obisnuisem cu alea subcutan, gen Gonal F, Ovitrelle....

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.




sarna. de mult cautam d-asta pt intravenos. deci se mai exista prin stocuri vechi la d-astia de pun de-o parte. taticuuuu, subcutan, gata, nexam, baibai....greu cu obisnuintele astea, vezi?

hai ca io-ti dau la schimb o gaina de tara de la socra-miu.


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Draga mea, dupa ce mi-ai acordat privilegiul de-a avea propriul meu cires la vara..nu-mi mai trebuie nimic.

Si cu subcutanele astea..asa-i, salivez un pic sa deschid frigiderul si sa vad sertarul de fructe si legume plin cu gonale, cetrotide si ovitrelle

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


liliana vai ce frumos stau in cort piticii tai!! super idee .. ia sa-i iau si eu evei.

raluk mie imi place cum iti sta cu parul scurt .. ma tund si eu ca nu se mai poate .. dar nu atata de scurt. nora anna

mimika al naibii catel pervers!

fragutza sa pup eu bulanele alea grase si perisorul ala blond! e o draguta scumpa ta!

alex si anna mi-a facut febra dupa vaccinuri .. cum e acum pitica?

ma indrept catre capitolul de 34 de pagini ..


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hai Hepilica, o impartim! Aveam una pastrata pentru vremuri grele, da' o scot de la naftalina acum! E d-aia buna, speciala pt facut intravenos....desi ma obisnuisem cu alea subcutan, gen Gonal F, Ovitrelle....

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.




sarna. de mult cautam d-asta pt intravenos. deci se mai exista prin stocuri vechi la d-astia de pun de-o parte. taticuuuu, subcutan, gata, nexam, baibai....greu cu obisnuintele astea, vezi?

hai ca io-ti dau la schimb o gaina de tara de la socra-miu.


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Draga mea, dupa ce mi-ai acordat privilegiul de-a avea propriul meu cires la vara..nu-mi mai trebuie nimic.

Si cu subcutanele astea..asa-i, salivez un pic sa deschid frigiderul si sa vad sertarul de fructe si legume plin cu gonale, cetrotide si ovitrelle

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


... bine. daca nu vrei gaina, nu ti-o dau.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Ralukule, mai esti?

Vroiam sa te intreb cu amanarea diversificarii pana pe la 8-9 luni..Si pe mine ma bate un gand, dar recunosc ca n-am studiat problema, doar ma gandesc ca nu se mai intalneste ea cu tzitzi si recunosc e si mai comod.
Dar in acelasi timp ma intreb, oare ii poate asigura necesarul caloric lapticul meu?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Caloric da, ca se tot face mai mult pe masura ce-i trebuie mai mult. E clar ca din punct de vedere caloric e mai bogat in calorii lapticul decat orice piure de legume si fructe, daca te gandeai ca trebuie sa bea prea mult ca sa se sature si nu-i ajunge stomacelul micut.

Eu cu fierul aveam dilema, ca astia ne baga treaba cu fierul pana la 6 luni, dar se pare ca rezervele merg pana spre un an.

Io as vrea cat de mult sa merg inainte asa. O sa vedem cat vrea Alexutu, ca daca el o sa traga de banana mea, o sa ma prind de idee . Mai avem doua luni pana la cele 6 luni standard, asa ca nu ma hazardez cu presupuneri.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Raluk, merci mult!

Mai, ce sa zic, Natalie se tot intinde dupa mancarea noastra. Se vede clar ca ar vrea sa pape..

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Of, Ralu scumpa, prin cate ati trecut voi! Dar cred ca visati atunci sa povestiti razand despre asta!

Lali in calendarul ortodox Sf. Valentin e in 16 februarie, asa ca mai dai o data de baut (sa ma ajuti sa tin piept la multime ). Si tot atunci o asteptam si pe Techila sa-si serbeze sotul .

Mai, io sper ca Luci sarbatoreste azi ziua ei cu Adi , ca doar e sambata!

Cristina esti o scumpa. Si zici ca ai facut clatitele! Am notat inca un vot pentru Vali! Recunosc ca si eu din toata lista de propuneri pe el l-as fi votat sotul erou

Ce tare a fost Uka cu Dubaiul

Carina ma bag maine la poze pe mailul comun . Uite aici poze cu mine tunsa. Supa fara sare la bebei, ea oricum nu stie ce e ala gust sarat.

Si io vreau sa stiu unde e Mada

Iulika hai ca-s indragostita de Bruculica, deci de aia se foia puiul, ca nu gasea moale in jur

Am notat (mental, va rog sa-mi reamintiti) nominalizare Razvan, sot de Mimika. Ce scump e el, sa-i dea liber 2 nopti pe saptamana

Selen vad ca ti-a raspuns Dana. Sophie nu e in sine o jucarie de dentitie, e ca si jucariile noastre de pe vremuri, de cauciuc, dar mult mai de calitate. Partea buna e ca piticii o pot tine in mana de picioare sau de gat. Io aveam cateva de dentite inainte, din alea clasice, ori de plastic tare denivelat, ori moi umplute cu chestii reci, si inca nu le poate nici tine in mana, nici baga in gura unde trebuie. La asta roade usor.

Iulia ce in verva ai fost azi! Si ai crezut ca-ti dam extemporal! Asa ni le-ai zis toate sa vedem cum ai fost aproape de noi . Multumesc de aprecieri . Se pare ca Vali e pe locul intai in topul sotilor ca a primit un vot si de la tine!

Ralu tocmai mi-am dat seama ca daca ne reuseste figura cu alaptat exclusiv cat de mult, vom fi 3 Raluci

Uite ca aveam pe notita cat ma bucur ca s-au retras bubitele, dar intre timp am vazut ca iar te-au intristat! Sper sa treaca o data, ca e groaznic sa aiba puii probleme de sanatate.

Vik ai fost super simpatica, uite ca a fost totusi un cadou reusit aspiratorul

Nela la multi ani acolo la Revelion!!! Iupii! Artificii! Sper sa ne faci o pozica mica si noua!

Liliana mami, vezi ca daca faci prostioare asa in preajma ciclului menstrual, poate iese fetita roscata ups


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

raluk - . mi-au placut postarile tale de aseara. adevarul este ca ati fost in forma maxima si cu chef de viata toate.

si zici ca alexutul tau doarme toata noaptea pe burtica la tati ? dragul de el.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput