Dovlecei sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct)*76*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:



Lali ai fost super simpatica si dulce cu sinceritatea ta . Uite si eu de multe ori am invidii ca am pierdut indemnizatia de maternitate aia mare din cauza ca mi-am pierdut jobul banos cu doua luni inainte de a ramane insarcinata, sunt invidioasa pe copiii cuminti, si pe fetele care arata bine . Dar faptul ca tu ai fost asa sincera arata un suflet tare bun. Hepilica are mare dreptate, important e sa fim sanatosi. Eu m-am chinuit sa fac bebe doar un an de zile, dar toti doctorii imi spuneau ca nu cred ca voi putea avea bebe. E cel mai ingrozitor sentiment. Crede-ma ca pe lumea asta cel mai important e sa avem copii sanatosi, apoi vin restul, cu sanatatea noastra, iar, pe planul doi.

Mai, abia astept sa mai intre Uka sa vad pozele de la semnatura, ca acum mi-am amintit ca si Hepilica le admira din perspectiva obiectelor multe. Eu de cate ori le-am vazut am observat ochiul fotografic foarte bun, fotomodelul si caldura emanata din sarbatorile lunare cu familiile! Asta mi-a placut tare, ca au tortulete in fiecare luna.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

gata,nu mai fac...nu stiu ce m-a apucat,sunt numai cu lacrimi in ochi de vre-o 3 ore... bine,sunt mai multe,dar am dat din una in alta.Faptul ca parintii unei fete azi sarbatoresc 33 de ani de casatorie mi-a adus aminte ca luna vitoare mama ar fi implinit 44 de ani,peste 3 luni ar fi facut si ai mei parinti 25 de ani de casatorie...dar in loc de tort facem coliva,si e trist,ma revolt,si uite asa ma intristeaza un lucru minor,si de la ala ajung la altele mai mari,si iar ma revolt,impotriva la ce nici eu nu stiu sigur... si incerc sa fiu zambitoare,ca maine e ziua indragostitilor,si pe al meu sot il cheama Valentin,si i-am promis o iesire in oras,vesela si zambitoare...dar de unde,ca mandra are draci in fund si se gandeste la bazaconii.Multam Fragutza de cola si tort,dar la cat imi e de rau(tiroida bat-o vina,de l ea mi se trage),numa' cola imi trebe si niscaiva ciocolata,un pumn de alune,o cafeluta mica ,dar de efect,si gata.. nu mai scrie Lali pe forum,ci alti deprimati ramasi in urma sa faca coliva pe 13 august in loc de tort....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

sa va zic.

mai fetelor, voi cand va uitati pe geam, ce vedeti? uameni, magazine, masini, culori multe, miscare, agitatie... nu? ca de la atata stat in casa, macar sa vada si ochiul vostru alti uameni. eu cand ma uit pe geam nu vad nimic. sunt izolata de lume. ba, mint. in spatele casei mele e o padure. si iarna asta am vazut iepuri si 4 caprioare si fazani. ii povesteam lui sot ca de cand stau iarna acasa, vad tot felul de chestii, oare nu mi se par? ca se poate. ce? de la atata stat in casa si facut, vorba ukai, cicicicici.... se pot intampla multe. vedeti, de-aia eu imi fac cola in vena.

azi am evadat si eu. sau am crezut ca o fac. m-am intors panicata toata dupa un tel de sot ca maia plange si nu vrea sa pape .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


sabina ma bucur ca ai revenit! sa lasam ce a fost deoparte si sa ne citim si scriem cu placere in continuare!

fragutza da, musai sa aveti o rutina cel putin in ceea ce priveste mesele. la eva asa am .. la 6 bibe cu lapte, 10 mic-dejun, 14 pranz, 18 gustarica si 22 bibe cu lapte .. la somn e discutabil caci de ceva vreme face figuri.

moni ce vorbaret e puiul tau!


crystina ce frumoase sunt fetitele tale!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

sa va zic.

mai fetelor, voi cand va uitati pe geam, ce vedeti? uameni, magazine, masini, culori multe, miscare, agitatie... nu? ca de la atata stat in casa, macar sa vada si ochiul vostru alti uameni. eu cand ma uit pe geam nu vad nimic. sunt izolata de lume. ba, mint. in spatele casei mele e o padure. si iarna asta am vazut iepuri si 4 caprioare si fazani. ii povesteam lui sot ca de cand stau iarna acasa, vad tot felul de chestii, oare nu mi se par? ca se poate. ce? de la atata stat in casa si facut, vorba ukai, cicicicici.... se pot intampla multe. vedeti, de-aia eu imi fac cola in vena.

azi am evadat si eu. sau am crezut ca o fac. m-am intors panicata toata dupa un tel de sot ca maia plange si nu vrea sa pape .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



Da' voci auzi?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle multumim pentru capitol! Finutzu Patrik are cercel si parul foarte mare. Cand i-au facut pasaport erau siguri aia ca e fetita . De fapt mamica i-a dorit fetita .

O, si ce bine ca ne-ai zis de puseu . Asta al meu mananca din ce in ce mai mult si acum la cina nu am prea mai avut laptic, pentru ca la masa anterioara a trebuit sa-i dau din amandoi sanii (de obicei ii dau numai dintr-unul) si nu au apucat sa se reumple .

Ralu ai fost super distractiva cum ai luat tu informatia despre diversificare si ai aplicat-o la mango si avocado

Monique multumim pentru informatiile de la emisiune

Gianina cred ca ai tras o sperietura! Imi pare tare rau ca sunteti raniti amandoi si sper sa va reveniti repede!

Diamar am vazut ca in seara asta tu ai adus vinul

Vai, Liliana ce rau imi pare de durerea de masele! Eu sunt tare stresata cand ma mai apuca, pentru ca stiu ca ar fi tare greu de lipsit cu orele de acasa acum cu alaptatul. Si mai e si intrebarea cu medicamentele. Asta pe langa faptul ca e foarte neplacut oricum sa mergi la dentist. Sper sa treaca miraculos. Oare nu e curent, daca zici ca maselele ar fi ok?

Ioi, Iulika am in fata ochilor cum arunca Bruce jucaria . Ti-am mai zis ca eu de cate ori te aud cu ceva de la el, visez cu ochii deschisi ce va face Alex peste cateva luni...

Apropo, dupa ce joi se intorsese de pe burta pe spate, azi s-a intors de pe spate pe burta . Si ce m-a mai dat gata azi (pe langa urletele obisnuite ):
- o data nu a stiut cine il tine in brate, s-a impins in mine sa ma vada mai bine, si a fost asa de fericit, a inceput sa rada asa cu toata fata, si sa-mi puna manutele pe fata mea
- stateam in pat fata in fata si si-a scos suzeta si mi-a intins-o mie la gura . M-am topit, si l-am intrebat "ma iubesti?" si el iar a inceput sa zambeasca tare tare . pai cum sa nu-mi treaca orice oboseala si suparare?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ralukule, mai esti?

Vroiam sa te intreb cu amanarea diversificarii pana pe la 8-9 luni..Si pe mine ma bate un gand, dar recunosc ca n-am studiat problema, doar ma gandesc ca nu se mai intalneste ea cu tzitzi si recunosc e si mai comod.
Dar in acelasi timp ma intreb, oare ii poate asigura necesarul caloric lapticul meu?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hai Hepilica, o impartim! Aveam una pastrata pentru vremuri grele, da' o scot de la naftalina acum! E d-aia buna, speciala pt facut intravenos....desi ma obisnuisem cu alea subcutan, gen Gonal F, Ovitrelle....

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.




sarna. de mult cautam d-asta pt intravenos. deci se mai exista prin stocuri vechi la d-astia de pun de-o parte. taticuuuu, subcutan, gata, nexam, baibai....greu cu obisnuintele astea, vezi?

hai ca io-ti dau la schimb o gaina de tara de la socra-miu.


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mi-a promis sot ca vine acasa in 20 de minute si ma gadila pana plang,daca tot plang,macar sa fie de bucurie...
Raluk,eu nu eram invidioasa,nu pot fi invidioasa pe nimeni,mie mi se face ciuda pe mine ca nu am facut mai mult,mi-e ciuda pe mine ca poate ma fac de ras,asa am fost mereu,mereu am avut nevoie de un umar pe care sa ma smiorcai. Eu nu pot sa plang singura,eu trebuie sa ma plang cuiva,altfel nu ma descarc,tin in mine si cand rabufnesc e de rau. Ma uit in oglinda si ma gandesc ca iar il sperii pe saracul Vali, mi s-a umflat toata fata,ma mananca pleoapele si buzele(cred ca s-a terminat pielea,nu mai are ce sa se umfle).Eu sunt optimista de obicei,Uka nu are nici o vina ca are cu ce sa ia lucruri mai bune,eu sunt de vina ca nu am . Of,e greu de explicat in cuvinte. E prea saraca limba romana pentru ce am eu in suflet acum.Cred ca mai tare decat pozele cu lucruri m-au lovit pozele cu bunicii... Acum imi dau seama....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

sa va zic.

mai fetelor, voi cand va uitati pe geam, ce vedeti? uameni, magazine, masini, culori multe, miscare, agitatie... nu? ca de la atata stat in casa, macar sa vada si ochiul vostru alti uameni. eu cand ma uit pe geam nu vad nimic. sunt izolata de lume. ba, mint. in spatele casei mele e o padure. si iarna asta am vazut iepuri si 4 caprioare si fazani. ii povesteam lui sot ca de cand stau iarna acasa, vad tot felul de chestii, oare nu mi se par? ca se poate. ce? de la atata stat in casa si facut, vorba ukai, cicicicici.... se pot intampla multe. vedeti, de-aia eu imi fac cola in vena.

azi am evadat si eu. sau am crezut ca o fac. m-am intors panicata toata dupa un tel de sot ca maia plange si nu vrea sa pape .

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.



Da' voci auzi?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.



da.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput